Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 19:52 Autor: Katarzyna Doros

IV Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola [GALERIA]

Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Barwny korowód Mikołajów już po raz czwarty przeszedł ulicami Opola. Uczestnicy postawili na połączenie dobrej zabawy i zbiórki na szczytny cel. Tym razem Mikołaje zbierali zabawki, maskotki, puzzle dla dzieci z domów dziecka i uboższych rodzin.
- Bardzo nas cieszy, że do manifestu dobra z roku na rok przyłącza się coraz więcej ludzi - mówi Łucja Pisarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

- Manifestujmy nasze dobro, pokazujmy, że jesteśmy razem, że się uśmiechamy i potrafimy zrobić coś dla drugiego człowieka, podzielić się odrobiną uśmiechu, czasem przynieść też drobny upominek, tak, jak ma to miejsce podczas marszu. Bądźmy dla siebie życzliwi i dobrzy - dodaje.

Marsz zainaugurował tradycyjny taniec Mikołajów. Wśród nich pojawił się Mikołaj w stroju biskupa, który wzbudzał spore zainteresowanie opolan.

- Najprawdziwszy Mikołaj zjawił się na Opolszczyźnie. Dowiedziałem się, że jest dużo przebierańców. Od czterech lat biorę udział w marszu mikołajkowym - mówi Miko, który na marsz przyszedł z mamą. - Wierzę w jednego mikołaja, tutaj jest ich ponad czterdziestu. Nie wiem, który to prawdziwy.

Natalia w marszu bierze udział po raz drugi. - Taka atrakcja to możliwość spędzenia aktywnie czasu, przy okazji można zrobić coś dobrego.

Marsz Mikołajów już na stałe wpisał się w program Bożonarodzeniowego Jarmarku. Inicjatywa jest organizowana przez stowarzyszenie Opolska Pozytywka i opolski urząd miasta.
Łucja Pisarska-Łabno
Uczestnicy marszu

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 21:15 Pobili i obrabowali 80-latka, zostali zatrzymani przez policję 30-letnia kobieta i jej 38-letni partner usłyszeli już zarzuty a sprawa znajdzie finał w sądzie. Do zdarzenia doszło w Opolu na początku miesiąca. Według usta ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Spór ws. kosztów składowania śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Temida. Gminy skarżą się do sądu na działanie burmis ... Cenowy spór dotyczący opłat za składowanie śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Skargę na zarządzenie burmistrza Nysy ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Młody mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym w Głuchołazach W Głuchołazach na przejeździe kolejowym zginął rowerzysta uderzony przez pociąg. Według informacji straży pożarnej młody mężczyzna w wieku około dwudziestu la ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:42 Otmuchów szykuje własną książkę kucharską. Będą receptury na lokalne specjały Otmuchów szykuje książkę kulinarną z lokalnymi daniami. Burmistrz Jan Woźniak zdradza, że znajdzie się tam m.in. najlepszy przepis na sandacza po otmuchowsku, ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Z deszczu pod rynnę. Mieszkańcy Nowej Cerekwi żądają podłączenia pod kanalizację remontowanej drogi Mieszkańcy Nowej Cerekwi w gminie Kietrz chcą zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 416. Obecnie obowiązujący - jak twierdzą - uniemożliwia przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Przyjeżdżają do Opola niemal z całego świata. Wystartował Letni Uniwersytet Opolski 60 studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kazachstanu oficjalnie rozpoczęło dziś (17.07) naukę na Uniwersytecie Opolskim. Przez trzy tygodnie zagraniczni żacy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:30 Nyscy WOPR-owcy mają na stanie kradzione auto. "Trefny" wóz pochodzi z Hiszpanii Samochód nyskich wodniaków pochodzi z... kradzieży. Z ustaleń jakich dokonała nyska prokuratura wynika, że auto, które wodniacy kupili od prywatnej osoby poch ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:30 Brzeski MOPS ma nową siedzibę. Zyskali petenci oraz sami urzędnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu po wielu latach oczekiwań doczekał się nowej bazy. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w budynku przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:09 Karambol z udziałem 7 aut na DK 40. Nie ma osób poszkodowanych 5 aut osobowych, ciężarówka i bus dostawczy zderzyły się na DK 40, między miejscowościami Mochów i Wierzch. » więcej 2018-07-17, godz. 15:38 Na programie Dostępność Plus ma skorzystać 12 milionów Polaków - Zmiany prawa na pewno poprawią jakość życia, nie tylko osób niepełnosprawnych - powiedział w Loży Radiowej Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »