Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-09-11, 11:30 Autor: Maria Klusik

Janusz Kowalski: Kampania wyborcza będzie starciem programów oraz systemów wartości

Janusz Kowalski [fot. Martyna Bobrowska]
Janusz Kowalski [fot. Martyna Bobrowska]
- Mamy szacunek do odmiennych orientacji, ale publiczna afirmacja to już "nie" - ocenił w"Poglądach i osądach" Radia Opole Janusz Kowalski, startujący w wyborach do Sejmu z trzeciego miejsca opolskiej listy PiS, pytany o problem LGBT.
W ocenie kandydata do Sejmu, ideologia LGBT "demoluje" konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

- Absolutnie mówię STOP ideologii LGBT, jako finansowaniu działań z budżetu państwa i z budżetu samorządu, jako NIE dla adopcji dzieci przez homoseksualistów i przede wszystkim NIE dla seksualizacji naszych dzieci, chociażby w przedszkolach, czy w szkołach. To jest wyłączne prawo rodziców, żeby dzieci wychowywali zgodnie z własnymi przekonaniami, z własną wiarą.

W ocenie Janusza Kowalskiego, obecny kodeks cywilny reguluje w wystarczającym stopniu zasady funkcjonowania osób o odmiennych orientacjach np: w kontekście służby zdrowia, czy prawa spadkowego.

- Dzisiaj mamy kodeks cywilny, który reguluje wszystkie stosunki społeczne w Polsce. Jeżeli mamy szczęśliwą parę homoseksualistów, którzy sobie żyją, normalnie pracują, takie pary są oczywiście i w Opolu i w każdym mieście. Nikt im nie odbiera prawa do szczęścia, ale jeżeli chcą na przykład uregulować kwestie spadkowe - kodeks cywilny, prawo spadkowe, tutaj jest absolutnie przyjazne. Chcą uregulować kwestię dostępu do informacji medycznej, w każdym szpitalu otrzymamy pełnomocnictwo do udzielenia takich informacji.

Kandydat do Sejmu wskazywał, że podobnie jak w przypadku masowego przyjmowania obcych kulturowo Polsce imigrantów, tak samo w przypadku propagowania ideologii LGBT, trzeba powiedzieć wyraźne "STOP".

Janusz Kowalski nie miał wątpliwości na antenie Radia Opole, ze kampania wyborcza będzie starciem zarówno różnych programów gospodarczych, społecznych, jak i ideologii, czy systemów wartości.

Wybory parlamentarne 13 października, kiedy to wybierzemy czterystu sześćdziesięciu posłów i stu senatorów na nową czteroletnią kadencję.
Janusz Kowalski
Janusz Kowalski

Zobacz także

2019-10-13, godz. 21:50, Wiadomości z regionu Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konfederacja 5,6 proc. » więcej 2019-10-13, godz. 21:15, Wiadomości z regionu Sondaż exit poll dla Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie też Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach do Sejmu - tak wynika z sondażu IPSOS, przeprowadzonego na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. » więcej 2019-10-13, godz. 18:10, Wiadomości z regionu O godzinie 17.00 frekwencja na Opolszczyźnie wyniosła prawie 40 procent i była najniższa w kraju 39.54 proc. - taka była o godzinie 17 frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W całej Polsce frekwencja wyniosła 45,94 procent. » więcej 2019-10-13, godz. 17:45, Wiadomości z regionu Obwody odrębne, czyli głosowanie w zakładach karnych czy szpitalach W województwie opolskim mieszkańcy mają do dyspozycji 881 lokali wyborczych, ale funkcjonują również tak zwane obwody odrębne, które znajdują się między innymi w Areszcie Śledczym w Opolu, w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Katowickiej… » więcej 2019-10-13, godz. 13:36, Wiadomości z regionu W południe frekwecja w regionie wynosi 15,26%. Jest wyższa niż 4 lata temu 15,26 procent - taka była frekwencja o godzinie 12.00 w województwie opolskim. Jest ona wyższa niż 4 lata temu, wtedy o tej samej godzinie wynosiła 13,58 procent. W kraju trwają wybory do parlamentu. » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »