Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2024-04-04, 20:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnicka młodzież może przebierać w ofertach kształcenia i pracy. Problemem jest znaczny ubytek uczniów

15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Jakie są możliwości kontynuowania nauki oraz zatrudnienia mogła dowiedzieć się młodzież w Prudniku. W hali sportowej liceum odbyły się 15. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości. Na kilkudziesięciu stoiskach promowały się głównie szkoły średnie, uczelnie, firmy, służby mundurowe oraz instytucje rynku pracy.
Prezentowaną ofertę różnie oceniali tłumnie przybyli młodzi ludzie. - Dobrze, że takie rzeczy są organizowane, bo dzięki temu możemy poznać lokalny rynek pracy – uważa uczennica z Prudnika.

- Niestety, nic mnie nie zainteresowało. Nie znalazłam dobrej oferty – stwierdziła nastolatka.

Odmienne zdanie ma jej rówieśnik: - Jest tutaj wiele ciekawych stanowisk np. wojskowe, czy szkoły medycznej. Można dowiedzieć się czegoś nowego.

- Takie targi edukacji i pracy są koniecznie potrzebne – uważa Zbigniew Lachowicz, dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Prudniku, który jest największą organizacją pracodawców w tym powiecie. – To przybliża możliwości szkolenia, zatrudnienia. Jest to potrzebne dla młodych ludzi. Organizacja nasza jako cech zatrudnia i szkoli 460 osób w 26 zawodach. W tym roku nastąpi chyba załamanie. W tamtym roku ósmą klasę kończyło 649 uczniów. W tym roku takich absolwentów będzie tylko ponad 200.

Organizatorami Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Prudniku są tamtejszy samorząd powiatowy, urząd pracy oraz Opolska Wojewódzka Komenda OHP.
Uczniowie
Zbigniew Lachowicz

Zobacz także

2024-09-23, godz. 18:41, Wiadomości z regionu Połowa przejść nad rzeką zamknięta, szkoła działa. Po powodzi w Moszczance i okolicach Po przerwie wymuszonej przez powódź Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance wznowił zajęcia w swoim obiekcie. Przepływający obok Złoty Potok zniszczył drogę prowadzącą do szkoły. Przy zaangażowaniu m.in. mieszkańców zasypano… » więcej 2024-09-20, godz. 17:31, Wiadomości z regionu W Prudniku powódź zniszczyła liczne obiekty sportowe Cztery obiekty sportowe zniszczyła powódź w Prudniku. Jeden jest własnością klubu łuczniczego, a pozostałe należą do gminy. Zniszczenia są kopią powodzi z 1997 roku. Spustoszenie w obiektach sportowych spowodowały rzeka Prudnik… » więcej 2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej 2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »