Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Burza mózgów na konwencji PiS w Katowicach
2015-07-06, 09:07 Autor: Radio Opole

Burza mózgów na konwencji PiS w Katowicach

W porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Moc gościł Sławomira Kłosowskiego, opolskiego posła Prawa i Sprawiedliwości, który był uczestnikiem trzydniowej konwencji PiS w Katowicach pod hasłem: „Myśląc: Polska". Eksperci i politycy Zjednoczonej Prawicy przedstawili pomysły na zmiany w partyjnym programie. Zaprezentowano także zaplecze polityczno-eksperckie kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło.

– „Do roboty!" – tymi słowami kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zakończyła konwencję programową PiS w Katowicach. Prezentacja zespołu polityków i ekspertów, którzy mają być merytorycznym i intelektualnym zapleczem przyszłego rządu była ukoronowaniem trzydniowych obrad, w czasie których odbyło się kilkadziesiąt paneli politycznych i eksperckich.

– Poseł PiS Sławomir Kłosowski uważa, że była to prawdziwa burza mózgów. Grupa polityków i ekspertów najbardziej zaangażowanych w jej przygotowanie i organizację została wyróżniona zaliczeniem do 100-osobowej drużyny Beaty Szydło.

– Materiały konferencyjne są sporą książką, w której na liście panelistów można znaleźć nazwiska naukowców.

– Na katowickiej konwencji pokazali także swoją obecność, oprócz posła Kłosowskiego, który odpowiadał za przygotowanie panelu dyskusyjnego o nauce, szkolnictwie wyższym i sporcie, inni Opolanie: Janusz Kowalski i Patryk Jaki. Ten drugi, w zastępstwie lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, otwierał konwencję obok Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina.

– Politycy zgodnie zapewniają, że każdy ma szansę być ministrem i nic nie jest przesądzone. Zresztą, Beata Szydło przedstawiając swoją biało-czerwoną drużynę, wyraźnie powiedziała, że jest w niej miejsce dla każdego, bez względu na kogo do tej pory głosował – pod warunkiem, że chce dobrej zmiany.

Poseł Sławomir Kłosowski w porannej rozmowie "W cztery oczy" odniósł się także do krytycznych słów pod adresem programu wyborczego PiS, który przewiduje m.in. wprowadzenie dodatku rodzinnego w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku i cofnięcie reformy emerytalnej. Pieniądze na to mają pochodzić z uszczelnienia systemu podatkowego i uzyskania w ten sposób dodatkowych 52 miliardów złotych, opodatkowania supermarketów i banków, co ma dać dodatkowo po 5 miliardów złotych. Zdaniem Ewy Kopacz, by zrealizować obietnice uszczelnienia systemu podatkowego trzeba przeprowadzić w przedsiębiorstwach 4 razy więcej kontroli niż do tej pory; opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych będzie skutkowało wzrostem cen, a obłożenie banków podatkiem bankowym spowoduje podrożenie kredytów.

Rozmowę prowadził Piotr Moc, posłuchaj:

Sławomir Kłosowski

Zobacz także

2021-12-26, godz. 08:30 Marcin Żukowski o przedświątecznej i świątecznej działalności wolontariuszy i harcerzy ZHR W Święta Bożego Narodzenia pamiętamy też o naszych rodakach żyjących za granicami Ojczyzny. To też czas, gdy wspieramy kombatantów, starsze osoby i polskie… » więcej 2021-12-25, godz. 08:30 Ks. Marek Dziony o lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia Opolszczyzna jest wielokulturowym regionem. O lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia rozmawialiśmy w sobotni, świąteczny poranek. Gościem… » więcej 2021-12-19, godz. 08:30 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o postawie mieszkańców województwa opolskiego wobec cudzoziemców W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej problem migrantów jest jednym z tematów dnia medialnych przekazów. Wzbudza też spore emocje społeczne… » więcej 2021-12-18, godz. 08:30 Violetta Zalejska o tym, jak pandemia i obostrzenia odbiły się na instytucjach kulturalnych Do niedzieli potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach Opolskich. To jedna z ostatnich takich przedświątecznych imprez w regionie. Grudzień to też czas… » więcej 2021-12-12, godz. 12:11 Grzegorz Pukas o najnowszej publikacji dotyczącej ks. bp. Antoniego Adamiuka Gościem Radia Opole był Grzegorz Pukas Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR im. Witolda Pileckiego, który opowiedział o najnowszej publikacji dotyczącej… » więcej 2021-12-11, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o najnowszym raporcie dotyczącym umów o dzieło ZUS opublikował raport dotyczący umów o dzieło. Choć budzi obawy przedsiębiorców, to pokazuje kilka ciekawych danych. O nich opowiadał w sobotni poranek… » więcej 2021-12-05, godz. 09:21 Monika Feret o opolskiej akcji „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew” Po raz 10 organizowana jest w Opolu akcja „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew”. Podczas tego wydarzenia w poprzednich latach zbierano blisko 40 litrów… » więcej 2021-12-03, godz. 13:51 Radosław Roszkowski o szczegółach przedsięwzięć na pograniczu opolsko-czeskim Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne… » więcej 2021-11-21, godz. 08:30 Marek Dziony ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej o książce o historii Białej Po blisko stu latach przetłumaczono z niemieckiego i wydano wyjątkową książkę „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”. Tekst tej publikacji oparty… » więcej 2021-11-20, godz. 08:30 Stefan Wacław o o sukcesach i problemach dotyczących upraw i hodowli zwierząt w regionie Opolscy rolnicy należą do krajowej czołówki producentów tego sektora gospodarki. Wpływ na to ma też otoczenie tej branży m.in. instytucje udzielające… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »