Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-17, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Chcą powrotu do dyskusji o projekcie "Ratujmy kobiety". Kilkadziesiąt osób manifestowało w Opolu

Protesty na placu Wolności w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Protesty na placu Wolności w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Protesty na placu Wolności w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Protesty na placu Wolności w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Protestowały przeciwko odrzuceniu przez Sejm obywatelskiego projektu "Ratujmy kobiety". Zbierano także podpisy, aby przywrócić go do dalszego procedowania. Na placu Wolności w Opolu zebrała się w środę wieczorem grupa osób, które sprzeciwiają się także dalszemu procedowaniu projektu Kai Godek "Zatrzymać aborcję".
- Uważamy, że godzi on w podstawowe prawa kobiet - mówi Iwona Gałązka, koordynatorka opolskiego Strajku Kobiet o projekcie "Zatrzymać aborcję". - Jednym z postulatów jest to, aby któraś z partii obecnie zasiadających w sejmie przywróciła też projekt "Ratujmy kobiety". Mamy nadzieję, że posłowie i posłanki zadecydują odpowiednio, kiedy będzie dalsze procedowanie projektu Kai Godek - dodaje.

- Jest to w moich wartościach, aby wspólnie walczyć o jakiś cel - mówi Wincenty Pukar z zarządu okręgu opolskiego Partii Razem. - Wierzę, że kiedy ja będę czegoś potrzebował, to dostanę wzajemną pomoc ze strony kobiet, którym dzisiaj pomagam - dodaje.

- To, że stajemy w obronie kobiet, broniąc ich prawa do aborcji, to jakieś straszne zakłamanie - komentuje protest ks. Jerzy Dzierżanowski z Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. - Mówię z doświadczenia osoby, która od wielu lat towarzyszy rodzicom, kobietom przy stratach dziecka. Jeżeli kobieta ma wsparcie ze strony mężczyzny, to żadna nie zdecydowałaby się na zabicie swojego dziecka. Myślę, że trzeba bardzo akcentować ten problem edukacji społeczeństwa, żeby przede wszystkim była odpowiedzialność za dziecko z jednej i z drugiej strony - dodaje.

Protest przeciwko odrzuceniu przez sejm projektu "Ratujmy kobiety" zorganizowali w środę(17.01) w Opolu przedstawiciele opolskiego oddziału Strajku Kobiet, Partii Razem oraz organizacji Ratujmy Kobiety Opolszczyzna.
Iwona Gałązka i Wincenty Pukar
Ks. Jerzy Dzierżanowski

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 09:42 "Z takim wyróżnieniem wiąże się też ogrom pracy" - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach do PE - Obecność w gronie kandydatów do Brukseli to ogromne wyróżnienie,które wiąże się z ogromem pracy - przyznała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kandydatka d ... » więcej 2019-03-26, godz. 09:00 Zespół Szkół w Paczkowie do likwidacji? Starostwo i dyrekcja szkoły zaprzeczają istnieniu takich planów Czy Zespół Szkół w Paczkowie zostanie wkrótce zlikwidowany? O takiej możliwości informuje część lokalnych mediów, powołując się na urzędników nyskiego starost ... » więcej 2019-03-26, godz. 08:30 Liczą na pomoc wojewody w odbudowach po wichurze Mieszkańcy gminy Walce nadal usuwają skutki wichur, które przeszły nad regionem w nocy z 10 na 11 marca. Ponad połowa posesji w gminie została w jakiś sposób ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:47 Oddziały ginekologiczne w szpitalach w Kluczborku i Prudniku nadal zawieszone Po raz kolejny przedłużono zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdr ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:24 Opole: Na sesji sejmiku o dotacjach unijnych i walce z narkomanią Na co przeznaczone zostały unijne dotacje i jak idzie walka z narkomanią - to część planu obrad dzisiejszej V sesji Sejmiku Województwa Opolskiego. Podczas ob ... » więcej 2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »