Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 17:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kasjerka z banku wykiwała oszusta

Dwaj podejrzani o oszustwa metodą na wnuczka w rękach policjantów z Opola [fot. archiwum policji]
Dwaj podejrzani o oszustwa metodą na wnuczka w rękach policjantów z Opola [fot. archiwum policji]
Spada liczba oszustw "na policjanta" [fot. brzeg24.pl]
Spada liczba oszustw "na policjanta" [fot. brzeg24.pl]
Sprytna kasjerka z banku w Kędzierzynie-Koźlu wykiwała oszustów, którzy chcieli naciągnąć 77-latka. Do mężczyzny zadzwonił człowiek, który podał się za policjanta. Powiedział, że synowa starszego pana miała wypadek.
- Oszust przekonywał, że to synowa 77-latka była sprawczynią wypadku i trzeba wpłacić kaucję i wówczas nie pójdzie „siedzieć” – mówi Dorota Bagrowska z kędzierzyńskiej policji. - Mężczyzna udał się do banku, aby wypłacić swoje oszczędności. Na szczęście czujność zachowała kasjerka z banku. Wydało jej się podejrzane, że nagle klient wypłaca wszystkie pieniądze, a przy tym cały czas na telefonie ma włączone połączenie. Pisząc na kartce ustaliła z klientem, że nie zlikwiduje lokat, i wykonywała wszystkie czynności w taki sposób, żeby oszust nie zorientował się o tym.

W ciągu jednego dnia na terenie Kędzierzyna-Koźla odnotowano jeszcze 5 zgłoszeń prób oszustwa, gdzie osoby dzwoniące informują, że ktoś z członków rodziny spowodował wypadek. Ale w każdym przypadku seniorzy byli czujni i nie dali się oszukać.
Dorota Bagrowska

Wiadomości z regionu

2019-12-10, godz. 21:30 8,5 miliona złotych dla opolskich samorządów. Ostatnie w tym roku dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano ostatnie w tym roku umowy w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Z pieniędzy skorzysta powiat namysłowski i… » więcej 2019-12-10, godz. 19:30 Uczniowie z Błotnicy Strzeleckiej włączyli się w akcję pomocy dla Polaków na Wschodzie Młodzi wolontariusze działający w Zespole Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej włączyli się w zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach. To akcja… » więcej 2019-12-10, godz. 19:20 "Wigilia bez granic" okazją do poznania tradycji, obyczajów i integracji zagranicznych studentów Zagraniczni studenci z Kazachstanu, Ukrainy, Chin, czy Indii spotkali się przy wigilijnym stole w sali seminaryjnej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2019-12-10, godz. 19:00 Opolska policja przypomina, że kieszonkowcy są szczególnie aktywni przed Bożym Narodzeniem. Pamiętajmy o kilku zasadach Przedświąteczna gonitwa i szał zakupów to nie lada okazja dla kieszonkowców. Opolska policja przypomina o podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć straty … » więcej 2019-12-10, godz. 18:00 Centrum Usług Publicznych w Opolu coraz bardziej realne. Urzędnicy zapowiadają, że przetarg zostanie rozstrzygnięty Za 2 lata ma być gotowe Centrum Usług Publicznych w Opolu. Wszystko wskazuje na to, że uda się w końcu rozstrzygnąć przetarg na tę inwestycję. Wcześniejsze dwa… » więcej 2019-12-10, godz. 16:00 Opolanie aktywnie włączają się w akcję pomocy Polakom na Wschodzie Cztery razy jedna z mieszkanek Opola przyniosła do Radia Opole dary w ramach akcji świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie. » więcej 2019-12-10, godz. 15:36 Kietrz dumny z Olgi Tokarczuk. Pisarka odbierze dziś Literacką Nagrodę Nobla Olga Tokarczuk odbierze dziś (10.12) w Sztokholmie z rąk króla Szwecji, Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Polska pisarka została wyróżniona 'za narracyjną wyobraźnię… » więcej 2019-12-10, godz. 15:00 Osoby samotne i bezdomne 22 grudnia znów zasiądą do wspólnej wigilii w CWK Tradycyjne świąteczne potrawy, wspólne kolędowanie i namiastka rodzinnej atmosfery - to wszystko czeka na uczestników 27. Opolskiej Wigilii dla Samotnych i Bezdomnych… » więcej 2019-12-10, godz. 14:00 " To duża szansa dla szkół i uczniów". Opolskie placówki oświatowe coraz chętniej biorą udział w programie Erasmus+ Coraz więcej opolskich szkół i przedszkoli bierze udział w programie Erasmus+. Kuratorium oświaty zaprezentowało dzisiaj (10.12) przedstawicielom placówek oświatowych… » więcej 2019-12-10, godz. 12:00 Kolizja radiowozu z osobówką w Opolu. Poważnie uszkodzona sygnalizacja na skrzyżowaniu Plebiscytowej i Ozimskiej Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Kierujący osobowym citroenem zderzył się z jadącym na sygnale radiowozem. W wyniku zdarzenia kierujący autem osobowym został… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »