Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-09-12, 16:22 Autor: Marzena Śmierciak

Jeszcze dziś obowiązuje zakaz korzystania z Kanału Gliwickiego. Czy jutro zostanie on zniesiony?

Kanał Gliwicki [fot. www.facebook.com/Powiat kędzierzyńsko-kozielski]
Kanał Gliwicki [fot. www.facebook.com/Powiat kędzierzyńsko-kozielski]
Obecność ichtiotoksyn wytwarzanych przez złote algi potwierdzono w wodzie Kanału Gliwickiego. Badania prowadzą naukowcy z laboratorium Uniwersytetu Gdańskiego. Takie informacje przekazał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Przypomnijmy, jeszcze dziś (12.09) obowiązuje wprowadzony 6 września zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego od granicy województwa śląskiego z opolskim do śluzy Sławęcice. Został on wprowadzony po tym, jak doszło tam do śnięcia ryb.
Pomór ryb zaobserwowano przeszło tydzień temu - w niedzielę w III sekcji Kanału Gliwickiego. Wojewodowie śląski i opolski wydali w związku z tym zakaz korzystania z wód kanału na tym odcinku, pomiędzy śluzami Rudziniec i Sławięcice. Z wody wyciągnięto w sumie około 6 ton martwych ryb. W ostatnich dniach sytuacja już się ustabilizowała.
Posłuchaj - relacja Witolda Wośtaka

Zobacz także

2023-02-01, godz. 09:49, RTT - artykuły Prudnicka ciepłownia mogłaby ogrzewać więcej domów. Co stoi na przeszkodzie? Podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku idzie zbyt wolno. » więcej 2023-01-31, godz. 17:53, RTT - artykuły Konsul generalny Ukrainy z pierwszą wizytą w Opolu We Wrocławiu rezyduje od roku, ale dziś po raz pierwszy odwiedził Opole. Z wojewodą opolskim oraz marszałkiem spotkał się konsul generalny Ukrainy Jurij Tokar. » więcej 2023-01-31, godz. 17:34, RTT - artykuły Radni samorządu województwa obradowali już 50. raz w tej kadencji 2023-01-31, 17:20 Autor: Monika MatuszkiewiczDeficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rokRadni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami… » więcej 2023-01-31, godz. 09:34, RTT - artykuły Nowe możliwości dla opolskich przedsiębiorców. Wsparcia mogą oni teraz szukać także w placówce ARP Opolscy przedsiębiorcy zyskują nowe możliwości rozwoju swojej działalności. Od poniedziałku mogą oni odwiedzać placówkę, która oferuje zarówno pomoc finansową, jak i merytoryczne wsparcie przy prowadzeniu biznesu. » więcej 2023-01-31, godz. 09:29, RTT - artykuły Dostawcy głubczyckiej mleczarni odzyskali część zaległych pieniędzy Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głubczycach i współpracująca z nią firma Athena rozpoczęły spłaty zadłużenia za dostawy mleka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »