Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-20, 18:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

Legendy polskiej sceny rockowej i bluesowej na XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka

[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
[fot. Piotr Pieczykolan, źródło: https://www.facebook.com/supertrioofficial]
Bluesowo-rockowi wyjadacze stojący za największymi przebojami takich zespołów, jak Dżem, Budka Suflera, czy Turbo już w najbliższą sobotę (22.10) zagrają w Komprachcicach. Zespól Super Trio, który – wbrew nazwie - jest… sekstetem zagra na finał XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka. Inicjatorem wydarzenia jest zespół Day Off, który także w tym roku wystąpi na festiwalu. Koncert zagra także zespól Honker, zatem szykuje się prawdziwa uczta dla fanów rocka i bluesa!
Zespół Super Trio na scenie tworzy mieszankę wybuchową. Ich koncert to połączenie energetycznego rocka z nastrojowością ballady do muzyki i tekstów autora ostatniej, Złotej Płyty Maryli Rodowicz („Ach, świecie...” 2018) - Witka Łukaszewskiego. Wszystko okraszone solami gitarowymi i partiami wokalnymi.

Zespół wystąpi w składzie:
  • Marek Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera) – gitara elektryczna
  • Jerzy Styczyński (Dżem) - gitara elektryczna
  • Wojciech Hoffmann (Turbo) – gitara elektryczna
  • Witek Łukaszewski (Morrison Tres) – wokal, gitara elektryczna, gitara basowa
  • Mariusz "Bobek" Bobkowski (Turbo) – perkusja, chórki
  • Piotr Szymczak - wokal.
Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka odbywa się po raz 11. i od lat stawia sobie za cel promowanie starych dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków, z drugiej zaś wychodzenie naprzeciw młodym ambitnym zespołom poszukującym wzorców, inspiracji i możliwości zaprezentowania się na scenie w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka.

Więcej o wydarzeniu Mariusz Majeran rozmawiał w audycji "Na afiszu" (19.10) z Lidią Wencel-Gliniorz z Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach - rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach. Radio Opole XI Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka objęło patronatem medialnym.
Plakat
Z Lidią Wencel-Gliniorz rozmawia Mariusz Majeran (19.10.2022)

Zobacz także

2023-01-30, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Tydzień Małżeństwa w Opolu To międzynarodowy projekt promujący małżeństwo. Odbywa się równolegle w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Mowa o Tygodniu Małżeństwa, który w Opolu potrwa od 4 do 12 lutego. Tegoroczna inicjatywa odbędzie się pod hasłem:… » więcej 2023-01-26, godz. 10:54, Patronaty - polecamy III Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - kandydatury można zgłaszać do 19 marca! Stowarzyszenie „Pieśni spod żagli” zaprasza opolskich żeglarzy, wodniaków oraz sympatyków szant do wzięcia udziału w III Opolskim Plebiscycie Żeglarskim „Dar Opola”. Wydarzenie wraca po 2-letniej przerwie. - Mimo nadal trudnych… » więcej 2023-01-26, godz. 09:15, Patronaty - polecamy Kolędowanie dzieci dla chorej Marty już w niedzielę W najbliższą niedzielę (29.01) odbędzie się koncert zatytułowany „Jezuskowe kolędowanie dzieci dla Marty”. Początek o godz. 14:30 w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu mieszczącym się przy Placu… » więcej 2023-01-24, godz. 18:50, Patronaty - polecamy Nie widzieliście jeszcze wystawy Andrzeja Tobisa w GSW w Opolu? To ostatnia okazja! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wydarzenia w ostatnim tygodniu trwania wystawy Andrzeja Tobisa „Ruch Polski wokół Słońca”. Wystawę można oglądać jeszcze tylko do niedzieli (29.01), a w dniu finisażu będzie okazja… » więcej 2023-01-19, godz. 11:50, Patronaty - polecamy Czy harmonia społeczna jest możliwa? Spotkanie z prof. W. Julianem Korab-Karpowiczem Filozof i myśliciel polityczny, profesor Uniwersytetu Opolskiego, laureat plebiscytu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka, autor m.in. książki pt. „Harmonia społeczna” - dr hab. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz będzie 26 stycznia… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »