Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2023-02-01, 17:51 Autor: Daniel Klimczak

Małe sklepy upadają. Powodem między innymi rosnąca popularność marketów

Sklep - zdjęcie ilustracyjne [fot. envato]
Sklep - zdjęcie ilustracyjne [fot. envato]
W ostatnich tygodniach w powiecie strzeleckim zamknęło się co najmniej kilkanaście lokali, w których prowadzone były sklepy, restauracje i bary.
Puste lokale widać tez w stolicy powiatu, a tablice z napisem "do wynajęcia" właściwie nikogo nie dziwią.

Czy to rzeczywiście problem dla mieszkańców, którzy teraz po zakupy muszą jeździć do innych miejscowości? To próbowała ustalić Joanna Gerlich.
Małe sklepy znikają z regionu. Autor: Joanna Gerlich

Zobacz także

2024-04-11, godz. 14:39, ROD - artykuły Będzie odgórny "ban" na smartfony w szkołach? W niektórych placówkach zakaz już jest 'Na przerwach jest głośno, ale tak powinno być w szkole'. To słowa Adama Adamskiego, dyrektora szkoły podstawowej numer 1 w Oleśnie, gdzie uczniowie nie mogą spędzać wolnego czasu, wpatrując się w ekrany smartfonów. » więcej 2024-04-11, godz. 07:00, ROD - artykuły Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Opolskich doczeka się rozbudowy Gmina Strzelce Opolskie otrzymała 1,2 mln zł dofinansowania na rozbudowę Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Habryki. » więcej 2024-04-10, godz. 18:00, ROD - artykuły Kobiety w polityce lokalnej - jak im poszło w wyborach? Mają siłę, charyzmę i przede wszystkimi chęć działania na różnych płaszczyznach. I nie chcą zostawiać tego pola tylko mężczyznom. » więcej 2024-04-10, godz. 16:11, ROD - artykuły Prof. Jacek Lipok - nowym rektorem Uniwersytetu Opolskiego Kandydatów było dwóch, wygrać mógł tylko jeden. Prof. Arkadiusz Nowak i prof. Jacek Lipok - to nazwiska naukowców, którzy zabiegali o stanowisko rektora Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2024-04-09, godz. 20:00, ROD - artykuły "Upolitycznione" rodziny, czyli kiedy nazwisko łączy i w życiu, i w polityce Zuzanna Donath-Kasiura i Andrzej Kasiura, Martyna i Paweł Nakonieczny, Alicja i Paweł Szymkowiczowie, ale i państwo Gęsiarzowie, Wilczyńscy czy Stawiarscy - wybory samorządowe kolejny raz pokazały, że rodzin angażujących się w lokalną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »