Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-06-17, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Karp nie tylko od święta. Czy udało się wykonać ten plan?

Archiwum: 11. Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego na Zamku w Niemodlinie [fot. Adam Dubiński]
Archiwum: 11. Wojewódzkie Święto Karpia Opolskiego na Zamku w Niemodlinie [fot. Adam Dubiński]
Karpie [fot. Bogusław Kalisz]
Karpie [fot. Bogusław Kalisz]
Karp nie tylko od święta - takie zadanie postawiła przed sobą Grupa Rybacka Opolszczyzna w Niemodlinie. I ten cel stara się realizować.
Czy faktycznie udało się zwiększyć popyt na opolskiego karpia, czy udało się tę rybę wypromować także poza granicami Opolszczyzny? Wszystko wskazuje na to, że odpowiedź jest twierdząca.

- Przez nasze działania pokazaliśmy przede wszystkim mieszkańcom, samorządom naszych rodzimych hodowców, żeby wszyscy wiedzieli, gdzie ten karp jest produkowany - mówi Jakub Roszuk, prezes Grupy Rybackiej Opolszczyzna.
Karp nie tylko na święta [autor: Monika Matuszkiewicz-Biel]

Zobacz także

2024-07-15, godz. 17:31, ROD - artykuły Święto służby więziennej okręgu opolsko-dolnośląskiego Były awanse na wyższe stopnia, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. Na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu świętowali dziś (15.07) strażnicy więzienni okręgu opolsko-dolnośląskiego. » więcej 2024-07-12, godz. 16:10, ROD - artykuły Protest leśników przed urzędem wojewódzkim Nietypowe obchody dnia leśnika, który przypada właśnie 12 lipca. Leśnicy zaprotestowali w całym kraju, także na Opolszczyźnie. O godzinie 10:00 przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim rozpoczęła się godzinna pikieta. » więcej 2024-07-11, godz. 15:56, ROD - artykuły Apel, defilada, awanse, odznaczenia oraz piknik. Wojewódzkie święto policji w Strzelcach Opolskich Uroczyście i oficjalnie, ale też w atmosferze pikniku - tak w skrócie wyglądały dzisiejsze wojewódzkie obchody święta policji w Strzelcach Opolskich. » więcej 2024-07-10, godz. 18:00, ROD - artykuły Woda to żywioł. Tragiczny początek wakacji w regionie Kolejna tragedia nad wodą w regionie. Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek późnym popołudniem nad Jeziorem Średnim w Turawie. Utopił się tam 17-latek. Jego kolega, który także zniknął pod wodą, w stanie ciężkim został… » więcej 2024-07-10, godz. 16:26, ROD - artykuły Miał udusić żonę i zakopać jej ciało. Zabójstwo w gminie Byczyna Szok i niedowierzanie w gminie Byczyna. W kompleksie leśnym w miejscowości Nasale znaleziono zakopane ciało kobiety. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »