Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-07, 08:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finisaż wyjątkowej wystawy w Nysie już w sobotę

Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Fot.Fragment ekspozycji. Źródło:Muzeum Powiatowe w Nysie]
Prezentowana od maja w Muzeum Powiatowym w Nysie ekspozycja "Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich" dobiega końca. Uroczysty finisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (09.12). W programie: koncert muzyki barokowej, pokaz tańca w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej, prezentacja multimedialna podsumowująca przedsięwzięcie, a na koniec - zwiedzanie wystawy. Wstęp wolny!
To w sobotę (09.12), a jeszcze dziś (07.12) można wybrać się na ostatni już wykład z cyklu "Czwartki z biskupami". Tematem będzie świat baroku biskupów wrocławskich pokazany z rozmaitych stron, „w sposób nieco inny, niż zazwyczaj” – czytamy na stronie muzeum. Wykład poprowadzą: Adriana Zalewska-Wąsowicz i Ewelina Kucia. Początek o godz. 17:30.

Przypomnijmy: na wystawie „Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich” wyeksponowanych jest 162 obiektów muzealnych wypożyczonych w sumie z 7 placówek w Polsce i za granicą. Ekspozycja jest okazją do poznania historii księstwa nyskiego z uwzględnieniem kontekstu historycznego, religijnego, a także sztuki. Od maja do dziś wystawie towarzyszyły różnego rodzaju przedsięwzięcia, m.in. konferencja naukowa, warsztaty i wykłady. Wystawę można zwiedzać jeszcze tylko do 10 grudnia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Powiatowe w Nysie. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program finisażu:

18.00 - powitanie gości
18.10 - koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie
18.30 - pokaz tańca barokowego w wykonaniu „Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego i Kapeli Sarmackiej”
18.50 - podsumowanie projektu, prezentacja multimedialna
19.10 - zwiedzanie wystawy
Catering: Boska Coffee&Breakfast
Plakat

Zobacz także

2024-04-19, godz. 18:33, Patronaty - polecamy Inżynierowie budownictwa spotkają się na międzynarodowej konferencji w Opolu VI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna ECCE 2024 rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (22.04) i potrwa do środy (24.04) w Opolu. Celem spotkania jest wymiana poglądów i doświadczeń kadry naukowej i środowiska inżynierów… » więcej 2024-04-19, godz. 17:03, Patronaty - polecamy Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa" już wkrótce Od 21 do 26 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędą się 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne, będące finałem IX edycji Konkursu „Klasyka Żywa”. Przez 6 dni zobaczymy sześć spektakli konkursowych i jeden towarzyszący… » więcej 2024-04-18, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Zgromadzenie Delegatów IFMSA - Poland od piątku do niedzieli w Opolu To najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland, które odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednorazowo ponad 200 przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-18, godz. 11:22, Patronaty - polecamy Krzysztof Skiba gościem specjalnym Festiwalu Kariery. Wydarzenie już w środę w CWK. Radio Opole będzie na miejscu! Co zrobić, by praca stała się pasją? Jak rozsądnie zarządzać własną karierą, by robić to, do czego ma się talent? Zawód można zmienić w każdym wieku, a przy tym zawsze warto się dokształcać. Inspiracji do tego nie zabraknie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »