Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-09, 19:20 Autor: Joanna Matlak

Debata z udziałem ekspertów o trudnej historii Opola

Debata publiczna na Rynku w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Debata publiczna na Rynku w Opolu [fot. Joanna Matlak]
"Osiem wieków Opola - co zrobić z tym dziedzictwem?" - spotkanie pod takim tytułem zakończyło się na opolskim rynku.
W publicznej debacie prowadzonej przez dziennikarkę Radia Opole Justynę Dziedzic wzięli udział: prof. Michał Lis, Urszula Zajączkowska, dyrektorka Muzeum Śląska Opolskiego, a także Iwona Solisz, była wojewódzka konserwator zabytków i obecna konserwator Elżbieta Molak.

- Aby ten krajobraz dziedzictwa mógł lepiej wyglądać, należałoby wprowadzić więcej ładu w przestrzeń publiczną - podkreśla Elżbieta Molak. - Uporządkować kwestie reklam, mebli miejskich, kolorystyk, przeprowadzić kompleksowe badania wszystkich niedoinwestowanych i niewyremontowanych dotąd obiektów. Myśl, że bardzo ważne są też nawierzchnie, czyli to po czym chodzimy - mówi Molak.

Spotkanie na opolskim rynku odbyło się w ramach trwającej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Relacji z debaty będzie można posłuchać w najbliższy poniedziałek w audycji Rewiry Kultury.
Elżbieta Molak

Wiadomości z regionu

2018-04-20, godz. 12:00 Problemy demograficzne wciąż są sporym wyzwaniem dla rządzących - W ostatnich latach wzrosła świadomość problemów demograficznych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' demograf prof. Robert Rauziński. Przyrost n ... » więcej 2018-04-20, godz. 11:30 Jeden sprzedawał auto, drugi chciał rozliczyć się narkotykami Do nietypowej transakcji doszło w Łosiowie w powiecie brzeskim. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 35 i 38-latka. Starszy z mężczyzn miał przekazać młodszem ... » więcej 2018-04-20, godz. 11:15 "Na perfumy" - nowa metoda działania oszustów. Odurzona kobieta straciła 2,5 tysiąca złotych Mężczyzna podający się za sprzedawcę perfum odurzył i okradł młodą kobietę z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 33-latka straciła 2,5 tysiąca złotych. » więcej 2018-04-20, godz. 11:15 Spada liczba korzystających z zasiłków celowych MOPR w Opolu W Opolu maleje liczba rodzin korzystających ze świadczeń pieniężnych wypłacanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wzrasta za to liczba seniorów i rodzic ... » więcej 2018-04-20, godz. 10:30 Do Czech przewozimy leki do produkcji narkotyków. Ale przestępczość na pograniczu spada Maleje przestępczość na pograniczu opolsko-czeskim. Mniej jest zdarzeń w ruchu drogowym oraz przestępstw kryminalnych. Pokazują to policyjne statystyki region ... » więcej 2018-04-20, godz. 09:15 Radni PiS w Opolu: 500 złotych za urodzenie dziecka. Projekt miejskiego becikowego wraca do komisji Jednorazowe wsparcie dla rodzin za urodzenie dziecka proponują radni Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. Pomysł miejskiego becikowego pojawił się na sesji rady m ... » więcej 2018-04-20, godz. 09:10 Opole: Ulgi dla remontujących elewacje. Jest decyzja radnych Wyremontujesz elewację, przez 5 lat nie zapłacisz podatku od nieruchomości - radni Opola przegłosowali projekt uchwały w tej sprawie. Chodzi o budynki mieszka ... » więcej 2018-04-20, godz. 08:00 W sprawie zabójstwa Amadeusza K. jest trzech zatrzymanych. Wszyscy usłyszeli zarzuty zabójstwa. "Wersje wydarzeń nie s ... Wszyscy trzej zatrzymani w związku z wczorajszym zabójstwem, do którego doszło przy ul. Armii Krajowej w Opolu usłyszeli prokuratorski zarzut zabójstwa Amadeu ... » więcej 2018-04-20, godz. 07:30 Wzgórze Uniwersytetu Opolskiego wypiękniało Na wzgórzu Uniwersytetu Opolskiego powstały nowe schody, iluminowane przez lampy solarne. Są także ławki i ogrodzenie wokół terenu. » więcej 2018-04-20, godz. 06:00 Nocny wypadek w okolicach miejscowości Komorno Na drodze krajowej nr 45 na odcinku Racibórz - Krapkowice przed godziną drugą dachował samochód osobowy. Trzy osoby zostały ranne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »