Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-09, 19:20 Autor: Joanna Matlak

Debata z udziałem ekspertów o trudnej historii Opola

Debata publiczna na Rynku w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Debata publiczna na Rynku w Opolu [fot. Joanna Matlak]
"Osiem wieków Opola - co zrobić z tym dziedzictwem?" - spotkanie pod takim tytułem zakończyło się na opolskim rynku.
W publicznej debacie prowadzonej przez dziennikarkę Radia Opole Justynę Dziedzic wzięli udział: prof. Michał Lis, Urszula Zajączkowska, dyrektorka Muzeum Śląska Opolskiego, a także Iwona Solisz, była wojewódzka konserwator zabytków i obecna konserwator Elżbieta Molak.

- Aby ten krajobraz dziedzictwa mógł lepiej wyglądać, należałoby wprowadzić więcej ładu w przestrzeń publiczną - podkreśla Elżbieta Molak. - Uporządkować kwestie reklam, mebli miejskich, kolorystyk, przeprowadzić kompleksowe badania wszystkich niedoinwestowanych i niewyremontowanych dotąd obiektów. Myśl, że bardzo ważne są też nawierzchnie, czyli to po czym chodzimy - mówi Molak.

Spotkanie na opolskim rynku odbyło się w ramach trwającej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Relacji z debaty będzie można posłuchać w najbliższy poniedziałek w audycji Rewiry Kultury.
Elżbieta Molak

Wiadomości z regionu

2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Zima z Radiem Opole, jesteśmy z Państwem w Zieleńcu [FILM, ZDJĘCIA] Już drugi raz Radio Opole towarzyszy narciarzom, którzy smakują białego szaleństwa w Zieleńcu. Tym razem naszą ekipę można spotkać przy stoku 'Gryglówka'. » więcej 2018-01-20, godz. 17:50 Co dalej z samorządami? Partia Razem debatowała o tym w Dobrzeniu Wielkim O funkcjonowaniu samorządu rozmawoali po południu w Dobrzeniu Wielkim działacze partii Razem z całej Polski i zainteresowani tematem mieszkańcy. Spotkanie dot ... » więcej 2018-01-20, godz. 16:30 Opolscy samorządowcy analizowali zawieszenie kluczborskiej interny Sytuacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku po zawieszeniu funkcjonowania oddziału wewnętrznego była tematem Samorządowej Loży Radiowej. Interna została ... » więcej 2018-01-20, godz. 12:15 Dekadę temu samorządy przejęły szpital. Namysłowskie Centrum Zdrowia skończyło 10 lat Na przełomie 2007 i 2008 roku politycy, wójtowie, burmistrzowie, a także przedstawiciele ówczesnego rządu otworzyli jedną z pierwszych samorządowych placówek ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:35 W deficytowym schronisku młodzieżowym zamieszkają borykający się z alkoholizmem Dom Pomocy Społecznej dla osób z problemami alkoholowymi chce utworzyć prudnickie starostwo. Na ten cel przeznaczony ma być obiekt Szkolnego Schroniska Młodzi ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:30 Działacze Partii Razem zapraszają na popołudniową debatę samorządową do Dobrzenia Wielkiego Debatę samorządową organizuje dziś (20.01) w Dobrzeniu Wielkim Rada Krajowa Partii Razem. W spotkaniu wezmą udział działacze Razem z całej Polski, ale organiz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »