Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-14, 16:08 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź". Trwa transport wojskowych amfibii

Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź" [fot. 10. BLOG]
Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź" [fot. 10. BLOG]
Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź" [fot. 10. BLOG]
Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź" [fot. 10. BLOG]
Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź" [fot. 10. BLOG]
Opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź" [fot. 10. BLOG]
Sytuacja hydrologiczna po intensywnych opadach w województwie opolskim jest na tyle poważna, że opolscy logistycy ruszyli do "Akcji Powódź".
Kierowcy z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej i 82. Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu zestawami niskopodwoziowymi ruszyli do 1. Pułku Saperów z Brzegu po ciężki sprzęt.

To m.in. wojskowe amfibie PTS, czyli gąsienicowy transport pływający. Jak informuje ppor. Dominika Góralska, oficer prasowy opolskich logistyków, transport takiego sprzętu wymaga zabezpieczenia trasy, którą zapewnili żołnierze 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu. Transportowane amfibie posłużą do ewakuacji ludzi, sprzętu i mienia. Choć amfibie PTS zostały wykorzystane przy wielkiej powodzi, służą one niezawodnie do dziś i ponownie przyczynią się do pomocy.

W gotowości są też kierowcy samochodów ciężarowych i terenowych, cystern wody i cystern paliwowych, operatorzy spycharko-ładowarek, obsługa sprzętu tnąco-burzącego, ratownicy, kucharze i inni logistycy. - W sytuacji kryzysowej opolscy logistycy posiadają m.in. kontenery mieszkalne, pralnie i łaźnie kontenerowe ze zbiornikami na wodę, agregaty prądotwórcze, kuchnie polowe - dodaje ppor. Dominika Góralska.

W województwie opolskim przy zagrożeniu powodziowym działają żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 1. Pułku Saperów z Brzegu.
Katarzyna Doros-Stachoń

Zobacz także

2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Przede wszystkim spokój. Strażacy radzą, jak zachować się w sytuacji kryzysowej Słuchanie komunikatów o zagrożeniu w radiu i TV, ewakuacja dzieci i osób starszych w bezpieczne miejsce, ustalenie dróg ewakuacji, naładowanie telefonu komórkowego oraz między innymi zabezpieczenie domu np. workami z piaskiem - to… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »