Radio Opole » Wybory samorządowe 2024 » Aktualności

Aktualności

2024-04-04, 17:47 Autor: Sławomir Mielnik

"Jesteśmy profesjonalni i prawdziwie regionalni". Śląscy Samorządowcy podsumowują kampanię

Podsumowanie kampanii KWW Śląscy samorządowcy w Opolu [fot Sławomir Mielnik]
Podsumowanie kampanii KWW Śląscy samorządowcy w Opolu [fot Sławomir Mielnik]
Podsumowanie kampanii KWW Śląscy samorządowcy w Opolu [fot Sławomir Mielnik]
Podsumowanie kampanii KWW Śląscy samorządowcy w Opolu [fot Sławomir Mielnik]
Podsumowanie kampanii KWW Śląscy samorządowcy w Opolu [fot Sławomir Mielnik]
Podsumowanie kampanii KWW Śląscy samorządowcy w Opolu [fot Sławomir Mielnik]
"Śląscy Samorządowcy to jedyny prawdziwie regionalny komitet wyborczy". Tak kampanię wyborczą podsumowuje Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy i pełnomocnik wyborczy ŚS.
Według niego, kandydaci tego komitetu zaprezentowali się najlepiej pod kątem spójności kampanii na wszystkich szczeblach samorządowych. - Mamy łącznie około 500 kandydatek i kandydatów - podkreśla Jastrzembski.

- Co ważne, ponad połowa tych osób kandyduje pierwszy raz na wójta, burmistrza, radnego gminnego, powiatowego czy do Sejmiku Województwa Opolskiego. To osoby ambitne i zmotywowane, które pokazały, że komitet Śląscy Samorządowcy jest w stanie realnie rządzić oraz wziąć odpowiedzialność za rozwój swoich małych ojczyzn - swojego heimatu.

Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, kandydatka do sejmiku, uważa, że Śląscy Samorządowcy potrafią reagować na trudne sytuacje.

- Pokazaliśmy to przez ostatnią kadencję na przykład w samorządzie województwa - dodaje. - Nas charakteryzuje pracowitość, profesjonalizm i zawodowstwo, dlatego od lat inwestujemy na przykład w szkolnictwo zawodowe, bo to jest naszą wizytówką. Połączyliśmy szkoły z pracodawcami. Jesteśmy wzorcowym regionem, jeśli chodzi o przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.

Zdaniem Rafała Bartka, numeru 1 w Opolu Śląskich Samorządowców do sejmiku, niektórzy konkurenci przekonywali w kampanii o zagrożeniu istnienia województwa opolskiego. - My jasno wskazujemy, że naszą siłą jest wielokulturowość - przekonuje.

- Dzisiaj jest czas na zadbanie, aby w sposób systemowy wspierać tę wielokulturowość. Nie wystarczy już tylko mówić o niej, ale należy o nią dbać. Potrzeba nam instytucji i programów, które będą przekazywać tę wielokulturowość i dziedzictwo językowe czy kulturowe dla kolejnych pokoleń. My chcemy o to zadbać i będziemy dbać jako reprezentanci Śląskich Samorządowców.

Z kolei Roman Kolek, numer 1 na liście do sejmiku w okręgu 3, ocenia, że Śląscy Samorządowcy to wielka szansa, by województwo opolskie było traktowane na równi. - Minione lata pokazały wyraźnie, że jest asymetria w podziale pieniędzy budżetowych, również w bardzo mi bliskim obszarze ochrony zdrowia. W tej sferze jest wiele do zrobienia. Pojawiają się nawet informacje o potrzebie stworzenia systemu wyrównawczego dla gmin traktowanych nierówno. Niestety układ partyjnego kolesiostwa doprowadził do nierówności w rozwoju poszczególnych gmin i regionów.

Jak dodaje Hubert Kołodziej, radny sejmiku trzech kadencji oraz kandydat, Śląscy Samorządowcy to łącznik między szeroko rozumianą mniejszością i większością.
Łukasz Jastrzembski
Zuzanna Donath-Kasiura
Rafał Bartek
Roman Koek

Zobacz także

2024-04-07, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Wyborczy nokaut w Opolu? Ponad 82 procent dla prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - wynika z exit poll 82,13 proc. - tyle według wyników exit poll Radia Opole zdobył w wyborach samorządowych Arkadiusz Wiśniewski, dotychczasowy prezydent stolicy regionu. Tak wynika z zadeklarowanych ankieterom preferencji wyborców w Opolu. To oznaczałoby… » więcej 2024-04-07, godz. 19:30, Wiadomości z regionu "Głosowanie to obowiązek i przywilej". Opolanie przy urnach wyborczych Pogoda sprzyjała w niedzielę (7.04) aktywności na świeżym powietrzu. Wielu opolan wybrało się na wyspę Bolko, do zoo czy nawet nad wodę. Część z nich nie zapomniała jednak o zagłosowaniu, bo jak twierdzą, to obowiązek i pr… » więcej 2024-04-07, godz. 19:06, Wiadomości z regionu Frekwencja w województwie opolskim na godzinę 17:00. Najniższy wynik w kraju Do tej pory do urn wyborczych poszło nieco ponad 259 tysięcy mieszkańców województwa opolskiego. To oznacza 35,01% frekwencję w regionie. W skali kraju jest to najniższy wynik. » więcej 2024-04-07, godz. 13:46, Wiadomości z regionu 14,23% - to frekwencja wyborcza w Opolskiem na godzinę 12.00. Najniższa w kraju Jak podała w komunikacie Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja wyborcza na godzinę 12:00 w kraju wyniosła 16,5 procent, a w województwie opolskim - 14,23%. » więcej 2024-04-07, godz. 13:15, Wiadomości z regionu Są miejsca, gdzie głosowanie może skończyć się wcześniej. Ale na wyniki i tak trzeba poczekać 12 odrębnych obwodowych komisji wyborczych funkcjonuje w Opolu. Wszystko po to, by umożliwić udział w głosowaniu osobom przebywającym w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach seniora czy aresztach. » więcej
20212223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »