Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-20, 18:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Legendy polskiej sceny rockowej i bluesowej na XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka

[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
Bluesowo-rockowi wyjadacze stojący za największymi przebojami takich zespołów, jak Dżem, Budka Suflera, czy Turbo już w najbliższą sobotę (22.10) zagrają w Komprachcicach. Zespól Super Trio, który – wbrew nazwie - jest… sekstetem zagra na finał XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka. Inicjatorem wydarzenia jest zespół Day Off, który także w tym roku wystąpi na festiwalu. Koncert zagra także zespól Honker, zatem szykuje się prawdziwa uczta dla fanów rocka i bluesa!
Zespół Super Trio na scenie tworzy mieszankę wybuchową. Ich koncert to połączenie energetycznego rocka z nastrojowością ballady do muzyki i tekstów autora ostatniej, Złotej Płyty Maryli Rodowicz („Ach, świecie...” 2018) - Witka Łukaszewskiego. Wszystko okraszone solami gitarowymi i partiami wokalnymi.

Zespół wystąpi w składzie:
  • Marek Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera) – gitara elektryczna
  • Jerzy Styczyński (Dżem) - gitara elektryczna
  • Wojciech Hoffmann (Turbo) – gitara elektryczna
  • Witek Łukaszewski (Morrison Tres) – wokal, gitara elektryczna, gitara basowa
  • Mariusz "Bobek" Bobkowski (Turbo) – perkusja, chórki
  • Piotr Szymczak - wokal.
Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka odbywa się po raz 11. i od lat stawia sobie za cel promowanie starych dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków, z drugiej zaś wychodzenie naprzeciw młodym ambitnym zespołom poszukującym wzorców, inspiracji i możliwości zaprezentowania się na scenie w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka.

Więcej o wydarzeniu Mariusz Majeran rozmawiał w audycji "Na afiszu" (19.10) z Lidią Wencel-Gliniorz z Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach - rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach. Radio Opole XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka objęło patronatem medialnym.
Plakat
Z Lidią Wencel-Gliniorz rozmawia Mariusz Majeran (19.10.2022)

Zobacz także

2023-02-28, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Zbliża się 78. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na uroczystość 78. rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. Uroczystości rozpoczną się w samo południe 17 marca przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach. » więcej 2023-02-28, godz. 16:38, Patronaty - polecamy Anna Goc o książce "Głusza" - spotkanie już w środę w WBP w Opolu Nagradzana dziennikarka, redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, autorka książki „Boniecki. Rozmowy o życiu” Anna Goc już w najbliższą środę (01.03) odwiedzi Opole! Spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce zatytułowanej… » więcej 2023-02-28, godz. 15:33, Patronaty - polecamy 23. Wiosna Austriacka zainauguruje jubileusz 30-lecia Biblioteki Austriackiej w Opolu Wieczorem austriackim 10 marca pod namiotem w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Piastowskiej 20 otwarta zostanie 23. Wiosna Austriacka, w ramach której do maja przewidziano prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia… » więcej 2023-02-24, godz. 20:18, Patronaty - polecamy "W Pokoju o pokoju" - wyjątkowy koncert już 5 marca W obliczu trwającej wojny na Ukrainie i rocznicy jej rozpętania przez Rosję, zrodziła się myśl podjęcia modlitwy o pokój dla Ukrainy oraz zorganizowania koncertu muzyki, w którym wybrzmi „tęsknota dzisiejszego świata za pokojem”… » więcej 2023-02-24, godz. 19:37, Patronaty - polecamy Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line Już po raz 9. odbędzie się (O)polski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Wydarzenie zostanie przeprowadzone on-line na platformie Zoom 3 marca. Początek o godz. 16:00. Uroczyste wręczenie nagród laureatom zaplanowano w Opolu 9 marca… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »