Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-10, 19:52 Autor: Katarzyna Doros

IV Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola [GALERIA]

Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Marsz Mikołajów w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Barwny korowód Mikołajów już po raz czwarty przeszedł ulicami Opola. Uczestnicy postawili na połączenie dobrej zabawy i zbiórki na szczytny cel. Tym razem Mikołaje zbierali zabawki, maskotki, puzzle dla dzieci z domów dziecka i uboższych rodzin.
- Bardzo nas cieszy, że do manifestu dobra z roku na rok przyłącza się coraz więcej ludzi - mówi Łucja Pisarska-Łabno, prezes stowarzyszenia Opolska Pozytywka.

- Manifestujmy nasze dobro, pokazujmy, że jesteśmy razem, że się uśmiechamy i potrafimy zrobić coś dla drugiego człowieka, podzielić się odrobiną uśmiechu, czasem przynieść też drobny upominek, tak, jak ma to miejsce podczas marszu. Bądźmy dla siebie życzliwi i dobrzy - dodaje.

Marsz zainaugurował tradycyjny taniec Mikołajów. Wśród nich pojawił się Mikołaj w stroju biskupa, który wzbudzał spore zainteresowanie opolan.

- Najprawdziwszy Mikołaj zjawił się na Opolszczyźnie. Dowiedziałem się, że jest dużo przebierańców. Od czterech lat biorę udział w marszu mikołajkowym - mówi Miko, który na marsz przyszedł z mamą. - Wierzę w jednego mikołaja, tutaj jest ich ponad czterdziestu. Nie wiem, który to prawdziwy.

Natalia w marszu bierze udział po raz drugi. - Taka atrakcja to możliwość spędzenia aktywnie czasu, przy okazji można zrobić coś dobrego.

Marsz Mikołajów już na stałe wpisał się w program Bożonarodzeniowego Jarmarku. Inicjatywa jest organizowana przez stowarzyszenie Opolska Pozytywka i opolski urząd miasta.
Łucja Pisarska-Łabno
Uczestnicy marszu

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »