Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-16, 00:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: "Zespół Ogień dał ognia!" i wygrał nagrodę Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Nagroda słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu przypadła zespołowi Ogień, a wręczył ją prezes Radia Opole Piotr Moc
Słuchacze Radia Opole wybrali najlepszego debiutanta 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To zespół "Ogień", który do Opola przyjechał z Wielkopolski, aby wykonać tu piosenkę "Mary Jane". W nagrodę będzie mógł skorzystać z bezpłatnej sesji nagraniowej w Studiu M Radia Opole.
Przemek Zakrzewski z zespołu Ogień podkreśla, że jego grupa ma w repertuarze bardzo dużo piosenek.

- My gramy regularne koncerty - mówi Zakrzewski. - W tym roku także graliśmy całą trasę koncertową. W zasadzie gramy tylko duże koncerty. Generalnie set koncertowy to jest godzina i około piętnastu minut, ale materiału mamy bardzo, bardzo dużo. Nawet na dwie godziny - dodaje.

Członkowie zespołu podkreślają, że nigdy nie biorą udziału w programach typu talent-show, gdzie trzeba śpiewać przeboje innych artystów. W programie "O!Polskie Przeboje" wzięli udział ze względu na możliwość śpiewania swoich piosenek i tak trafili do koncertu "Debiuty".

- Opole to był jedyny impuls, aby wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi artystami. Gdyby program "O!Polskie piosenki" był eliminacją do festiwalu w innym mieście, to nie zgodzilibyśmy się - zaznacza Zakrzewski. - Opole to Opole! - dodaje.

Nagrodę wręczył laureatom na scenie opolskiego amfiteatru prezes naszej rozgłośni Piotr Moc.

- Grupa Ogień dała ognia i to niezłego - mówi Piotr Moc. - Głosowanie internetowe trwało tydzień i można było wysłuchać fragmenciku każdego z trzynastu utworów. Zdaniem słuchaczy Radia Opole, ale nie tylko, bo też całej grupy Audytorium 17, gdzie festiwal był promowany, zwyciężyła grupa Ogień z utworem "Mary Jane". To bardzo ładny utwór i ma wpadający w ucho refren. Grupa istnieje już 6-7 lat i zdobyła ponad 30% wszystkich głosów - dodaje.

Słuchacze naszej rozgłośni mogli głosować na piosenki trzynastu debiutantów za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dodajmy, że zespół Ogień zdobył także Nagrodę Publiczności za najlepszy debiut.
Przemek Zakrzewski
Piotr Moc
Piotr Moc w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)
Zespół Ogień - zwycięzcy debiutów w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)

Wiadomości z regionu

2018-01-17, godz. 20:30 Powiat kluczborski chce większych środków na służbę zdrowia i zmian w systemie ochrony zdrowia Radni powiatu kluczborskiego przyjęli uchwały, w których zwracają się z prośbą - między innymi do ministra zdrowia - o pomoc w poprawie systemu ochrony zdrowi ... » więcej 2018-01-17, godz. 20:00 Cienki lód i tragedia gotowa. Ćwiczenia opolskich strażaków [ZDJĘCIA] Wpadł pod lód w kamionce Silesia, ale został uratowany. W związku z rozpoczętymi feriami - a także wydarzeniami, które miały miejsce wczoraj (16.01) w Skarbim ... » więcej 2018-01-17, godz. 19:30 Chcą powrotu do dyskusji o projekcie "Ratujmy kobiety". Kilkadziesiąt osób manifestowało w Opolu Protestowały przeciwko odrzuceniu przez Sejm obywatelskiego projektu 'Ratujmy kobiety'. Zbierano także podpisy, aby przywrócić go do dalszego procedowania. Na ... » więcej 2018-01-17, godz. 18:15 Interna oleskiego szpitala przyjmie pacjentów od początku lutego? "Są spore szanse" Jest duża szansa na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu od początku lutego. Interna nie działa od 22 grudnia, a zawieszenie obowi ... » więcej 2018-01-17, godz. 18:10 Interna w Kluczborku zawieszona na dłużej? Najprawdopodobniej zawieszenie oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku zostanie przedłużone o kolejne dwa tygodnie. Nie udało się podp ... » więcej 2018-01-17, godz. 17:25 Będą podwyżki dla lekarzy Szpitala Wojewódzkiego. Kryzys zażegnany, ale zadłużenie placówki wzrośnie Lekarze specjaliści oraz rezydenci na oddziale chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu dostaną podwyżki, których żądali. Nowy plan finansowy zakłada więc 3-m ... » więcej 2018-01-17, godz. 17:00 Na podwójnym gazie uciekał przed policją Uciekał przed policją, a w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze z Głubczyc zatrzymali pijanego kierowcę chevroleta, który nie zatrzymał się d ... » więcej 2018-01-17, godz. 15:40 Greenpeace i prezydent Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości węgla Ekolodzy i samorządowcy domagają się od rządu zmiany przepisów o jakości sprzedawanego węgla. Pod apelem działaczy Greenpeace podpisali się włodarze miast, kt ... » więcej 2018-01-17, godz. 15:30 Cienka warstwa lodu doprowadziła do tragedii. Od blisko 30 lat nie było takiego wypadku w powiecie brzeskim - Nie ma czegoś takiego, jak bezpieczny lód - mówi komendant brzeskich strażaków, który apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku. Dariusz Maciążek, który był po ... » więcej 2018-01-17, godz. 15:00 BMW, mitsubishi i hybrydowa łódź motorowa. 52 radiowozy zasiliły opolski garnizon Policjanci z opolskiego garnizonu w ubiegłym roku otrzymali 52 nowe radiowozy. Wśród nich nowoczesne bmw o mocy 250 KM dodatkowo wyposażone w wideorejestrator ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »