Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-08, 19:21 Autor: Monika Antczak

Najlepsze w regionie psy policyjne zaprezentowały swoje umiejętności

Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zawody psów policyjnych w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Tropienie śladów, tor przeszkód, pościg za pozorantem i przeszukanie budynków - takie zadania miały do wykonania najlepsze w regionie psy policyjne.
W trzydniowych Zawodach Kynologicznych o Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wzięło udział dziewięć zespołów przewodników wraz z psami służbowymi. - Jest potencjał we wszystkich tych psach, co pokazują przez swoją skuteczność - mówi aspirant Michał Styczeń, koordynator ds. psów służbowych Wydziału Prewencji KWP w Opolu.

- Większości są to psy młode, które mają rozwiniętą bardzo dobrze pasję do obrony, natomiast jeszcze trzeba popracować nad kontrolą w tym ataku, ale myślę, że prezentują bardzo wysoki poziom - podkreśla.

Psy pomagają policjantom w poszukiwaniu zaginionych czy prowadzeniu działań kryminalnych, jednak pełnią też zwykłą służbę patrolową. Przewodnicy podkreślają, że praca z psem to niezwykłe doświadczenie.

- Mój pies najbardziej lubi gryźć, co właśnie pokazał, bo pozoranta ładnie złapał i wszystko zrobił prawidłowo, ale niestety nie chciał go puścić - tłumaczy młodszy aspirant Krzysztof Babisz.

- Chciałam zostać przewodnikiem. Jest to bardzo interesująca praca, bo każdego dnia przebiega inaczej - informuje sierżant Marzena Pniewska.

- Pies musi być odważny, samodzielny, zdrowy i mieć dobrą kondycję. Wiadomo, że praca ze zwierzęciem jest wyzwaniem, ale sprawia też ogromną satysfakcję - podkreśla aspirant Andrzej Francuz.

Dodajmy, że na Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach województwo opolskie będą reprezentować: aspirant Andrzej Francuz i suka Ina z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie Koźlu oraz młodszy aspirant Krzysztof Babisz i pies Czad z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, którzy okazali się najlepsi podczas przeprowadzonych eliminacji.
Michał Styczeń
przewodnicy psów służbowych: Krzysztof Babisz, Marzena Pniewska, Andrzej Francuz

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »