Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 19:52 Autor: Katarzyna Doros

IV Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola [GALERIA]

Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Barwny korowód Mikołajów już po raz czwarty przeszedł ulicami Opola. Uczestnicy postawili na połączenie dobrej zabawy i zbiórki na szczytny cel. Tym razem Mikołaje zbierali zabawki, maskotki, puzzle dla dzieci z domów dziecka i uboższych rodzin.
- Bardzo nas cieszy, że do manifestu dobra z roku na rok przyłącza się coraz więcej ludzi - mówi Łucja Pisarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

- Manifestujmy nasze dobro, pokazujmy, że jesteśmy razem, że się uśmiechamy i potrafimy zrobić coś dla drugiego człowieka, podzielić się odrobiną uśmiechu, czasem przynieść też drobny upominek, tak, jak ma to miejsce podczas marszu. Bądźmy dla siebie życzliwi i dobrzy - dodaje.

Marsz zainaugurował tradycyjny taniec Mikołajów. Wśród nich pojawił się Mikołaj w stroju biskupa, który wzbudzał spore zainteresowanie opolan.

- Najprawdziwszy Mikołaj zjawił się na Opolszczyźnie. Dowiedziałem się, że jest dużo przebierańców. Od czterech lat biorę udział w marszu mikołajkowym - mówi Miko, który na marsz przyszedł z mamą. - Wierzę w jednego mikołaja, tutaj jest ich ponad czterdziestu. Nie wiem, który to prawdziwy.

Natalia w marszu bierze udział po raz drugi. - Taka atrakcja to możliwość spędzenia aktywnie czasu, przy okazji można zrobić coś dobrego.

Marsz Mikołajów już na stałe wpisał się w program Bożonarodzeniowego Jarmarku. Inicjatywa jest organizowana przez stowarzyszenie Opolska Pozytywka i opolski urząd miasta.
Łucja Pisarska-Łabno
Uczestnicy marszu

Wiadomości z regionu

2018-11-21, godz. 12:35 Andrzej Buła ponownie marszałkiem województwa 21 radnych zagłosowało za ponownym przekazaniem steru województwa w ręce Andrzeja Buły (Koalicja Obywatelska). Przeciw było 6, 3 radnych wstrzymało się od gło ... » więcej 2018-11-21, godz. 12:30 Jaka będzie nowa kadencja samorządu w Opolu? W miarę spokojna, merytoryczna i bez opozycji - Wybory za nami, zabieramy się do pracy - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Piotr Mielec, szef klubu radnych prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego ... » więcej 2018-11-21, godz. 11:47 Rafał Bartek z MN został przewodniczącym Sejmiku Województwa Opolskiego. Znamy też skład prezydium Rafał Bartek pokieruje pracami sejmiku województwa. Za jego kandydaturą na przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego głosowało 25 radnych, wstrzymało si ... » więcej 2018-11-21, godz. 11:10 Elektroniczny system głosowania przysporzył problemów brzeskim radnym Na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Brzegu testowano nowe urządzenia, które mają usprawnić prowadzenie obrad. Każdy z radnych otrzymał specjalny imienny ... » więcej 2018-11-21, godz. 11:08 Trochę odpoczynku i poszukiwania nowej pracy - Krystian Baldy kończy rządzenie gminą Łubniany Wiele udało się zrobić, teraz szukam nowej pracy - Krystian Baldy żegna się z fotelem wójta gminy Łubniany. Zastąpi go Paweł Wąsiak z KWW Łubniany Czas na Zmi ... » więcej 2018-11-21, godz. 10:08 Nowa kadencja w Ozimku rozpoczęta. W planach: inwestycje, współpraca z radą i kontakt z mieszkańcami Kontakt z mieszkańcami, współpraca z radą miejską, a także kontynuowanie prac i inwestycja w gminę - to plany burmistrza Ozimka, Jana Labusa, który rozpoczął ... » więcej 2018-11-21, godz. 10:00 Krajówka pod Nysą będzie zablokowana. Mieszkańcy Strobic będą w ten sposób protestować po południu Mieszkańcy Strobic w gminie Pakosławice ponownie zablokują drogę krajową numer 46. W przeprowadzeniu protestu pomogą im mieszkańcy Pakosławic i Prusinowic. W ... » więcej 2018-11-21, godz. 08:32 Nyski poseł ponownie ukarany przez sejmową Komisję Etyki. "Nie nazwałem wprost burmistrza durniem" Nyski poseł Janusz Sanocki ponownie ukarany przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Tym razem poszło o internetowe wpisy skierowane w stronę burmistrza Kordia ... » więcej 2018-11-21, godz. 06:00 W Namysłowie szukają seniorów. Chcą ich aktywizować w nowej placówce Dzienny Dom Senior+ to nowe miejsce na mapie powiatu namysłowskiego, w którym najstarsi mieszkańcy regionu będą mogli miło spędzać czas. Kończą się prace adap ... » więcej 2018-11-20, godz. 23:00 Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »