Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-08-23, 16:13 Autor: Marzena Śmierciak

Mieszkańcy regionu wciąż zmagają się ze skutkami ulewnych opadów deszczu i burz

Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Kilkanaście domów zalanych lub podtopionych. Falmirowice w gminie Chrząstowice to jedna z miejscowości, która najbardziej ucierpiała w czasie ostatnich nawałnic.
Trwa osuszanie budynków, mebli, piwnic. Cały czas na miejscu pracują również strażacy. Był tam nasz reporter Mariusz Chałupnik.

Strażacy są też wzywani na pomoc w innych miejscowościach. To nie była spokojna noc także dla mieszkańców Morowa pod Nysą. Przez kilka godzin mieszkańcy wspólnie ze strażą pożarną walczyli o to, aby na co dzień spokojna, przepływająca przez miejscowość rzeka Mora nie spowodowała ogromnych zniszczeń. Niewiele brakowało, a gwałtownie podnosząca się woda przelałaby się przez wały i spowodowała ogromne straty w wielu gospodarstwach.

Morów odwiedził reporter Jakub Biel.
Posłuchaj relacji Mariusza Chałupnika z Falmirowic
Posłuchaj relacji Jakuba Biela z Morowa

Zobacz także

2023-01-30, godz. 10:31, RTT - artykuły Policja kusi młodzież. W piątek otwarto dla niej drzwi komendy, by przekonywać, że warto wstąpić do służby Drzwi otwarte dla uczniów zorganizowała w piątek (27.01) Komenda Miejska Policji w Opolu. Młodzież poznała pracę dyżurnego i wydziału dochodzeniowo-śledczego. » więcej 2023-01-30, godz. 10:27, RTT - artykuły W XXI wieku część prudniczan wciąż musi korzystać ze wspólnych toalet na klatkach schodowych Nierozwiązany pozostaje wstydliwy problem Prudnika. W starych kamienicach niektórzy mieszkańcy nadal muszą korzystać z toalet na klatkach schodowych. » więcej 2023-01-30, godz. 10:22, RTT - artykuły W Opolu nie będzie szkoły dla dzieci z autyzmem. Co miasto proponuje w zamian? Obecnie w Opolu jest ich 230. Mowa o dzieciach z autyzmem, które są w wieku szkolnym. Ich rodzice od wielu miesięcy zabiegają u władz miasta o stworzenie dla nich szkoły. » więcej 2023-01-30, godz. 10:14, RTT - artykuły Będzie łatwiej zdać maturę. To konsekwencja pandemii koronawirusa Na trzy miesiące przed maturami minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdecydował o obniżeniu wymagań na egzaminach. Ta decyzja jest motywowana tym, że w czasie pandemii COVID-19 młodzież częściowo uczyła się zdalnie. » więcej 2023-01-30, godz. 10:09, RTT - artykuły Karma dla zwierząt, kompost, a może aromatyczna herbata? Choinka po świętach może jeszcze się przydać Koniec stycznia to czas, kiedy część z nas pozbywa się choinek. Okazuje się, że nawet jeśli ze świątecznego drzewka spadają już igły, można jeszcze je wykorzystać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »