Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-16, 00:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: "Zespół Ogień dał ognia!" i wygrał nagrodę Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Nagroda słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu przypadła zespołowi Ogień, a wręczył ją prezes Radia Opole Piotr Moc
Słuchacze Radia Opole wybrali najlepszego debiutanta 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To zespół "Ogień", który do Opola przyjechał z Wielkopolski, aby wykonać tu piosenkę "Mary Jane". W nagrodę będzie mógł skorzystać z bezpłatnej sesji nagraniowej w Studiu M Radia Opole.
Przemek Zakrzewski z zespołu Ogień podkreśla, że jego grupa ma w repertuarze bardzo dużo piosenek.

- My gramy regularne koncerty - mówi Zakrzewski. - W tym roku także graliśmy całą trasę koncertową. W zasadzie gramy tylko duże koncerty. Generalnie set koncertowy to jest godzina i około piętnastu minut, ale materiału mamy bardzo, bardzo dużo. Nawet na dwie godziny - dodaje.

Członkowie zespołu podkreślają, że nigdy nie biorą udziału w programach typu talent-show, gdzie trzeba śpiewać przeboje innych artystów. W programie "O!Polskie Przeboje" wzięli udział ze względu na możliwość śpiewania swoich piosenek i tak trafili do koncertu "Debiuty".

- Opole to był jedyny impuls, aby wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi artystami. Gdyby program "O!Polskie piosenki" był eliminacją do festiwalu w innym mieście, to nie zgodzilibyśmy się - zaznacza Zakrzewski. - Opole to Opole! - dodaje.

Nagrodę wręczył laureatom na scenie opolskiego amfiteatru prezes naszej rozgłośni Piotr Moc.

- Grupa Ogień dała ognia i to niezłego - mówi Piotr Moc. - Głosowanie internetowe trwało tydzień i można było wysłuchać fragmenciku każdego z trzynastu utworów. Zdaniem słuchaczy Radia Opole, ale nie tylko, bo też całej grupy Audytorium 17, gdzie festiwal był promowany, zwyciężyła grupa Ogień z utworem "Mary Jane". To bardzo ładny utwór i ma wpadający w ucho refren. Grupa istnieje już 6-7 lat i zdobyła ponad 30% wszystkich głosów - dodaje.

Słuchacze naszej rozgłośni mogli głosować na piosenki trzynastu debiutantów za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dodajmy, że zespół Ogień zdobył także Nagrodę Publiczności za najlepszy debiut.
Przemek Zakrzewski
Piotr Moc
Piotr Moc w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)
Zespół Ogień - zwycięzcy debiutów w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 10:45 Kilka interwencji tygodniowo. Nie zawsze dbamy o swoje zwierzaki, ale Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami czuwa - Takich spraw mamy trzy, cztery w ciągu tygodnia i dotyczą najczęściej wsi wokół Opola - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Aleksandra Czechowsk ... » więcej 2018-03-24, godz. 07:20 "Dobra, zdrowa, tania". W Opolu woda prosto z kranu! WiK zaprasza na Światowy Dzień Wody - Przygotowaliśmy całą gamę różnych przedsięwzięć praktycznie dla wszystkich - powiedział w piątek w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezes spółki Wodociągi ... » więcej 2018-03-23, godz. 20:00 Nowy rentgen w głubczyckim szpitalu. Będzie bezpieczniej i komfortowo Jest nowoczesny, mało inwazyjny oraz sam podjedzie do pacjenta. Głubczycki Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał przewoźny aparat rentgenows ... » więcej 2018-03-23, godz. 19:30 Inwestycje na os. Armii Krajowej. Radni dzielnicy mają sporo planów Rewitalizacja placu zabaw, montaż oświetlenia i przebudowa ścieżki prowadzącej do parku od strony ul. Pużaka - to plany rady dzielnicy os. Armii Krajowej w Op ... » więcej 2018-03-23, godz. 18:30 W Kietrzu seniorzy będą mieli swój klub Kietrzańscy seniorzy niebawem doczekają się własnej siedziby. Gmina pozyskała 80 tysięcy złotych z rządowego programu 'Senior+'. » więcej 2018-03-23, godz. 17:30 "Absolutnie nie czuję się winny, walczyłem o tego psa". Właściciel Dino zabiera głos Owczarek Dino ma przejść zabieg wycięcia ropnej tkanki nad oczami. Pies został odebrany właścicielom ze wsi Kały w gminie Murów przez Towarzystwo Opieki nad Z ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Likwidacja aresztu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie oddział Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko kilka dni istnieć będzie Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 kwietnia w budynku przy ul. Racławickiej 10 będzie funkcjonował oddział półot ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Sporo planów inwestycyjnych w dzielnicy Chabry Budowa wybiegu dla psów, modyfikacja tras niektórych linii MZK i remont ulic w dzielnicy Kwiatów - to trzy najważniejsze postulaty opolskiej dzielnicy Chabry. » więcej 2018-03-23, godz. 16:00 Chcą wykupić ziemię na nowy chodnik. Plany rady dzielnicy Zaodrze O wykup fragmentu działek od prywatnych właścicieli w celu poszerzenia chodnika zawnioskowała do ratusza rada dzielnicy Zaodrze. Chodzi o tereny przy ul. Niem ... » więcej 2018-03-23, godz. 15:00 Mieszkańcy Strzelec Opolskich szukają siebie na starych fotografiach. Niezwykle udana akcja miejscowego fotografa Plażowanie na Rybaczówce, pochód pierwszomajowy, lodowisko na pl. Żeromskiego, otwarcie liceum w Zawadzkiem - to wszystko jest uwiecznione na kliszach. Waldem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »