Radio Opole » Studio M » Inne wydarzenia w Studiu M

Inne wydarzenia w Studiu M

2018-05-25, 23:00 Autor: Katarzyna Doros

Teresa Drozda kolejnym gościem spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z Teresą Drozdą w ramach cyklu "MOST"
Teresa Drozda, dziennikarka radiowa, znana m.in. z audycji „Gitarą i piórem” nadawanej od ponad 20 lat na antenie radiowej Trójki była gościem kolejnego spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" Radia Opole.
- Moja przygoda z kulturą czeską zaczęła się w 2000 roku, kiedy w polskich kinach pokazał się film "Samotni". W tym samym czasie pojawił się też Jaromir Nohavica, który zaczął częściej przyjeżdżać przyjeżdżać do Polski - mówi Teresa Drozda. - A tak mniej więcej od pięciu lat odważyłam się na to, żeby nie tylko z Nohavicą, nie tylko z Petrem Zelenką, ale jeszcze z innymi czeskimi artystami się spotykać i jeszcze z innymi czeskimi artystami rozmawiać. Po każdym takim spotkaniu dostaję całą masę różnych nowych bodźców, nowych informacji, nowych nazwisk, którymi chcę się zainteresować, nowych inspiracji i to się nakręca. Dlatego to jest taka ciągle niekończąca się opowieść, niekończąca się historia, niekończąca się podróż w głąb czeskiej kultury, czyli trochę w głąb czeskiej głowy pewnie.

Z Teresą Drozdą opolanie mieli także okazję porozmawiać o polskich śladach w czeskiej piosence. - Jest taki zespół w Czechach, który powstał w 2001 roku i nazywa się Tara Fuki. To są dwie dziewczyny, grające na wiolonczeli i fantastycznie śpiewające i one uwaga, śpiewają niemal wyłącznie po polsku. To znaczy w ich repertuarze jest może pięć, może siedem piosenek, które nie są w języku polskim, a wszystkie pozostałe są po polsku. Dlaczego? - dodaje.

W ramach projektu „MOST – czesko-polska współpraca redakcji” zaplanowano łącznie dziewięć spotkań, które w Studiu M Radia Opole będą inspirować słuchaczy do poznawania naszych południowych sąsiadów od innej strony.
Teresa Drozda cz.1
Teresa Drozda cz.2

Zobacz także

1234567
2023-11-16, 08:48

Nowy sprzęt renomowanej firmy w studiu muzycznym Radia Opole

SSL SB 32.24
SSL SB 32.24
Do studia muzycznego Radia Opole trafi nowy sprzęt – to stagebox SSL SB 32.24. Urządzenie brytyjskiej firmy Solid State Logic jest pierwszym elementem kompletnego systemu audio, w który radio chce wyposażyć studio muzyczne im. SBB.

Stagebox umożliwia łatwe podłączenie mikrofonów i głośników. Posiada 32 wejścia sygnałowe lub liniowe, 16 wyjść liniowych oraz 8 wejść i wyjść cyfrowych. Stagebox będzie współpracował za pomocą systemu przesyłu danych audio Dante z naszymi konsoletami Soundcraft i Yamaha. Nowy nabytek studia M - stagebox SSL SB 32.24 może działać z częstotliwością próbkowania 96 kHz lub 48 kHz.

Nowy stagebox posiada indywidualną sygnalizację obecności sygnału i zasilania, aby zapewnić intuicyjne informacje zwrotne na przednim panelu. Specjalna funkcja Audition zapewnia automatyczne zmniejszenie wzmocnienia podczas sprawdzania poziomów mikrofonów, co znacznie upraszcza sprawdzanie mikrofonów przed koncertem.

Nowy stagebox SSL to zupełnie nowa jakość dźwięku w naszym studiu muzycznym. Przez wiele lat pracowaliśmy również na japońskim sprzęcie OTARI, ale epoka techniki analogowej została wyparta przez technologie cyfrowe i w tym kierunku będzie się rozwijało studio muzyczne w najbliższych latach.

Stagebox SSL odznacza się doskonałym brzmieniem, które jest dynamiczne, selektywne i pełne. Sygnał wychodzący odznacza się minimalnymi stratami, a dźwięk jest tak naturalny, że słuchając nagrań można odnieść wrażenie, że zespół jest dosłownie razem z nami w pomieszczeniu. Doskonałym przykładem może być koncert i teledysk Pilichowski Band, który został zrealizowany w Radiu Opole na sprzęcie SSL.

Stagebox będzie służył nam nie tylko w czasie koncertów, ale również podczas sesji nagraniowych w najbliższej przyszłości.

Wykonawcy, którzy chcą nagrać koncert w profesjonalnych warunkach studia radiowego, wideo i promować swoją muzykę w mediach o dużym zasięgu mogą się z nami kontaktować pod adresem: agnieszka.kurenda-szmit@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »