Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2017-11-21, 07:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej

Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Prudniku. Odbyła się ona pod przewodnictwem wicewojewody opolskiego, który odwiedził miejscowy DPS oraz w Racławicach Śląskich. Placówki te podlegają powiatom.
- Pobyt większość naszych mieszkańców finansowany jest jeszcze na starych zasad – mówi siostra Maria Klimczok, dyrektor DPS w Czarnowąsach. – Nie jest to ani za bardzo przyjemna praca, ani łatwa. Np. u nas jest 30 osób leżących na 120 wszystkich mieszkańców. Pracownicy by się ogromnie ucieszyli - i nawet mają takie petycje - gdyby dostali większą premię albo trzynastkę, którą im kiedyś zabrano. To na pewno jest znaczący problem finansowy.

Praca pracownika socjalnego DPS jest jedną z trudniejszych w sektorze pomocy społecznej.

- Czynimy zabiegi, aby była doceniona – powiedziała wicewojewoda Violetta Porowska. – W ubiegłym roku z inicjatywy wojewody znaleźliśmy pieniądze, żeby te wyrównanie przekazać wszystkim DPS-om w naszym województwie. Za to można zrobić już coś konkretnego. Cały czas rozmawiamy na ten temat z ministerstwem szczególnie, że pani minister Rafalska i jej zastępcy mają doskonałą świadomość, jaka to jest ciężka, trudna praca i mało opłacana. Właściwie o każdej sferze pracowniczej myślimy i o tej również.

W prudnickim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich DPS-ów zarejestrowanych w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. W regionie jest 29 takich placówek. Dzisiaj (21.11) przypada dzień pracownika socjalnego.
Maria Klimczok
Wioletta Porowska

Zobacz także

2017-04-12, godz. 07:00, Wiadomości z regionu Unijne dofinansowanie pomoże w renowacji wiekowych zabytków pogranicza Wspólny projekt pozwoli odnowić zabytki sakralne na pograniczu opolsko-czeskim. Są to ołtarz prudnickiej świątyni oraz refektarza w Krnovie. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest powiat prudnicki. Problemem było znalezienie partnera… » więcej 2017-04-11, godz. 16:45, Gospodarka Polakom zza Buga z dysfunkcją wzroku zaoferują kształcenie w zawodzie gwarantującym pracę Niepełnosprawnym rodakom z Ukrainy chcą pomóc w zdobyciu atrakcyjnego zawodu. Z taką ofertą wystąpi Zespół Szkół Medycznych w Prudniku. Funkcjonują tam klasy integracyjne o profilu technik masażysta dla słabowidzących i niew… » więcej 2017-04-11, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Mała gmina chce zaistnieć za sprawą plenerowych obiektów rekreacyjnych Tor do motocrossu oraz strzelnica sportowa powstaną w Skrzypcu. Przedsięwzięcia te chce zrealizować wiejska gmina Lubrza. Obiekty te służyć mają rekreacji i będą ogólnodostępne. Już teraz ich powstaniu towarzyszy duże zainteresowanie… » więcej 2017-04-11, godz. 10:00, Gospodarka Minister dołożył pieniędzy, powstanie most tymczasowy w Prudniku Zapadła ważna decyzja dotycząca sfinansowania przez państwo istotnego dla Prudnika zadania drogowego. Minister Infrastruktury i Budownictwa uzgodnił program inwestycji związany z przebudową mostu przy ulicy Batorego. Tym samym zaakceptował… » więcej 2017-04-08, godz. 10:50, Wiadomości z regionu Ukraińcy chwalą sobie współpracę z prudnickim liceum, w którym są klasy mundurowe Coraz intensywniejsza jest współpraca klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcące w Prudniku z ich ukraińskim odpowiednikiem. Po raz trzeci na przestrzeni roku spotykają się ich uczniowie. Tym razem elewi Liceum Wojskowo-Sportowego… » więcej
435436437438439440441
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »