Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-16, 00:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: "Zespół Ogień dał ognia!" i wygrał nagrodę Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Nagroda słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu przypadła zespołowi Ogień, a wręczył ją prezes Radia Opole Piotr Moc
Słuchacze Radia Opole wybrali najlepszego debiutanta 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To zespół "Ogień", który do Opola przyjechał z Wielkopolski, aby wykonać tu piosenkę "Mary Jane". W nagrodę będzie mógł skorzystać z bezpłatnej sesji nagraniowej w Studiu M Radia Opole.
Przemek Zakrzewski z zespołu Ogień podkreśla, że jego grupa ma w repertuarze bardzo dużo piosenek.

- My gramy regularne koncerty - mówi Zakrzewski. - W tym roku także graliśmy całą trasę koncertową. W zasadzie gramy tylko duże koncerty. Generalnie set koncertowy to jest godzina i około piętnastu minut, ale materiału mamy bardzo, bardzo dużo. Nawet na dwie godziny - dodaje.

Członkowie zespołu podkreślają, że nigdy nie biorą udziału w programach typu talent-show, gdzie trzeba śpiewać przeboje innych artystów. W programie "O!Polskie Przeboje" wzięli udział ze względu na możliwość śpiewania swoich piosenek i tak trafili do koncertu "Debiuty".

- Opole to był jedyny impuls, aby wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi artystami. Gdyby program "O!Polskie piosenki" był eliminacją do festiwalu w innym mieście, to nie zgodzilibyśmy się - zaznacza Zakrzewski. - Opole to Opole! - dodaje.

Nagrodę wręczył laureatom na scenie opolskiego amfiteatru prezes naszej rozgłośni Piotr Moc.

- Grupa Ogień dała ognia i to niezłego - mówi Piotr Moc. - Głosowanie internetowe trwało tydzień i można było wysłuchać fragmenciku każdego z trzynastu utworów. Zdaniem słuchaczy Radia Opole, ale nie tylko, bo też całej grupy Audytorium 17, gdzie festiwal był promowany, zwyciężyła grupa Ogień z utworem "Mary Jane". To bardzo ładny utwór i ma wpadający w ucho refren. Grupa istnieje już 6-7 lat i zdobyła ponad 30% wszystkich głosów - dodaje.

Słuchacze naszej rozgłośni mogli głosować na piosenki trzynastu debiutantów za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dodajmy, że zespół Ogień zdobył także Nagrodę Publiczności za najlepszy debiut.
Przemek Zakrzewski
Piotr Moc
Piotr Moc w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)
Zespół Ogień - zwycięzcy debiutów w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)

Wiadomości z regionu

2017-10-18, godz. 07:30 Posłowie jadą do Paczkowa. Sejmowa komisja zajmie się m.in. tematem ochrony zabytków Do Paczkowa przyjeżdża sejmowa komisja samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Spotkanie rozpocznie się w środę (18.10 o godz. 10.30) w zabytkowym Mu ... » więcej 2017-10-18, godz. 07:00 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nysa najaktywniejsza na Opolszczyźnie Nyska policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w tym roku od mieszkańców Nysy wpłynęło ponad 3 tysiące interwencji. To ... » więcej 2017-10-17, godz. 21:45 Przy LGD "Dolina Stobrawy" rusza Szkoła Animatorów Kulturalnych Kluczborskie i oleskie wioski zyskają nowe oblicze dzięki inicjatywom kulturalnym. Przy Lokalnej Grupie Działania 'Dolina Stobrawy' rusza Szkoła Animatorów Ku ... » więcej 2017-10-17, godz. 21:00 Stan alarmowy w otmuchowskiej policji. Poszukiwany jest Andrzej Maraś Kilkudziesięciu policjantów i zastępy straży pożarnej biorą udział w poszukiwaniach zaginionego Andrzeja Marasia z Kamiennika. » więcej 2017-10-17, godz. 20:30 Nauczyciele uczą się... jak uczyć najmłodszych. Cel to poznanie sztuki programowania Wyszkolą nauczycieli z klas I-III z podstaw programowania, a ci później przekażą tę wiedzę swoim uczniom - takie są założenia programu zatytułowanego „Sztuczn ... » więcej 2017-10-17, godz. 20:15 Historyczna Bismarckstraße to teraz kuriozalna droga. "Nie było uzgodnień" Dwie gminy nie dogadały się. W efekcie zrealizowano tylko część inwestycji drogowej. Chodzi o trasę Wilków - Wierzch. Zmodernizowana droga polna miał znacznie ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:50 Nowy honorowy obywatel gminy Polska Cerekiew Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, został honorowym obywatelem gminy Polska Cerekiew. To ósma osoba wyróżniona tym tytułem. Do tej pory odznacze ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:30 Mniej przestępstw na seniorach w powiecie brzeskim. Metoda "na wnuczka" już nie tak skuteczna Funkcjonariusze z Brzegu od kilku miesięcy nie odnotowali skutecznej próby oszustwa metodą „na wnuczka” - powiedziała Patrycja Kaszuba, rzecznik tamtejszej po ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:00 "Wciąż będziemy stawiać na praktykę". Zainaugurowano rok akademicki na WSB w Opolu Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zainaugurowała jubileuszowy rok akademicki. W mury uczelni świętującej 10-lecie działalności wstąpiło blisko 800 studentek i stu ... » więcej 2017-10-17, godz. 18:45 14 nowych etatów nauczycielskich w Kluczborku. Nauczyciele znaleźli pracę w internacie 14 nauczycieli zostało zatrudnionych w Kluczborku. Większość z nich pracuje w internacie Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Zajmuj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »