Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 19:52 Autor: Katarzyna Doros

IV Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola [GALERIA]

Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Barwny korowód Mikołajów już po raz czwarty przeszedł ulicami Opola. Uczestnicy postawili na połączenie dobrej zabawy i zbiórki na szczytny cel. Tym razem Mikołaje zbierali zabawki, maskotki, puzzle dla dzieci z domów dziecka i uboższych rodzin.
- Bardzo nas cieszy, że do manifestu dobra z roku na rok przyłącza się coraz więcej ludzi - mówi Łucja Pisarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

- Manifestujmy nasze dobro, pokazujmy, że jesteśmy razem, że się uśmiechamy i potrafimy zrobić coś dla drugiego człowieka, podzielić się odrobiną uśmiechu, czasem przynieść też drobny upominek, tak, jak ma to miejsce podczas marszu. Bądźmy dla siebie życzliwi i dobrzy - dodaje.

Marsz zainaugurował tradycyjny taniec Mikołajów. Wśród nich pojawił się Mikołaj w stroju biskupa, który wzbudzał spore zainteresowanie opolan.

- Najprawdziwszy Mikołaj zjawił się na Opolszczyźnie. Dowiedziałem się, że jest dużo przebierańców. Od czterech lat biorę udział w marszu mikołajkowym - mówi Miko, który na marsz przyszedł z mamą. - Wierzę w jednego mikołaja, tutaj jest ich ponad czterdziestu. Nie wiem, który to prawdziwy.

Natalia w marszu bierze udział po raz drugi. - Taka atrakcja to możliwość spędzenia aktywnie czasu, przy okazji można zrobić coś dobrego.

Marsz Mikołajów już na stałe wpisał się w program Bożonarodzeniowego Jarmarku. Inicjatywa jest organizowana przez stowarzyszenie Opolska Pozytywka i opolski urząd miasta.
Łucja Pisarska-Łabno
Uczestnicy marszu

Wiadomości z regionu

2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:21 Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa - Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:10 Żegnają lato i witają jesień. Brzeg zaprasza na Jarmark Kresowo-Mariacki Regionalne przysmaki i produkty, a także cała masa występów artystycznych - tak w skrócie można opisać jarmark, który wczoraj(21.09) po południu rozpoczął się ... » więcej 2018-09-22, godz. 11:46 Genealodzy przejęli piastowski zamek. Ruszyła ogólnopolska konferencja Punktualnie o 10. w Muzeum Piastów Śląskich rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018. To piąta edycja tej krajowej imprezy, która rokr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »