Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-12-08, 20:37 Autor: Mariusz Chałupnik

W Opolu nagrodzono wolontariuszy z całego województwa

Gala "Barwy wolontariatu 2016" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Barwy wolontariatu 2016" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Barwy wolontariatu 2016" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Barwy wolontariatu 2016" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Barwy wolontariatu 2016" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Barwy wolontariatu 2016" [fot. Mariusz Chałupnik]
Często stoją w cieniu, a ich praca nieraz jest niedoceniana. Wolontariusze mieli dziś (8.12) swoje święto. W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się gala "Barwy wolontariatu", na której nagrodzono tych, którzy najbardziej wyróżniają się w dziedzinie wolontariatu.
Pierwsze miejsce za rok 2016 otrzymała grupa Wolontarius, działająca przy II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu.

- Jako grupa działamy już 20 lat. Nie przepuszczałam, że uda nam się tyle przetrwać - mówi Grażyna Całek-Zawadzka, opiekun grupy. - Nie przepuszczaliśmy też, że będziemy współpracować z wieloma placówkami, a współpracujemy z tymi z miasta i okolic. Są to placówki, które integrują seniorów, dzieci niepełnosprawne, młodzież niepełnosprawną. Myśmy zaczynali od patronatu nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a stopniowo ten nasz wolontariat rozszerzał się.

W związku z tym, że w zeszłym roku nie zorganizowano takiej gali, to straty nadrobiono dzisiaj. Za działalność wolontariacką w 2015 roku wyróżniony został Jan Borychowski z gimnazjum numer 5 w Opolu.

- Nagroda bardzo mnie cieszy, ale w wolontariacie największą nagrodą jest satysfakcja, która wynika z wykonanej pracy - uważa Borychowski. - Obserwowanie tego szczęścia u kogoś, kiedy się pomaga, to wynagradza wszelką pracę i wszelkie starania. Czasochłonne jest to bardzo, ale tak jak mówię, wynagrodzenie jest ogromne.

- Najważniejszą intencją dzisiejszej gali jest to, żeby dostrzec i nagrodzić tych, którzy swoją postawą dają szczęście innym - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - To bardzo ważna postawa społeczna szczególnie w czasach, kiedy dominuje duża koncentracja na sobie. Dzisiaj nagradzamy, doceniamy osoby, które angażują się w różne inicjatywy społeczne, kulturalne, sportowe. W takie inicjatywy, które pomagają innym, które pozwalają innym osobom poradzić sobie z różnymi problemami, z różnymi wyzwaniami, które mają.

Nagrody specjalne odebrało dziś blisko 80 wolontariuszy działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.
Grażyna Całek-Zawadzka
Jan Borychowski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »