Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-12, 18:53 Autor: Witold Wośtak

Uniwersytet Opolski ma trzecią uczelnię partnerską z Chin

Podpisanie umowy partnerskiej [fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Podpisanie umowy partnerskiej [fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Uniwersytet Techniczny Fujian to trzecia azjatycka uczelnia partnerska Uniwersytetu Opolskiego. Współpraca zakłada obustronne wyjazdy studentów i kadry naukowej oraz wspólne inicjatywy naukowo-badawcze, dzięki którym łatwiej będzie zdobyć granty.
Jak mówi dr Stankomir Nicieja z wydziału filologicznego UO, Chińczycy są bardzo zainteresowani kursami języka angielskiego, bo w Polsce są lepsze ceny, porównując do innych europejskich krajów. Zwraca przy tym uwagę, że Chiny mają ogromny potencjał i chęć do współpracy z Polakami.

- Dla nas największą korzyścią jest internacjonalizacja uczelni - dodaje dr Nicieja.

- Stajemy się uczelnią otwartą nie tylko na kraj, ale też na resztę świata. Dla studentów to jest ważne doświadczenie, skoro na uczelni mogą spotkać również ludzi z Chin, siedząc w jednej ławce, wymieniając się doświadczeniami i nawiązując przyjaźnie. Internacjonalizacja to bardzo ważny element edukacji, trudny do zmierzenia, lecz niesłychanie istotny. Żadna uczelnia nie może pozwolić sobie dzisiaj na zamykanie się przed światem.

Dodajmy, że efekty współpracy z chińskimi uczelniami widać również w wakacje. Trwa letnia szkoła języka angielskiego, w której uczestniczy ponad 20 studentów z Państwa Środka. Prowincja Fujian to region partnerski dla województwa opolskiego.
Stankomir Nicieja

Wiadomości z regionu

2017-09-26, godz. 18:00 Opolski ratusz wspiera miejską policję. Dofinansowuje patrole i funduje sprzęt Narkotesty i alkotesty trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Opolu i będą wykorzystywane w codziennych patrolach przez funkcjonariuszy. » więcej 2017-09-26, godz. 16:39 Kolejna opolska OSP ma szansę trafić do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Jednostka OSP Czarnowąsy zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. » więcej 2017-09-26, godz. 16:37 Uchwała antysmogowa przyjęta. Sejmik zadecydował Radni sejmiku województwa przyjęli uchwałę antysmogową. Według niej od 1. listopada tego roku w piecach nie będziemy mogli palić flotem, mułem, węglem brunatn ... » więcej 2017-09-26, godz. 16:00 Pod pozorem produkcji biopaliw zwozili niebezpieczne odpady? Sprawa nielegalnie składowanych odpadów ruszyła przed Sądem Rejonowym w Prudniku. Oskarżeni to Mariusz Ś. i Witold W. Zarzuca się im przywóz do Konradowa w gm ... » więcej 2017-09-26, godz. 16:00 Wsiedli za kółko na podwójnym gazie. Policja zatrzymała nieodpowiedzialnych kierowców Nietrzeźwi kierowcy trafili w ręce policjantów z Brzegu i Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2017-09-26, godz. 15:30 Niech języki będą nam coraz mniej obce! [FILM, ZDJĘCIA] Im wcześniej - tym lepiej! Języków obcych warto uczyć się od najmłodszych lat, bo - jak twierdzą naukowcy - ma to pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Mowa o ty ... » więcej 2017-09-26, godz. 14:31 Związkowcy mieli być dyskryminowani. Kontrola PIP w Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla skarżą się na dyskryminację w pracy. Urząd miasta został już po raz trzeci skontrolowany przez Państwową Inspekcję Pracy ... » więcej 2017-09-26, godz. 14:28 Kilka gmin i powiatów zrealizuje zadania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Coraz bliżej realizacji zadań z pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego. Po konsultacjach i za zgodą autorów projektów ... » więcej 2017-09-26, godz. 14:03 Nie tylko zielone siłownie i place zabaw. 18 projektów zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Kluczborka Mieszkańcy Kluczborka wykazali się kreatywnością. We wnioskach do budżetu obywatelskiego nie dominowały, jak w poprzednich latach, tylko place zabaw i zielone ... » więcej 2017-09-26, godz. 12:15 Po pomoc medyczną w nocy i święta w Opolu pójdziemy do Szpitala Wojewódzkiego Niewielkie zmiany w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »