Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 06:00 Autor: Roman Juranek

Wielkanocna Zbiórka Żywności już w piątek i sobotę

Mieczysław Wojtaszek [fot. Paula Hołubowicz]
Mieczysław Wojtaszek [fot. Paula Hołubowicz]
Akcja zbiórki to część pomocowego Programu Operacyjnego obejmującego całą Polskę.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa realizowany jest od wielu lat w naszym regionie. Jest to program w 80% finansowany z funduszy unijnych. W tegorocznej edycji pomoc wynosi 390 mln złotych dla całego kraju.

- W ubiegłym roku w regionie nie brało udziału w programie ponad 20 gmin -  powiedział w Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.

- We wtorek (13.03) mieliśmy spotkanie z 15 gminami, które jeszcze nie przystąpiły do tego programu. 6 zdeklarowało, że już przystąpi, pozostałe przystąpią od nowego programu operacyjnego od sierpnia. Dzisiaj na spotkaniu chcieliśmy usłyszeć jakie są problemy z dystrybucją tej żywności, która znajduje się w Banku Żywności, którą można pozyskiwać z Agencji Żywności, a która powinna trafić do osób potrzebujących.

W tym roku akcja Banku Żywności odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Wolontariuszy Wielkanocnej Zbiórki Żywności będzie można spotkać w blisko 300 sklepach w całym kraju. Świąteczna akcja odbywa się pod hasłem "Nakarmić tych, których nie widać".
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2018-12-13, godz. 14:27 Mężczyzna, któremu żona wstrzyknęła insulinę jest w stanie wegetatywnym. Po tragedii w Lewinie Brzeskim Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w jednej z kamienic w Lewinie Brzeskim. 53-letnia kobieta wstrzyknęła swojemu mężowi insulinę, gdy ... » więcej 2018-12-13, godz. 14:25 Klub KO nie chce sztucznych ogni podczas Sylwestra i miejskich imprez w Opolu. Ratusz: radni chcą upolitycznić Sylwest ... Nie chcą fajerwerków na Sylwestrze w Opolu ani na innych imprezach organizowanych przez miasto - klub radnych Koalicji Obywatelskiej wystąpił dziś z apelem do ... » więcej 2018-12-13, godz. 14:02 Ukrywał się od sierpnia, ale i tak wpadł w ręce policji. Teraz odpowie za pobicie Policja zatrzymała drugiego podejrzanego o pobicie z sierpnia tego roku. Wówczas 37-letni mężczyzna został dotkliwie pobity w Opolu i trafił do szpitala. » więcej 2018-12-13, godz. 13:30 Przez śnieg opóźni się oddanie do użytku drogi przez Górę św. Anny Opóźnia się otwarcie dla ruchu remontowanej drogi powiatowej przez Górę św. Anny. Drogowcy mieli dzisiaj (13.12) zakończyć prace, ale w ostatnich dniach pogod ... » więcej 2018-12-13, godz. 12:27 W Opolu upamiętniono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. "Oby nigdy nie było powtórki" Mija 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji delegacje opolskich instytucji złożyły wiązanki kwiatów na Skwerze Solidarności w Opolu. » więcej 2018-12-13, godz. 12:00 Konieczne jest zwiększenie finansowania psychiatrii dziecięcej. O problemie dyskutowano podczas konwentu marszałków - Nie było ministra zdrowia, ale byli wiceministrowie. Rozmawialiśmy m.in. o koniecznym zwiększeniu dostępu do psychiatrii dziecięcej - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-13, godz. 12:00 Rozświetlą Opole nadzieją i radością. Marsz przypomni postać św. Łucji Przejdą ulicami miasta, żeby podzielić się światłem i nadzieją w sercach. Po raz pierwszy ulicami Opola przejdzie pochód zadedykowany patronce 13 dnia grudnia ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:45 Multimedialny pomnik-ławka stanie w Pawłowiczkach Pomnik w formie multimedialnej ławki stanie w Pawłowiczkach. Ma to być uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt „Ławki Niepod ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:30 Porady prawne w ramach ogólnopolskiej akcji - "Grudzień Konsumenta na Rynku Finansowym" Porady będą udzielana dzisiaj (13.12), a skierowane będą do klientów, którzy są stroną nieuczciwych umów, toksycznych produktów lub nieuczciwych praktyk ze st ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:02 Suche krany w Ciężkowicach i Polskiej Cerekwi Poważna awaria sieci wodociągowej w gminie Polska Cerekiew. Obecnie wstrzymana jest dostawa wody w całej miejscowości Ciężkowice a także w Polskiej Cerekwi na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »