Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 06:00 Autor: Roman Juranek

Wielkanocna Zbiórka Żywności już w piątek i sobotę

Mieczysław Wojtaszek [fot. Paula Hołubowicz]
Mieczysław Wojtaszek [fot. Paula Hołubowicz]
Akcja zbiórki to część pomocowego Programu Operacyjnego obejmującego całą Polskę.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa realizowany jest od wielu lat w naszym regionie. Jest to program w 80% finansowany z funduszy unijnych. W tegorocznej edycji pomoc wynosi 390 mln złotych dla całego kraju.

- W ubiegłym roku w regionie nie brało udziału w programie ponad 20 gmin -  powiedział w Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.

- We wtorek (13.03) mieliśmy spotkanie z 15 gminami, które jeszcze nie przystąpiły do tego programu. 6 zdeklarowało, że już przystąpi, pozostałe przystąpią od nowego programu operacyjnego od sierpnia. Dzisiaj na spotkaniu chcieliśmy usłyszeć jakie są problemy z dystrybucją tej żywności, która znajduje się w Banku Żywności, którą można pozyskiwać z Agencji Żywności, a która powinna trafić do osób potrzebujących.

W tym roku akcja Banku Żywności odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Wolontariuszy Wielkanocnej Zbiórki Żywności będzie można spotkać w blisko 300 sklepach w całym kraju. Świąteczna akcja odbywa się pod hasłem "Nakarmić tych, których nie widać".
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2018-09-24, godz. 23:00 Za trzy lata Odra Opole ma mieć nowy stadion. Projekt został zaprezentowany mieszkańcom - Maszyna rozrywki - taki według projektantów ma być nowy stadion Odry Opole. Obiekt, który według założeń władz miasta ma powstać za kilka lat, ma pomieścić ... » więcej 2018-09-24, godz. 23:00 Głuchołaska interna nadal zamknięta dla pacjentów. Szpital szuka lekarzy Oddział wewnętrzny w Głuchołazach nadal nie wznawia działalności leczniczej. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wydał pozytywną opinię dotyczącą wnio ... » więcej 2018-09-24, godz. 22:00 Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Obwołał się już burmistrzem Prudnika, zweryfikowały go wyborcze procedury Wojciech Bandurowski wyautował się z wyborów na burmistrza Prudnika. O mandaty radnych miejskich nie będą mogli zawalczyć też kandydaci z jego komitetu wyborc ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Cztery małe gepardy z opolskiego zoo wyszły na pierwszy spacer Osiem tygodni temu gepardzica Kira z opolskiego zoo urodziła cztery samcze maluchy. Małe gepardy są już po pierwszych szczepieniach i zabiegach weterynaryjnyc ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:45 Brakuje firm zainteresowanych remontem pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny Nie ma chętnych do wyremontowania pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny. Do przetargu nie zgłosił się nikt. Starostwo w Strzelcach Opolskich będzie ogłaszać ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:40 Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Szanse na taką ciążę to 1 do 7225 Trojaczki urodziły się w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzieci są zdrowe i czują się dobrze. Kiedy maluchy przyszły na świat, Hania ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:15 "Stop korkom". Koalicja Obywatelska chce spójnej komunikacji kolejowej i autobusowej Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola, proponuje utworzenie Regionalnego Centrum Komunikacyjnego. Koalicja Obywatelska ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:30 Przedsiębiorca z doświadczeniem w unijnych instytucjach kandydatem lewicy na burmistrza Prudnika Witold Rygorowicz jest kandydatem SLD na burmistrza Prudnika. Według lokalnych liderów tej partii, postawiono na osobę światową. Jej priorytety to: rozwój gos ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Mobbing w WZDZ? Pracownicy zakładowej drukarni mówią o nierównym traktowaniu Nierówne premie, zwiększone kontrole dostaw, brak dostępu do odzieży roboczej a nawet zakaz rozmów z załogą innych działów. Pracownicy drukarni 'Lega', działa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »