Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-13, 16:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Żołnierze zawodowi dołączają do działań przeciwpowodziowych

Działania przy moście tymczasowym w Głuchołazach [fot. Adam Dubiński]
Działania przy moście tymczasowym w Głuchołazach [fot. Adam Dubiński]
Zdjęcie poglądowe [fot. Jędrzej Łuczak]
Zdjęcie poglądowe [fot. Jędrzej Łuczak]
Biała Głuchołaska [fot. Adam Dubiński]
Biała Głuchołaska [fot. Adam Dubiński]
120 żołnierzy 1. Pułku Saperów w Brzegu działa w ramach trzech wojskowych zgrupowań zadaniowych w Opolu, Brzegu i Kłodzku, gdzie wspomaga działania pomocy przeciwpowodziowej. Jak informuje Krzysztof Jaroszek, dowódca 1. Pułku Saperów w Brzegu do każdej z tych trzech miejscowości wydzielono i przetransportowano sprzęt niezbędny do udzielania pomocy i usuwania skutków klęsk żywiołowych.
Wśród wojskowego sprzętu znalazły się pływające transportery samobieżne, łodzie desantowe, spycharko-ładowarki, maszyny inżynieryjne drogowe oraz sprzęt dodatkowy m.in. piły. W tej chwili jest zaangażowanych 120 żołnierzy w realizację zadań, a kolejnych 150 jest przygotowanych do wzmocnienia. Jak wyjaśnia pułkownik Krzysztof Jaroszek rozdysponowanie sprzętu w tych trzech lokalizacjach pozwoli na sprawne wysyłanie go w promieniu 50 kilometrów, jeżeli będzie taka konieczność.

Dodatkowo rejon Głuchołaz wzmacnia już 50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 171. Batalionu Lekkiej Piechoty w Brzegu.
Katarzyna Doros-Stachoń

Zobacz także

2024-09-13, godz. 13:23, Wiadomości z regionu Zrzuty wody z Turawy, zbiorniki kaskadowe Nysy Kłodzkiej z dużymi zapasami Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach wczoraj (12.09) zwiększył odpływ ze zbiornika w Turawie. - Zapadła decyzja, mimo że udało się wypracować ponad 200 procent rezerwy powodziowej - mówi Linda Hofman, rzecznik Wód Polskich… » więcej 2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej
131132133134135136137
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »