Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-09-04, 09:07 Autor: Marzena Śmierciak

Mural Anny Jantar powstał w Opolu

W Opolu odsłonięto mural Anny Jantar [fot.M.Matuszkiewicz]
W Opolu odsłonięto mural Anny Jantar [fot.M.Matuszkiewicz]
Anna Jantar w 1973 roku uczestniczyła w 11. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewała swój pierwszy solowy przebój "Najtrudniejszy pierwszy krok". Od tego momentu stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych piosenkarek w Polsce. Teraz w stolicy polskiej piosenki odsłonięto jej mural.
Dzieło powstało na budynku przy ulicy Rzemieślniczej 8. Autorem projektu jest Bruno Neuhamer. W swoim projekcie wykorzystał estetykę lat siedemdziesiątych XX wieku. Dodajmy, że w tym roku mija 70. rocznica urodzin i 40. rocznica tragicznej śmierci piosenkarki.

W uroczystościach odsłonięcia uczestniczyli: Natalia Kukulska, piosenkarka i córka Anny Jantar, twórca muralu Bruno Neuhamer oraz prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Projekt koordynował wydział promocji opolskiego urzędu miasta.

Dodajmy, mural jest początkiem wyjątkowej trasy turystycznej, która będzie nawiązaniem do tradycji Opola jako Stolicy Polskiej Piosenki i wspomnieniem gwiazd polskiej muzyki.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2020-10-23, godz. 15:00, RTT - artykuły Koronawirus: nowe obostrzenia dotyczące nauki, gastronomii. Apel do seniorów, aby pozostali w domach. Ruch na opolskich cmentarzach Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z drugą, większą falą zakażeń koronawirusem w Polsce. Od soboty (24.10) cały kraj znajdzie się w strefie czerwonej, na naukę zdalną zostaną wysłani w przyszłym tygodniu uczniowie… » więcej 2020-10-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Most Groszowy w Opolu poszedł do remontu. Znikają kłódki zakochanych Ruszył remont Mostu Groszowego w Opolu, a wraz z nim od rana trwa usuwanie kłódek zakochanych, które wiele lat były wieszane na balustradach mostu. Były one nie tylko symbolem miłości, ale również atrakcją miasta. Jak zapewnia Miejski… » więcej 2020-10-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Rehabilitacja osób po COVID-19 w szpitalu MSWiA w Głuchołazach Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Głuchołazach, jako jedyny ośrodek w kraju, rozpoczął program pilotażowy rehabilitacji leczniczej po przebytej chorobie COVID-19. Program prowadzi m.in. prof… » więcej 2020-10-21, godz. 15:00, RTT - artykuły "Zostań w domu". Jesienna pomoc seniorom w dobie pandemii koronawirusa Na pomoc seniorom - w trakcie drugiej fali zakażeń koronawirusem - po raz kolejny ruszyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnie, dzielnicowi wolontariusze oraz harcerze. Robią zakupy, dostarczają ciepłe posiłki, wpadają na… » więcej 2020-10-20, godz. 15:00, RTT - artykuły Szokujące podwyżki za śmieci na terenie ROD Odra w Opolu Ponad 500 złotych za użytkowanie działki? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią teren w Rodzinnych Ogrodach Działkowych 'Odra' w Opolu. Powód... Lawinowy wzrost opłat za śmieci. Stawki wzrosły… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***