Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-09-15, 16:21 Autor: Marzena Śmierciak

Sezon grypowy tuż tuż. Warto się przed nim zabezpieczyć

zdjęcie ilustracyjne [fot. William Brawley/Flickr.com]
zdjęcie ilustracyjne [fot. William Brawley/Flickr.com]
Zbliża się sezon jesienny, a wraz z nim sezon zachorowań na grypę, który kolejny rok z rzędu nałoży się na pandemię koronawirusa. Można się jednak przed ryzykiem zachorowania zabezpieczyć - wystarczy się zaszczepić.
Do aptek trafiają już pierwsze partie szczepionek. Łącznie do naszego kraju ma być dostarczonych ok. 3,5 miliona dawek.

Jednak nie tylko w aptekach będzie można skorzystać ze szczepionki i tam się nawet zaszczepić. Od poniedziałku (20.09) w przychodni Centrum w Opolu rusza szczepienie seniorów i innych osób uprawnionych. Tam trafi 5 tysięcy dawek.

Jak skorzystać z tego programu i dlaczego warto się szczepić?
Posłuchaj - autorka Monika Matuszkiewicz

Zobacz także

2021-12-13, godz. 16:15, RTT - artykuły 40 lat temu nie było Teleranka. Rocznicowe uroczystości na Opolszczyźnie W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku na mocy uchwały Rady Państwa z dnia 12 grudnia 1981 roku, na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, wprowadzony został stan wojenny... » więcej 2021-12-10, godz. 16:00, RTT - artykuły "Cud, miód i orzeszki" z Baborowa podbiły serca i podniebienia mistrzów lodziarstwa Tomasz Szypuła z Baborowa z wielkim sukcesem reprezentował Polskę na finałach światowego festiwalu lodów Gelato Festival World Masters. Jego lody jogurtowe 'Cud, miód i orzeszki' otrzymały wyróżnienie w kategorii - najlepszy smak… » więcej 2021-12-09, godz. 15:00, RTT - artykuły Zima pod chmurką? Mariusz Chałupnik towarzyszył policjantom patrolującym miejsca bytowania bezdomnych Porzucone altany, źle zabezpieczone domki. W okresie zimowym z takich miejsc bardzo często korzystają osoby bezdomne, które szukają schronienia. Ogródki działkowe w czasie mrozów są więc dla wykluczonych społecznie miejscem ide… » więcej 2021-12-08, godz. 16:00, RTT - artykuły WF z rakietami. Do łask wraca badminton Badminton w Polsce staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza uprawiany amatorsko zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jest dyscypliną, która poprawia wydolność i kształtuje mięśnie całego ciała. Zaczynają grać już… » więcej 2021-12-08, godz. 15:30, RTT - artykuły Kim byli pochowani na cmentarzu przywięziennym w Strzelcach Opolskich? Znamy odpowiedź Znamy tożsamość 54 osób, które zostały ponad 100 lat temu pochowane na cmentarzu przywięziennym w Strzelcach Opolskich. Naukowcy nadal szukają informacji o kolejnych 17-tu. Chodzi o szczątki, które wydobyto latem tego roku podczas… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »