Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-08, 19:21 Autor: Monika Antczak

Najlepsze w regionie psy policyjne zaprezentowały swoje umiejętności

Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Tropienie śladów, tor przeszkód, pościg za pozorantem i przeszukanie budynków - takie zadania miały do wykonania najlepsze w regionie psy policyjne.
W trzydniowych Zawodach Kynologicznych o Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wzięło udział dziewięć zespołów przewodników wraz z psami służbowymi. - Jest potencjał we wszystkich tych psach, co pokazują przez swoją skuteczność - mówi aspirant Michał Styczeń, koordynator ds. psów służbowych Wydziału Prewencji KWP w Opolu.

- Większości są to psy młode, które mają rozwiniętą bardzo dobrze pasję do obrony, natomiast jeszcze trzeba popracować nad kontrolą w tym ataku, ale myślę, że prezentują bardzo wysoki poziom - podkreśla.

Psy pomagają policjantom w poszukiwaniu zaginionych czy prowadzeniu działań kryminalnych, jednak pełnią też zwykłą służbę patrolową. Przewodnicy podkreślają, że praca z psem to niezwykłe doświadczenie.

- Mój pies najbardziej lubi gryźć, co właśnie pokazał, bo pozoranta ładnie złapał i wszystko zrobił prawidłowo, ale niestety nie chciał go puścić - tłumaczy młodszy aspirant Krzysztof Babisz.

- Chciałam zostać przewodnikiem. Jest to bardzo interesująca praca, bo każdego dnia przebiega inaczej - informuje sierżant Marzena Pniewska.

- Pies musi być odważny, samodzielny, zdrowy i mieć dobrą kondycję. Wiadomo, że praca ze zwierzęciem jest wyzwaniem, ale sprawia też ogromną satysfakcję - podkreśla aspirant Andrzej Francuz.

Dodajmy, że na Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach województwo opolskie będą reprezentować: aspirant Andrzej Francuz i suka Ina z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie Koźlu oraz młodszy aspirant Krzysztof Babisz i pies Czad z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, którzy okazali się najlepsi podczas przeprowadzonych eliminacji.
Michał Styczeń
przewodnicy psów służbowych: Krzysztof Babisz, Marzena Pniewska, Andrzej Francuz

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 08:45 Powiat kluczborski w czerwonej strefie epidemicznej. "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach wygas… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od dzisiaj (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-19, godz. 08:00 Można pomóc dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Poszukiwani są przyszli korepetytorzy Uniwersytet Opolski szuka studentów do projektu 'Rozum i Serce'. Ich zadaniem będzie udzielanie korepetycji dzieciom z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie… » więcej 2020-09-19, godz. 07:15 Komplikacje przy remoncie hali w Zawadzkiem. Potrzeba jeszcze miliona złotych na przebudowę poszycia dachowego Przedłuża się gruntowna modernizacja Hali Sportowej w Zawadzkiem. Remont rozpoczął się ponad rok temu. » więcej 2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***