Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-12, 18:53 Autor: Witold Wośtak

Uniwersytet Opolski ma trzecią uczelnię partnerską z Chin

Podpisanie umowy partnerskiej [fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Podpisanie umowy partnerskiej [fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Uniwersytet Techniczny Fujian to trzecia azjatycka uczelnia partnerska Uniwersytetu Opolskiego. Współpraca zakłada obustronne wyjazdy studentów i kadry naukowej oraz wspólne inicjatywy naukowo-badawcze, dzięki którym łatwiej będzie zdobyć granty.
Jak mówi dr Stankomir Nicieja z wydziału filologicznego UO, Chińczycy są bardzo zainteresowani kursami języka angielskiego, bo w Polsce są lepsze ceny, porównując do innych europejskich krajów. Zwraca przy tym uwagę, że Chiny mają ogromny potencjał i chęć do współpracy z Polakami.

- Dla nas największą korzyścią jest internacjonalizacja uczelni - dodaje dr Nicieja.

- Stajemy się uczelnią otwartą nie tylko na kraj, ale też na resztę świata. Dla studentów to jest ważne doświadczenie, skoro na uczelni mogą spotkać również ludzi z Chin, siedząc w jednej ławce, wymieniając się doświadczeniami i nawiązując przyjaźnie. Internacjonalizacja to bardzo ważny element edukacji, trudny do zmierzenia, lecz niesłychanie istotny. Żadna uczelnia nie może pozwolić sobie dzisiaj na zamykanie się przed światem.

Dodajmy, że efekty współpracy z chińskimi uczelniami widać również w wakacje. Trwa letnia szkoła języka angielskiego, w której uczestniczy ponad 20 studentów z Państwa Środka. Prowincja Fujian to region partnerski dla województwa opolskiego.
Stankomir Nicieja

Wiadomości z regionu

2017-07-23, godz. 10:15 Opolskie ZOO uczestnikiem międzynarodowych programów hodowlanych. Ratują zwierzęta przed wyginięciem - Chodzi o to, by populacja konkretnego zagrożonego gatunku zwierząt w ogrodach biorących udział w programach była maksymalnie zróżnicowana genetycznie - powi ... » więcej 2017-07-22, godz. 23:10 Master Truck w Polskiej Nowej Wsi znów pełen atrakcji [ZDJĘCIA] Ponad 700 ciężarówek, zabytkowych pojazdów i motocykli można zobaczyć w ramach 13 Master Truck Show w Polskiej Nowej Wsi. W programie imprezy są także koncert ... » więcej 2017-07-22, godz. 23:00 Tarnów Opolski stawia na tradycyjne produkty spożywcze Inkubator przetwórstwa lokalnego powstanie w Kosorowicach. Ma to być miejsce, w którym mieszkańcy, miejscowi rolnicy i firmy przygotowywać będą różne produkty ... » więcej 2017-07-22, godz. 22:00 Kolejny dzień protestów. Trwa spór o przyszłość Sądu Najwyższego Kolejny wieczór z protestami przed opolskimi sądami. W akcji wzięło udział dziewięć miast powiatowych naszego województwa. Uczestnicy manifestacji wyrażają w ... » więcej 2017-07-22, godz. 21:00 Udowodnili, że wzrok nie jest konieczny do gry w bowling. W Opolu rozegrano ogólnopolski turniej Przełamują bariery i pokazują, że sport jest dla każdego. W Opolu rozegrano Ogólnopolski Turniej w Bowling Osób Niewidomych i Słabowidzących. W zawodach uczes ... » więcej 2017-07-22, godz. 20:45 Niezidentyfikowane zwłoki znaleziono w rzece Widawa w Namysłowie Zwłoki mężczyzny wyłowiono po południu z rzeki Widawa w Namysłowie. » więcej 2017-07-22, godz. 19:15 Nurkowie wyłowili zwłoki mężczyzny z wyrobiska w Grodźcu Ciało 36-letniego mężczyzny wyłowiono z wyrobiska Bajka w Grodźcu. » więcej 2017-07-22, godz. 18:50 Śmigłowiec LPR lądował w Choruli po zderzeniu dwóch samochodów Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej numer 423 w Choruli (powiat krapkowicki). » więcej 2017-07-22, godz. 16:05 Namysłowianie i działacze ruchu Kukiz'15 zbierali podpisy w sprawie imigrantów Zbierają podpisy w Namysłowie, bo chcą przeprowadzenia referendum na temat ewentualnego przyjęcia do miasta imigrantów. » więcej 2017-07-22, godz. 16:00 Plusy i minusy nowego prawa wodnego. Nowe przepisy tematem Samorządowej Loży Radiowej Nowe prawo wodne było tematem Samorządowej Loży Radiowej. Zaproszeni goście komentowali przepisy, które według zapewnień rządu, nie dotkną społeczeństwa wyższ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »