Radio Opole » Festiwal opolski 2017 » 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

2017-06-20, 17:15 Autor: Daria Placek

Radny Kubalańca: co jeśli artyści znów odmówią udziału w KFPP?

Amfiteatr opolski © (fot. Adam Szostok)
Amfiteatr opolski © (fot. Adam Szostok)
- Cieszymy się, że prezydent posłuchał radnych miasta w sprawie powrotu do rozmów z TVP, ale pytanie co dalej? - mówi przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej Zbigniew Kubalańca. Odnosi się w ten sposób do podpisania umowy w sprawie organizacji KFPP.
Radny Kubalańca zastanawia się, czy miasto ma plan "B", jeśli artyści mający zaprezentować się w amfiteatrze we wrześniu, znów odmówią występu, tak jak w czerwcu.
- Czy prezydent znów wypowie umowę, czy też powie, że Jan Pietrzak i Zenek Martyniuk to wystarczający poziom artystyczny? - zaznacza. - Jeżeli nie będzie na tym festiwalu Maryli Rodowicz, Piaska, Doktora Misio to ja nie widzę, by poziom artystyczny był zachowany. Pytanie co wtedy zrobi pan prezydent? Czym będzie się różnił festiwal kiczu we wrześniu od festiwalu kiczu w czerwcu? To zasadnicza kwestia o którą będziemy pytać prezydenta podczas najbliższej sesji rady miasta - zapowiada.

Zbigniew Kubalańca zaznacza też, że objęcie funkcji obserwatora i powierzenie organizacji festiwalu Telewizji Polskiej nie jest dobrym rozwiązaniem.

- Absolutnie takie stanowisko jest nie do przyjęcia, bo w roli arbitra miasto było do tej pory. Przypominam, że festiwal czerwcowy odbywał się tak samo - to TVP zapraszało artystów i to TVP artyści odmówili udziału w tym festiwalu a nie miastu - podkreśla.

Przewodniczący rady miasta Marcin Ociepa, który brał udział w mediacjach w sprawie porozumienia miasta z TVP, podkreślał, że festiwal nie powinien być upolityczniany. Zaznaczał też, że prowadzone są rozmowy z artystami, którzy mieliby wystąpić na opolskim festiwalu.
Zbigniew Kubalańca cz. 1.
Zbigniew Kubalańca cz. 2.

Zobacz także

2017-05-24, godz. 14:32, Publicystyka w Radiu Opole Mateusz Magdziarz o niezrozumiałej strategii prezydenta Opola i stratach, jakie przyniesie wyprowadzenie festiwalu z Opola - Partnerzy, którzy się szanują, nie rozmawiają ze sobą za pomocą mediów i listów otwartych. Trudne sprawy omawiają w kuluarach. Gdyby prezydent Opola zadzwonił do prezesa TVP, żeby sprawdzić, ile prawdy jest w plotkach o czarnych… » więcej 2017-05-24, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta Opola poświęcona festiwalowi Opolscy miejscy radni Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej oraz przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Mielec zapowiadają zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Jak tłumaczy Zbigniew Kubalańca z PO, taka decyzja… » więcej 2017-05-24, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Sprawa festiwalu w Opolu na obradach sejmu. Minister kultury odpowiada opolskiemu posłowi Temat 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej trafił pod dyskusję w parlamencie. Opolski poseł Nowoczesnej, Witold Zembaczyński, z mównicy sejmowej zawnioskował o zwołanie konwentu seniorów, żeby przyjrzeć się sprawie. » więcej 2017-05-24, godz. 08:10, Wiadomości z regionu Marcin Ociepa: Zerwanie umowy z TVP to historyczny błąd. Konieczne są mediacje Jedynym rozsądnym rozwiązaniem w sprawie organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu są mediacje z TVP i próba porozumienia. Taką opinię przedstawił w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji przewodniczący opolskiej… » więcej 2017-05-23, godz. 20:15, Wiadomości z regionu Marszałek Buła i starosta Sonik deklarują wsparcie przy organizacji festiwalu w Opolu Marszałek regionu i starosta krapkowicki wspierają Arkadiusza Wiśniewskiego w sprawie zerwania umowy z TVP. Prezydent Opola wypowiedział telewizji publicznej umowę na organizację tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polsk… » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »