Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-22, 19:00 Autor: A. Stefaniak/IAR

Zbiórka Caritas dla powodzian trwa. "Teraz idziemy w materiały i narzędzia"

magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
- Opolskie zawsze jest na podium reakcji na ludzką krzywdę - przekazał w Radiu Opole Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej.
W kościołach i parafiach w Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem za pośrednictwem Caritas Polska.

- Powodzianie układają sobie życie. My musimy pomagać teraz już materiałami i narzędziami właśnie do ułożenia sobie przez nich tego życia - mówi Wilpert.

Na tę chwilę wody, żywności - jest odpowiednia ilość. Dystrybucja trwa. Zmienia się profil pomocy.

- Teraz idziemy sprzątać i za chwilę już remontować. I potrzebujemy wszystkiego. Od pumeksu, szczoteczki, szmat, mopów, wiader. Idziemy intensywnie w ten etap narzędziowo-sprzętowy. Farelki, nagrzewnice wszelkiego rodzaju. To mogą być też sprzęty używane. Ciągle są potrzebne pompy zanurzeniowe, motopompy.

Dary można dostarczać bezpośrednio do zalanych parafii lub do magazynu centralnego Caritas w Opolu – Winowie, przy ul. Ks. Buhla 15.

Aktualne listy potrzeb znaleźć można na stronie opolskiej Caritas.

Caritas Polska przekazała do tej pory 400 tysięcy złotych na pierwszą pomoc interwencyjną najbardziej dotkniętym diecezjom, w tym opolskiej. Caritas prowadzi także ogólnopolską zbiórkę na rzecz powodzian oraz zbiórkę rzeczową w ilościach hurtowych skierowaną do firm i przedsiębiorstw. Poprzez lokalne Caritas można również skompletować paczkę dla powodzian.
 
Artur Wilperd

Zobacz także

2024-10-04, godz. 09:25, Wiadomości z regionu "Nie wolno się pakować w procedurę zamówień publicznych". Tadeusz Jarmuziewicz gościem Radia Opole - Tym razem pan prezydent się sprawił - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole senator Koalicji Obywatelskiej Tadeusz Jarmuziewicz pytany o procedowanie specustawy powodziowej. Wczoraj (03.10) ustawę przyjął Senat, także wczoraj… » więcej 2024-10-03, godz. 16:53, Wiadomości z regionu Rodzinny dom dziecka z Lewina Brzeskiego szuka tymczasowej siedziby. Ich budynek ucierpiał w powodzi Rodzinny dom dziecka z Lewina Brzeskiego szuka nowej, tymczasowej siedziby. Placówka prowadzona przez państwa Cimerman została ewakuowana do sąsiedniej miejscowości po tym, gdy zalała ją woda. » więcej 2024-10-03, godz. 12:00, Gospodarka Ruszył drugi nabór na dotacje z programu usuwania skutków powodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił drugi nabór wniosków do dotacje w ramach programu usuwania skutków powodzi. » więcej 2024-10-03, godz. 09:42, Wiadomości z regionu "To jest trochę takie smutne dla mnie". Wójt Branic gościem Radia Opole - Zła sytuacja naszej gminy w mediach się nie przebija, mówi się o innych miejscowościach, a mieszkańcy ucierpieli w powodzi bardziej niż w 1997 roku - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole wójt Branic Sebastian Baca. » więcej 2024-10-03, godz. 07:30, Wiadomości z regionu "Scenariusz był gorszy niż w 1997 roku". Mieszkańcy wsi Branice-Zamek Branice-Zamek - to część miejscowości, która najbardziej ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi. Część z mieszkańców miała w swoich domach około 1,5 m wody. W zniszczonych gospodarstwach trwają aktualnie prace porządkowe, jednak… » więcej
26272829303132
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »