Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-09-30, 20:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opolska katedra pięknieje. Wkroczyły tam też nowe technologie dla turystów i osób niepełnosprawnych

Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [fot. Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [fot. Marzena Śmierciak]
Opolska katedra zmienia się nie do poznania. Oprócz trwających w niej prac renowacyjnych wprowadzono także udogodnienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących. Zadbano również o turystów i przygotowano m.in. specjalne audio przewodniki.
W katedrze pojawił się także punkt informacji turystycznej. Zwiedzający mogą tam umówić się z przewodnikiem na zwiedzanie, czy zakupić pamiątki.

Jak katedra zmieniła się na przestrzeni lat i co nowego się w niej pojawiło? Sprawdziła Monika Matuszkiewicz, a oprowadził ją ksiądz Waldemar Klinger, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2020-12-16, godz. 09:00, RTT - artykuły Osocze potrzebne w walce z SARS-COV-2. W USK są prowadzone badania krwi ozdrowieńców Nie ustają apele o oddawanie osocza przez ozdrowieńców, którzy pokonali COVID-19. Przeciwciała z ich krwi mogą bowiem pomóc w leczeniu innych zakażonych. » więcej 2020-12-15, godz. 19:30, RTT - artykuły Badania śląskiej glinki leczniczej, powierzchni ziaren zbóż czy sterowanie mózgiem. Nie tylko amerykańscy naukowcy dokonują ważnych odkryć Cudze chwalicie, swego nie znacie - to powiedzenie nadal jest prawdziwe przy temacie, jakim zajął się Piotr Wójtowicz. Nasz reporter postanowił sprawdzić, jakimi wynalazkami mogą pochwalić się naukowcy z jedynej uczelni technicznej… » więcej 2020-12-15, godz. 14:15, RTT - artykuły Jabłkomat stanął w Grudyni Wielkiej. Owoce można tam nabyć o każdej porze dnia i nocy Marta i Arkadiusz Lechoszest to sadownicy z Grudyni Wielkiej. Od lat produkują i sprzedają jabłka. Od niedawna, owoce ich pracy można kupić w jabłkomacie. Nietypowe urządzenie stanęło przy wjeździe na ich posesję. » więcej 2020-12-15, godz. 08:00, RTT - artykuły Brzescy saperzy na froncie walki z koronawirusem. "Chcemy pomagać, ten mundur nie oznacza, że musimy być tylko silni i zwarci" Choć na co dzień kojarzymy ich z siłą i odwagą, gdy trzeba, potrafią być delikatni i wyrozumiali. Prawie setka żołnierzy z Brzegu każdego dnia uczestniczy w działaniach mających na celu pomoc mieszkańcom regionu, którzy zmagają… » więcej 2020-12-14, godz. 20:30, RTT - artykuły Weekend pełen wzruszeń, szczęścia i prezentów. Pandemia nie zatrzymała akcji Szlachetna Paczka Szlachetne Paczki trafiły do 280 potrzebujących rodzin na Opolszczyźnie. Za na nami Weekend Cudów, czyli dwa dni, podczas których wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczali najpotrzebniejsze rzeczy przygotowane przez darczyńców dla… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »