Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-19, 10:09 Autor: Joanna Matlak

Bulwary Nadodrzańskie w Opolu wolne od zakazu picia alkoholu? Chcą tego radni PO

Będzie można pić alkohol na bulwarach w Opolu? Chcą tego radni PO [mat. UM Opola]
Będzie można pić alkohol na bulwarach w Opolu? Chcą tego radni PO [mat. UM Opola]
W Opolu wraca temat legalnego picia pod chmurką. Radni Platformy Obywatelskiej proponują, aby na Bulwarach Nadodrzańskich można było bezkarnie spożywać alkohol, ale taki, którego moc nie przewyższa 18 proc. Mowa o terenie ciągnącym się od zielonego mostku im. Ireny Sendlerowej, aż do mostu w ciągu ul. Piastowskiej.
Spożywanie alkoholu bez narażania się na mandat byłoby możliwe od 1 kwietnia do końca września.

- Moc alkoholu ograniczyliśmy wzorem innych miast i standardów europejskich - mówi Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych PO.

- Moim zdaniem, Straż Miejska i Policja będą kontrolowały te miejsca w takim samym stopniu jak dzisiaj, bo nie spodziewam się, że wszystkie osoby, które będą chciały spożyć alkohol, będą przebywały na Bulwarach Nadodrzańskich. Odwołujemy się do odpowiedzialności mieszkańców Opola. Myślę, że miasto powinno zwrócić uwagę na śmieci, opróżnianie koszy i zwiększenie ich ilości - mówi Kubalańca.

Sprawa legalnego picia pod chmurką będzie omawiana na sesji rady miasta 29 marca.

Radni Platformy zastanawiają także się nad kolejnym krokiem, czyli uregulowaniem kwestii picia na ogródkach działkowych w Opolu.
Zbigniew Kubalańca [fot. Joanna Matlak]

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej 2019-02-20, godz. 11:45 Fałszywi policjanci ponownie zaatakowali. Okradli 77-letnią kobietę, ale większą kwotę udało się uratować Kolejna próba oszustwa seniorów z województwa opolskiego metodą 'na policjanta'. Prawdziwi policjanci z Opola zareagowali jednak błyskawicznie. Zaraz po zgłos ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »