Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-16, 00:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

54. KFPP: "Zespół Ogień dał ognia!" i wygrał nagrodę Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Nagroda słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu przypadła zespołowi Ogień, a wręczył ją prezes Radia Opole Piotr Moc
Słuchacze Radia Opole wybrali najlepszego debiutanta 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To zespół "Ogień", który do Opola przyjechał z Wielkopolski, aby wykonać tu piosenkę "Mary Jane". W nagrodę będzie mógł skorzystać z bezpłatnej sesji nagraniowej w Studiu M Radia Opole.
Przemek Zakrzewski z zespołu Ogień podkreśla, że jego grupa ma w repertuarze bardzo dużo piosenek.

- My gramy regularne koncerty - mówi Zakrzewski. - W tym roku także graliśmy całą trasę koncertową. W zasadzie gramy tylko duże koncerty. Generalnie set koncertowy to jest godzina i około piętnastu minut, ale materiału mamy bardzo, bardzo dużo. Nawet na dwie godziny - dodaje.

Członkowie zespołu podkreślają, że nigdy nie biorą udziału w programach typu talent-show, gdzie trzeba śpiewać przeboje innych artystów. W programie "O!Polskie Przeboje" wzięli udział ze względu na możliwość śpiewania swoich piosenek i tak trafili do koncertu "Debiuty".

- Opole to był jedyny impuls, aby wziąć udział w konkursie i rywalizować z innymi artystami. Gdyby program "O!Polskie piosenki" był eliminacją do festiwalu w innym mieście, to nie zgodzilibyśmy się - zaznacza Zakrzewski. - Opole to Opole! - dodaje.

Nagrodę wręczył laureatom na scenie opolskiego amfiteatru prezes naszej rozgłośni Piotr Moc.

- Grupa Ogień dała ognia i to niezłego - mówi Piotr Moc. - Głosowanie internetowe trwało tydzień i można było wysłuchać fragmenciku każdego z trzynastu utworów. Zdaniem słuchaczy Radia Opole, ale nie tylko, bo też całej grupy Audytorium 17, gdzie festiwal był promowany, zwyciężyła grupa Ogień z utworem "Mary Jane". To bardzo ładny utwór i ma wpadający w ucho refren. Grupa istnieje już 6-7 lat i zdobyła ponad 30% wszystkich głosów - dodaje.

Słuchacze naszej rozgłośni mogli głosować na piosenki trzynastu debiutantów za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dodajmy, że zespół Ogień zdobył także Nagrodę Publiczności za najlepszy debiut.
Przemek Zakrzewski
Piotr Moc
Piotr Moc w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)
Zespół Ogień - zwycięzcy debiutów w Festiwalowym Studiu Radia Opole (15.09.2017)

Wiadomości z regionu

2018-07-23, godz. 13:15 Przewoził prawie 250 gramów marihuany z Holandii do Polski. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Ireneusz K. podczas przeprowadzki z Holandii do Polski został zatrzymany do rutynowej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 26 marca. Mężczyzna miał przy sobie su ... » więcej 2018-07-23, godz. 13:00 Woda w Ozimku już zdatna do użytkowania. Trwa ustalanie źródła skażenia - Najgorsze za nami, kryzys zażegnany - ocenił w porannym komentarzu Radia Opole 'Poglądy i osądy' Mirosław Wiciak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunal ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:35 Pożar śmieci w Dąbrowie to podpalenie. Tak wynika z oględzin biegłego Pożar na nielegalnym składowisku śmieci w Dąbrowie był wynikiem podpalenia - tak wynika z oględzin przeprowadzonych przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Przy ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:15 Przyczyną zatrucia i śmierci młodych ludzi mogły być pochodne opium Jedna z dwóch ofiar śmiertelnych zatrucia nieznaną substancją i mężczyzna, który jest hospitalizowany na toksykologii w szpitalu w Sosnowcu, bawili się razem ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:00 Przejazd kolejowy w Lubiatowie czynny. Gmina miesięcznie zapłaci za to 300 złotych Przejazd kolejowy w Lubiatowie koło Otmuchowa ponownie przejezdny. Za to, że rolnicy będą mogli dojechać do pól, na konto PKP PLK miesięcznie wpływać będzie 3 ... » więcej 2018-07-23, godz. 11:45 Problemy z budową ścieżki rowerowej na wale w Reńskiej Wsi. Trzeba "odchudzić" projekt Gmina Reńska Wieś ma kolejne problemy z budową ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym. Problemem są pieniądze. Oferty składane w przetargu są o ponad mili ... » więcej 2018-07-23, godz. 10:30 Wakacyjne remonty w szkole w Kolonowskiem Uczniowie szkołę omijają z daleko, za to uwijają się w niej budowlańcy. Obiekty szkoły podstawowej i gimnazjum w Kolonowskiem przechodzą spory remont. Trwa te ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:30 Wiekowego stara wymienią na nowy wóz za milion złotych Nowy samochód za milion złotych będą mieli strażacy z OSP Krośnica w gminie Izbicko. Ciężki wóz bojowy, profesjonalnie wyposażony, zastąpi wysłużonego, wiekow ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:15 Zjechali z rożnych stron świata, żeby pielęgnować zabytkowy park zdrojowy Przy Górnym Stawie w Głuchołazach trwają intensywne prace porządkowe prowadzone przez młodych ludzi z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Estonii, Rosji i Czech. W ... » więcej 2018-07-23, godz. 08:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »