Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-09-12, 16:22 Autor: Marzena Śmierciak

Jeszcze dziś obowiązuje zakaz korzystania z Kanału Gliwickiego. Czy jutro zostanie on zniesiony?

Kanał Gliwicki [fot. www.facebook.com/Powiat kędzierzyńsko-kozielski]
Kanał Gliwicki [fot. www.facebook.com/Powiat kędzierzyńsko-kozielski]
Obecność ichtiotoksyn wytwarzanych przez złote algi potwierdzono w wodzie Kanału Gliwickiego. Badania prowadzą naukowcy z laboratorium Uniwersytetu Gdańskiego. Takie informacje przekazał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Przypomnijmy, jeszcze dziś (12.09) obowiązuje wprowadzony 6 września zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego od granicy województwa śląskiego z opolskim do śluzy Sławęcice. Został on wprowadzony po tym, jak doszło tam do śnięcia ryb.
Pomór ryb zaobserwowano przeszło tydzień temu - w niedzielę w III sekcji Kanału Gliwickiego. Wojewodowie śląski i opolski wydali w związku z tym zakaz korzystania z wód kanału na tym odcinku, pomiędzy śluzami Rudziniec i Sławięcice. Z wody wyciągnięto w sumie około 6 ton martwych ryb. W ostatnich dniach sytuacja już się ustabilizowała.
Posłuchaj - relacja Witolda Wośtaka

Zobacz także

2023-01-31, godz. 09:26, RTT - artykuły Rusza wielka inwestycja na nyskim stadionie. Nowy obiekt posłuży studentom i nie tylko Ponad 6 milionów złotych - tyle wyniesie dotacja Ministerstwa Sportu na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Nysie. » więcej 2023-01-31, godz. 09:17, RTT - artykuły Nowe życie brzeskiej "Zielonki". Powstaje tam Lokalne Centrum Biznesu Byłe tereny wojskowe w Brzegu mają szansę stać się magnesem przyciągającym inwestorów. Przy ul. Małujowickiej wbito w poniedziałek symboliczną pierwszą łopatę pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu, czyli hali przemysłowo-magazynowej… » więcej 2023-01-30, godz. 10:31, RTT - artykuły Policja kusi młodzież. W piątek otwarto dla niej drzwi komendy, by przekonywać, że warto wstąpić do służby Drzwi otwarte dla uczniów zorganizowała w piątek (27.01) Komenda Miejska Policji w Opolu. Młodzież poznała pracę dyżurnego i wydziału dochodzeniowo-śledczego. » więcej 2023-01-30, godz. 10:27, RTT - artykuły W XXI wieku część prudniczan wciąż musi korzystać ze wspólnych toalet na klatkach schodowych Nierozwiązany pozostaje wstydliwy problem Prudnika. W starych kamienicach niektórzy mieszkańcy nadal muszą korzystać z toalet na klatkach schodowych. » więcej 2023-01-30, godz. 10:22, RTT - artykuły W Opolu nie będzie szkoły dla dzieci z autyzmem. Co miasto proponuje w zamian? Obecnie w Opolu jest ich 230. Mowa o dzieciach z autyzmem, które są w wieku szkolnym. Ich rodzice od wielu miesięcy zabiegają u władz miasta o stworzenie dla nich szkoły. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »