Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-09-30, 20:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opolska katedra pięknieje. Wkroczyły tam też nowe technologie dla turystów i osób niepełnosprawnych

Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [fot. Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [fot. Marzena Śmierciak]
Opolska katedra zmienia się nie do poznania. Oprócz trwających w niej prac renowacyjnych wprowadzono także udogodnienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących. Zadbano również o turystów i przygotowano m.in. specjalne audio przewodniki.
W katedrze pojawił się także punkt informacji turystycznej. Zwiedzający mogą tam umówić się z przewodnikiem na zwiedzanie, czy zakupić pamiątki.

Jak katedra zmieniła się na przestrzeni lat i co nowego się w niej pojawiło? Sprawdziła Monika Matuszkiewicz, a oprowadził ją ksiądz Waldemar Klinger, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2020-12-18, godz. 14:01, RTT - artykuły Po świętach 3-tygodniowa kwarantanna narodowa. Zamknięte hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe Tuż po świętach Bożego Narodzenia 28 grudnia rozpocznie się trzytygodniowa narodowa kwarantanna. Taką decyzję przekazał wczoraj (17.12) minister zdrowia Adam Niedzielski. Zamknięte zostaną hotele, stoki narciarskie oraz częściowo… » więcej 2020-12-18, godz. 10:27, RTT - artykuły Na ruchliwej drodze krajowej w Lubszy pojawi się sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Mieszkańcy woleliby obwodnicę Zamiast obwodnicy, będzie sygnalizacja świetlna na jednym z przejść dla pieszych w Lubszy. Zarządca drogi chce w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, którzy od wielu miesięcy zwracają uwagę na problem dużego natężenia… » więcej 2020-12-18, godz. 10:20, RTT - artykuły Tomasz Komenda musi jeszcze poczekać na decyzję opolskiego sądu w sprawie odszkodowania za lata spędzone niesłusznie w więzieniu Spędził niewinnie w więzieniu 6540 dni za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczynki w Miłoszycach. Więźniowie skazani z tego rodzaju paragrafów są bici, poniżani, łamani przez współosadzonych, a nawet strażników. Jednak Tomasz… » więcej 2020-12-17, godz. 15:02, RTT - artykuły Coraz więcej osób w przedłużającej się pandemii potrzebuje wsparcia psychologicznego Centrum Terapii Nerwic w Mosznej ruszyło z pilotażowym programem infolinii dla mieszkańców, którzy są zakażeni lub przechorowali COVID-19. Z konsultacji psychologicznych może skorzystać tak na prawdę każdy, kto odczuwa napięcie… » więcej 2020-12-17, godz. 08:00, RTT - artykuły "Tajemniczy ogród" w Górkach. Mieszkańcy postanowili samodzielnie stworzyć zielone miejsce wypoczynku Mieszkańcy podopolskich Górek postanowili zadbać o zachowanie zieli w swojej miejscowości, gdzie jak zauważają przez kolejne zabudowania traci ona swój wiejski charakter. Na 60-arowej działce powstaje park sołecki nazwany 'Tajemniczym… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »