Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2022-11-22, 16:07 Autor: Wiesław Kolbusz

Muzeum Militarne powstaje we Włodzieninie

Eksponaty muzeum we Włodzieninie - [fot: Arkadiusz Korus]
Eksponaty muzeum we Włodzieninie - [fot: Arkadiusz Korus]
Eksponaty muzeum we Włodzieninie - [fot: Arkadiusz Korus]
Eksponaty muzeum we Włodzieninie - [fot: Arkadiusz Korus]
Będzie zlokalizowane w Parku Historii. Powstała już hala, do której trafiły pierwsze eksponaty wojskowe. Na wiosnę dokończona zostanie niwelacja terenu, a przed halą postawiony zostanie jeszcze bunkier łączności. 
Oficjalne otwarcie planowane jest w maju przyszłego roku, w trakcie plenerowej imprezy połączonej z nocą muzeów. 
- Prace przy tym projekcie trwały ponad pół roku – informuje Arkadiusz Korus, prezes Stowarzyszenia Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach, którego odwiedził z mikrofonem Grzegorz Frankowski.
Muzeum Militarne

Zobacz także

2024-05-07, godz. 19:00, ROD - artykuły Pierwsze koty za płoty. Język polski zainaugurował maturalny maraton Bunt i jego konsekwencje dla człowieka oraz jak relacje z drugą osobą kształtują człowieka - to tematy, z którymi mierzyli się na języku polskim tegoroczni maturzyści. » więcej 2024-05-07, godz. 16:16, ROD - artykuły Krowa Florianka - bohaterką filmu. Jej technik ucieczki nie powstydziłby się żaden komandos O tej historii mówiła cała Polska, pisały też zagraniczne portale i gazety. Teraz wraca bowiem w Nysie pojawiła się ekipa filmowa, by nakręcić film o 'Floriance - komandosce'. » więcej 2024-05-06, godz. 19:00, ROD - artykuły Matury - czas start. We wtorek rusza egzaminacyjny maraton Kasztany zakwitły w tym roku dużo szybciej, nie czekając na maturzystów. Tymczasem już jutro (we wtorek, 07.05) rusza maturalny maraton egzaminacyjny. Na Opolszczyźnie do matury przystąpi około 5800 absolwentów szkół ponadpodst… » więcej 2024-05-06, godz. 16:15, ROD - artykuły Prezydent Opola i nowi radni - już po ślubowaniu. Zainaugurowali nową kadencję Dla jednych to początek samorządowej kariery, a dla innych kontynuacja. W sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu 24 radnych, w miniony, świąteczny piątek, 3 maja, podczas uroczystej pierwszej sesji IX kadencji złożyło ślubow… » więcej 2024-05-02, godz. 16:15, ROD - artykuły "To podkreślenie naszej tożsamości i symboli narodowych". Dzień Flagi w Opolu Dzień Flagi RP to polskie święto wprowadzone w 2004 roku, a obchodzone jest właśnie 2 maja. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »