Radio Opole » Studio M » Inne wydarzenia w Studiu M

Inne wydarzenia w Studiu M

2017-03-13, 21:00 Autor: Sławomir Kieler

"Radiowa podróż po oceanie dźwięków" tym razem ruszyła na Zieloną Wyspę! [FILM, ZDJĘCIA]

"Radiowa podróż po oceanie dźwięków" zawitała do Irlandii - obejrzyj film z warsztatów!
Kolejnym - po Kubie - przystankiem podczas trzeciej edycji warsztatów pt.: "Radiowa podróż po oceanie dźwięków" Radia Opole była Irlandia. Niezawodna załoga - czyli stewardessy Agnieszka i Miłka zadbały o doskonałe samopoczucie wszystkich uczestników tej wyprawy.
Jak zwykle w miejscu przeznaczenia dzieci zostały przywitane przez gości specjalnych: Magdalenę Wójcik-Gugulską i Alicję Ożgę. Panie zamierzały opowiedzieć uczestnikom warsztatów o historii Irlandii, a także o tradycjach i symbolach tego kraju, ale okazało się, że... nie muszą, bo dzieci doskonale to wszystko wiedziały! Dzięki temu było więcej czasu na zaprezentowanie irlandzkich instrumentów, tańców i piosenek.

Magdalena Wójcik-Gugulska mówi o dzieciach uczestniczących w zajęciach:

- Poznały tradycyjne instrumenty, miały okazję pooglądać filmiki jak na danym instrumencie się gra. Miały też okazję spróbować niektórych. Śpiewaliśmy też wspólnie piosenkę w języku irlandzkim. I później były warsztaty, na początku pokaz tańca irlandzkiego i później mini warsztaty dla dzieci.

Młodzi podróżnicy po Oceanie Dźwięków opowiedzieli naszemu reporterowi o swoich wrażeniach z wyprawy na Zieloną Wyspę

- Dzisiaj byliśmy w Irlandii tańczyliśmy, śpiewaliśmy różne piosenki, przyjechali do nas goście, uczyliśmy się tańca irlandzkiego. Bawiliśmy się, śpiewaliśmy i uczyliśmy się. Najbardziej mi się podobało jak pani stepowała, najciekawsze było to, że miała takie buty z plastikowa podeszwą. Naprawdę warto było na to popatrzeć! - dodają uczestnicy muzycznej podróży.

Warsztaty muzyczne poprowadziła Ludmiła Wocial-Zawadzka, a wokalnie wspierała ją Agnieszka Kurenda-Szmit, która na co dzień pracuje w Dziale Marketingu Radia Opole, ale rewelacyjnie sprawdziła się w nietypowej dla siebie roli.

Kolejnym etapem tej wyjątkowej radiowej podróży już 19 marca będzie Hiszpania, a 26 marca wspólnie odwiedzimy Afrykę.

Na koniec muzycznej przygody na pokładzie samolotu Ocean Dźwięków (01.04) wszyscy uczestnicy warsztatów nagrają piosenkę w Studiu M Radia Opole.
Magdalena Wójcik-Gugulska o warsztatach
Uczestnicy warsztatów o swoich wrażeniach

Zobacz także

2015-05-22, godz. 20:36, Kultura i rozrywka [FILM] Uliczne Opowieści - sentymentalna podróż Kolorowe życie ulicy to muzyczne przedstawienie amatorskiego teatru z Dobrzenia Wielkiego, które zostało wystawione w 'Studiu M' Radia Opole. » więcej 2015-04-18, godz. 17:35, Kultura i rozrywka [FOTO] Dzieci zakończyły muzyczną akademię w Radiu Opole Ponad 40 dzieci przez dwa miesiące uczestniczyło w dziesięciu muzycznych spotkaniach. „Radiowa podróż po oceanie dźwięków”, która została dziś (18.04) podsumowana, to swoista dziecięca akademia, w trakcie której najmłodsi… » więcej 2015-04-08, godz. 20:02, Kultura i rozrywka Basia Kurdej-Szatan w Studiu M opowiadała o swoich pasjach [FILM, ZDJĘCIA] Można ją zobaczyć zarówno na szklanym ekranie, jak i na deskach teatru. Jej kolejna rola to czytanie na antenie Radia Opole książki Zbigniewa Batko „Z powrotem, czyli fatalne skutki czytania niewłaściwych lektur”. » więcej 2015-04-03, godz. 20:36, Kultura i rozrywka Pieśni pasyjne rozbrzmiały w Studiu M. Koncert Wielkopiątkowy Pieśni Pasyjne były tematem przewodnim piątkowego koncertu Anny Brody i Jacka Mielcarka w „Studiu M” Radia Opole. Artyści sięgnęli do repertuaru z XVI i XVII wieku, oddając tym samym nastrój Wielkiego Piątku. » więcej 2015-03-13, godz. 19:00, Kultura i rozrywka Wielbłądy w Radiu Opole. Muzyka wielu kultur Zespół Wielbłądy wystąpił w Studiu M Radia Opole. Podczas koncertu zaprezentował kompozycje, które mają znaleźć się na drugiej płycie zespołu. Pierwsza 'Przeciw narzekaniu' ukazała się w 2012 roku. Artyści czerpią inspiracje… » więcej
22232425262728
2023-11-16, 08:48

Nowy sprzęt renomowanej firmy w studiu muzycznym Radia Opole

SSL SB 32.24
SSL SB 32.24
Do studia muzycznego Radia Opole trafi nowy sprzęt – to stagebox SSL SB 32.24. Urządzenie brytyjskiej firmy Solid State Logic jest pierwszym elementem kompletnego systemu audio, w który radio chce wyposażyć studio muzyczne im. SBB.

Stagebox umożliwia łatwe podłączenie mikrofonów i głośników. Posiada 32 wejścia sygnałowe lub liniowe, 16 wyjść liniowych oraz 8 wejść i wyjść cyfrowych. Stagebox będzie współpracował za pomocą systemu przesyłu danych audio Dante z naszymi konsoletami Soundcraft i Yamaha. Nowy nabytek studia M - stagebox SSL SB 32.24 może działać z częstotliwością próbkowania 96 kHz lub 48 kHz.

Nowy stagebox posiada indywidualną sygnalizację obecności sygnału i zasilania, aby zapewnić intuicyjne informacje zwrotne na przednim panelu. Specjalna funkcja Audition zapewnia automatyczne zmniejszenie wzmocnienia podczas sprawdzania poziomów mikrofonów, co znacznie upraszcza sprawdzanie mikrofonów przed koncertem.

Nowy stagebox SSL to zupełnie nowa jakość dźwięku w naszym studiu muzycznym. Przez wiele lat pracowaliśmy również na japońskim sprzęcie OTARI, ale epoka techniki analogowej została wyparta przez technologie cyfrowe i w tym kierunku będzie się rozwijało studio muzyczne w najbliższych latach.

Stagebox SSL odznacza się doskonałym brzmieniem, które jest dynamiczne, selektywne i pełne. Sygnał wychodzący odznacza się minimalnymi stratami, a dźwięk jest tak naturalny, że słuchając nagrań można odnieść wrażenie, że zespół jest dosłownie razem z nami w pomieszczeniu. Doskonałym przykładem może być koncert i teledysk Pilichowski Band, który został zrealizowany w Radiu Opole na sprzęcie SSL.

Stagebox będzie służył nam nie tylko w czasie koncertów, ale również podczas sesji nagraniowych w najbliższej przyszłości.

Wykonawcy, którzy chcą nagrać koncert w profesjonalnych warunkach studia radiowego, wideo i promować swoją muzykę w mediach o dużym zasięgu mogą się z nami kontaktować pod adresem: agnieszka.kurenda-szmit@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »