Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-04, 15:45 Autor: Monika Pawłowska

Przedłuża się naprawa sygnalizacji na przejeździe kolejowym po wypadku Pendolino

Sygnalizacja na przejeździe kolejowym w Schodni dalej nie działa [fot. Monika Pawłowska]
Sygnalizacja na przejeździe kolejowym w Schodni dalej nie działa [fot. Monika Pawłowska]
Sygnalizacja świetlno-dźwiękowa na przejeździe kolejowym w Schodni koło Ozimka ma zostać przywrócona w sierpniu.
Przypomnijmy, została uszkodzona w kwietniu, gdy na przejeździe doszło do zderzenia Pendolino z ciężarówką. Pod koniec maja koleje informowały, że naprawione urządzenia powinny być zamontowane w połowie czerwca. Tak się jednak nie stało.

Mieszkańcy obawiają się o własne bezpieczeństwo. Podkreślają, że choć miejscowi kierowcy już się przyzwyczaili do tymczasowego rozwiązania, a pociągi zwalniają, to cały czas nie może tak być i trzeba coś z tym zrobić. Tłumaczą, że jeżeli tak się nie stanie, to może dojść do kolejnego wypadku. Proponują też wprowadzenie w tym miejscu szlabanów.

- Po prostu trzeba uważać, zwalniać i patrzeć, czy jedzie pociąg. Bardzo głośno trąbią, ale nie każdy z kierowców zwraca na to uwagę i na ślepo jedzie - mówi pani Teresa.

Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK odpowiada, że na razie czasowo na przejeździe funkcjonują inne środki zabezpieczające przejazd. Jest znak STOP, pociągi zwalniają i dają sygnały dźwiękowe. - Nowe urządzenia są w przygotowaniu, ale okazało się, że potrzeba więcej czasu, aby trafiły na swoje miejsce - tłumaczy Siemieniec.

- Są to urządzenia dedykowane konkretnie dla tego miejsca. Liczyliśmy na to, że wykonawca wyprodukuje je i zmontuje jeszcze w czerwcu. Niestety, okazało się, że prace i realizacje, które prowadzi, są dopiero na etapie początkowym. Z informacji, które mamy obecnie, wynika, że na koniec sierpnia urządzenia będą zamontowane na przejeździe - wyjaśnia.

Koszt nowych urządzeń to blisko pół miliona złotych. 
użytkownicy przejazdu kolejowego w Schodni
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 07:43 Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne na Opolszczyźnie [AKTUALIZACJA] Według cząstkowych wyników wyborów do Sejmu, opublikowanych rano przez PKW, Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, gromadząc 49,30% głosów przed Koalicją Obywatelską ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:28 Nocny pożar w domu w Komprachcicach Pożar domu w Komprachcicach przy ul. Krzyżowej. Strażacy otrzymali wezwanie kwadrans przed godziną 3.00. W budynku przebywała jedna osoba, którą trzeba było e ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:05 Wybory 2019. Danuta Jazłowiecka (nieoficjalnie) i Beniamin Godyla (już oficjalnie) w Senacie Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów do Senatu w dwóch okręgach. W okręgu centralnym (Opole i powiat opolski) mandat zdobyła Danuta Jazłowiecka. W okręgu wsc ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:50 "Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdob ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:30 Mniejszość Niemiecka musi czekać na oficjalny wynik wyborów. "Założeniem przynajmniej 1 mandat senatora i dwóch dla po ... - Wysoka frekwencja jest dużym zaskoczeniem, zgadzam się ze zdaniem, że to były najważniejsze wybory po 1989 roku. Jesteśmy komitetem regionalnym, więc na ofi ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:20 "Szósty mandat na horyzoncie". Radość w opolskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników wyb ... Prawie 44 procent to sondażowy wynik Prawa i Sprawiedliwości, a to pozwala na kontynuację rządów przez następne 4 lata. Wieczór wyborczy partia zorganizowała ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:55 Kandydat Konfederacji po wyniku exit poll: 13 posłów to wynik zadowalający 13 miejsc w sejmie dla kandydatów Konfederacji według exit poll autorstwa Ipsos. » więcej 2019-10-13, godz. 22:40 Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują sondażowe wyniki wyborów [FILM, ZDJĘCIA] 27,4 procent głosów zdobyła Koalicja Obywatelska w dzisiejszych (13.10) wyborach parlamentarnych według exit poll Ipsos. Gdyby taki wynik potwierdził się po p ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:20 Lewica wraca do sejmu. Marcelina Zawisza: "Będziemy odważną opozycją" Po czterech latach przedstawiciele środowisk lewicowych wracają do polskiego parlamentu. Przypomnijmy, według sondażowych wyników wyborów KW Sojuszu Lewicy De ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:50 Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konf ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »