Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-13, 16:10 Autor: Cezary Puzyna

W Lichyni szykowali się właśnie do przyjęcia komunijnego...

Wybuch pieca w kuchni przy OSP Lichynia [fot. Arkadiusz Kroker, OSP Lichynia]
Wybuch pieca w kuchni przy OSP Lichynia [fot. Arkadiusz Kroker, OSP Lichynia]
Wybuch pieca w kuchni przy OSP Lichynia [fot. Arkadiusz Kroker, OSP Lichynia]
Wybuch pieca w kuchni przy OSP Lichynia [fot. Arkadiusz Kroker, OSP Lichynia]
Trwa ustalanie przyczyn wybuchu pieca węglowego, do którego doszło w niedzielę (12.05) w Lichyni (powiat strzelecki) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.
W sali tuż przy remizie miało odbyć się przyjęcie komunijne, dlatego od rana w kuchni trwały przygotowania.

- Mnie zaalarmował pan, który palił w tym piecu. Była ósma rano, usłyszałem dzwonek do drzwi - mówi Konrad Makos, strażak z OSP Lichynia.

W zdarzeniu obrażenia odniosły dwie osoby.
Wybuch w Lichyni [autor: Joanna Gerlich]

Zobacz także

2024-06-25, godz. 16:30, ROD - artykuły Wakacje w Górach Opawskich. Turystów na razie mało Nabiera tempa wakacyjny sezon urlopowy. W województwie opolskim największa baza turystyczna znajduje się w Górach Opawskich. Na letnich gości czeka blisko 3,5 tys. miejsc noclegowych. Można wybrać się na Kopę Biskupią, pojeździć… » więcej 2024-06-24, godz. 16:45, ROD - artykuły "Biedronkowe Wianki" ku pamięci śp. kpt. Grażyny Wodiczko W miniony weekend zajrześlimy do Turawy, do opolskich żeglarzy. Opanowali oni 'Rybaczówkę'. Zorganizowali imprezę pod hasłem 'Biedronkowych Wianków'. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00, ROD - artykuły Kiedy powstanie nowy dom dla DOM-u? Pytaliśmy na festynie fundacji Budynek jest, ale w ruinie. W Reporterskim Obrazie Dnia teraz pytamy o Dom dla Domu, czyli inicjatywę Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, która przygotowuje się do utworzenia mieszkań wspomaganych… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30, ROD - artykuły Ruszyły wakacje, pomyśl o oddaniu krwi! Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców oddaje krew, natomiast rośnie liczba wypadków. » więcej 2024-06-21, godz. 16:30, ROD - artykuły Lekarze i policjanci biją na alarm. Fentanyl to "narkotyk zombie" Łatwo przedawkować, co w konsekwencji może doprowadzić do śmierci - tak o fentanylu, czyli 'narkotyku zombie', silnie uzależniającym opioidzie, mówią specjaliści. Pojawia się coraz więcej sygnałów, że staje się „modny”… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »