Sale do nauki, profesjonalny sprzęt oraz wyposażenie – w kilku brzeskich szkołach powstały pracownie odzwierciedlające naturalne warunki kształcenia w poszczególnych zawodach. Tego typu nauka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży, dlatego w szkołach powstają profesjonalne pomieszczenia, które pomagają w praktycznej edukacji.
- Próbujemy odbudowywać szkolnictwo zawodowe i to coraz bardziej nam wychodzi. Zadanie to jednak nie jest takie proste – mówi wicestarosta brzeski Jan Golonka. – Niestety kulejemy, jeżeli chodzi o szkolnictwo zawodowe na poziomie szkoły zasadniczej, czyli branżowej szkoły zawodowej. Myślę, że ten odwrót młodzieży do zawodów jest i myślę, że liczba uczniów w naszych placówkach technicznych będzie się zwiększać.
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu uczniowie zyskali nową pracownię reklamy, z kolei „budowlanka” zyskała m.in. pracownię gospodarki materiałowej dla zawodu technik logistyk.
Łukasz Denys, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 cieszy się, bo w jego placówce powstała sala do analizy żywności.
- To pracownia czysto chemiczna dedykowana dla analityków żywności, których kształcimy w naszej szkole. Oprócz tego jesteśmy w trakcie budowy pracowni hotelarsko-gastronomicznej z punktem przygotowania posiłków – tłumaczy Denys.
Łączna wartość całej inwestycji wyniosła ponad 2,3 mln złotych. Projekt realizowany był przez ostatnie dwa lata.