Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-04, 15:45 Autor: Monika Pawłowska

Przedłuża się naprawa sygnalizacji na przejeździe kolejowym po wypadku Pendolino

Sygnalizacja na przejeździe kolejowym w Schodni dalej nie działa [fot. Monika Pawłowska]
Sygnalizacja na przejeździe kolejowym w Schodni dalej nie działa [fot. Monika Pawłowska]
Sygnalizacja świetlno-dźwiękowa na przejeździe kolejowym w Schodni koło Ozimka ma zostać przywrócona w sierpniu.
Przypomnijmy, została uszkodzona w kwietniu, gdy na przejeździe doszło do zderzenia Pendolino z ciężarówką. Pod koniec maja koleje informowały, że naprawione urządzenia powinny być zamontowane w połowie czerwca. Tak się jednak nie stało.

Mieszkańcy obawiają się o własne bezpieczeństwo. Podkreślają, że choć miejscowi kierowcy już się przyzwyczaili do tymczasowego rozwiązania, a pociągi zwalniają, to cały czas nie może tak być i trzeba coś z tym zrobić. Tłumaczą, że jeżeli tak się nie stanie, to może dojść do kolejnego wypadku. Proponują też wprowadzenie w tym miejscu szlabanów.

- Po prostu trzeba uważać, zwalniać i patrzeć, czy jedzie pociąg. Bardzo głośno trąbią, ale nie każdy z kierowców zwraca na to uwagę i na ślepo jedzie - mówi pani Teresa.

Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK odpowiada, że na razie czasowo na przejeździe funkcjonują inne środki zabezpieczające przejazd. Jest znak STOP, pociągi zwalniają i dają sygnały dźwiękowe. - Nowe urządzenia są w przygotowaniu, ale okazało się, że potrzeba więcej czasu, aby trafiły na swoje miejsce - tłumaczy Siemieniec.

- Są to urządzenia dedykowane konkretnie dla tego miejsca. Liczyliśmy na to, że wykonawca wyprodukuje je i zmontuje jeszcze w czerwcu. Niestety, okazało się, że prace i realizacje, które prowadzi, są dopiero na etapie początkowym. Z informacji, które mamy obecnie, wynika, że na koniec sierpnia urządzenia będą zamontowane na przejeździe - wyjaśnia.

Koszt nowych urządzeń to blisko pół miliona złotych. 
użytkownicy przejazdu kolejowego w Schodni
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 19:15 Nyskie wodociągi nagrodziły dzieci i młodzież, które pochyliły się nad problemem braku dostępu do wody Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:45 Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80 i 90 dokonał czynów pedofilskich wobec nieletnich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »