Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-08-17, 18:00 Autor: Dorota Kłonowska

Bez tłoku w księgarniach. Kolejki po podręczniki to już przeszłość

Księgarnia w nyskim rynku. Od lewej Barbara Majchrzak [fot.Dorota Kłonowska]
Księgarnia w nyskim rynku. Od lewej Barbara Majchrzak [fot.Dorota Kłonowska]
Ponad 300 zł - tyle zaoszczędzą rodzice pierwszoklasistów na szkolnych podręcznikach, w związku z ministerialnym programem refundacji książek, który z roku na rok obejmuje też kolejne klasy szkół podstawowych i gimnazjów. Nic zatem dziwnego, że w księgarniach nie ustawiają się kolejki.
- Po książki przychodzą jedynie uczniowie klas szóstych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów, reszta uczniów dostaje podręczniki nieodpłatnie w szkołach. My sprzedajemy im tylko podręczniki do religii. Jest ich duży wybór - powiedziała nam Barbara Majchrzak z księgarni w nyskim rynku.

Minęły już czasy, kiedy o tej porze ustawiały się długie kolejki uczniów i rodziców w każdej księgarni. Teraz zainteresowaniem cieszą się głównie stoiska z artykułami papierniczymi i przyborami szkolnymi. - Trudno określić, ile kosztuje taka wyprawka dla pierwszaka. W przypadku podręczników pakiet podręczników i ćwiczeń wynosił ok. 300 zł. Natomiast za artykuły piśmiennicze, piórnik itp. rodzice płacą łącznie w granicach 150 zł. To oszczędna wersja szkolnej wyprawki.

Są bowiem np. same piórniki z markowym wyposażeniem w cenie 150 zł, czy jeszcze droższe tornistry. Wszystko zależy od zasobności portfela kupujących. Zdaniem ekspedientek, największy ruch w sklepach tej branży dopiero się rozpocznie, bo dużo osób jest jeszcze na wakacjach.
Barbara Majchrzak

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 21:15 Przypominamy, gdzie szukać pomocy medycznej w Boże Ciało Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w święto Bożego Ciała. W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia się ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:12 Kierująca skuterem ciężko ranna w wypadku w Jemielnicy Uwaga są utrudnienie w Jemielnicy. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w centrum miejscowości samochód osobowy zderzył si ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:03 Politolog Marcin Palade o zasadach przygotowywania wiarygodnych sondaży wyborczych - To nie jest tak, że na podstawie samego sondażu możemy rozstrzygnąć jaki będzie wynik wyborów, a często sondaż musi być przekształcony w prognozę wyborczą o ... » więcej 2019-06-19, godz. 17:30 Rośnie liczba słuchaczy Radia Opole! 1. na podium zobowiązuje - w wakacje proponujemy "soboty z pleneru" Według najnowszych wyników badań słuchalności RadioTrack Kantar Polska, od marca do maja, Polskie Radio Opole odnotowało wzrost słuchalności. W niedziele w re ... » więcej 2019-06-19, godz. 17:30 Głogówek: ścieżka rowerowa zwiększy bezpieczeństwo na drodze wojewódzkiej Pierwsza ścieżka rowerowa powstanie w gminie Głogówek. Zostanie zrealizowana przy okazji rozbudowy drogi wojewódzkiej 414. Zadanie to będzie prowadzone na odc ... » więcej 2019-06-19, godz. 17:00 Bez ich wsparcia żołnierz na współczesnym polu walki znaczy niewiele. 55. Batalion Remontowy w Opolu świętuje Dbają o sprawność wozów bojowych, uzbrojenia i sprzętu łączności. 55. Batalion Remontowy z Opola świętuje 52. urodziny. Choć jubileusz przypada na 28. czerwca ... » więcej 2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »