Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-13, 17:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Warsztaty pisania scenariuszy do gier RPG w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze”

Warsztaty pisania scenariuszy do gier RPG w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze” [fot. https://pixabay.com/pl/photos/rpg-gra-gra%c4%87-kostka-do-gry-lochy-468917/]
Warsztaty pisania scenariuszy do gier RPG w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze” [fot. https://pixabay.com/pl/photos/rpg-gra-gra%c4%87-kostka-do-gry-lochy-468917/]
To propozycja dla tych, dla których spędzanie czasu z grami RPG sprawia Ci przyjemność i zastanawiając się, kto je stworzył i napisał, sami chcieliby wcielić się w rolę scenarzysty. Mowa o warsztatach pisania scenariuszy do gier RPG, które 23 i 25 sierpnia w MBP w Kędzierzynie –Koźlu poprowadzi Mateusz Rogalski.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w Oddziale dla młodzieży MBP (Rynek 3), drugie – w Oddziale dla młodzieży Filia przy ul. Damrota 32. Początek o godz. 16:00. Liczba miejsc ograniczona!

Głównym celem warsztatów będzie zapoznanie się z technikami tworzenia scenariuszy do gier. W trakcie spotkań zostaną omówione między innymi: tworzenie dialogów, scenariusz filmowy a formaty dialogów, rodzaje i interaktywność dialogów, cel sceny, konflikt jako siła napędowa dialogu, tworzenie i charakteryzacja postaci, opisy misji i pisanie tekstów użytkowych do własnego scenariusza. Dodatkowo uczestnicy poznają również różne formy narracji w grach, rolę bohatera i zasady jego tworzenia.

Więcej szczegółów na stronie biblioteki: przejdź na stronę MBP i dowiedz się więcej.


To jedno z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze”, który ma połączyć zamiłowanie młodzieży do literatury fantasy z wierzeniami słowiańskimi, które stanowią źródło polskiej kultury. Jego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Plakat

Zobacz także

2024-10-22, godz. 08:59, Patronaty - polecamy Marcin Wasilewski gościem „Małej Akademii Instrumentów - Jazz" Wybitny pianista, twórca znanego na świecie jazzowego tria - Marcin Wasilewski będzie gościem specjalnym najbliższej 'Małej Akademii Instrumentów - Jazz', czyli warsztatów adresowanych do przedszkolaków i uczniów klas I-III. Warsztaty… » więcej 2024-10-20, godz. 23:36, Patronaty - polecamy Nowoczesne sposoby nadzorowania warunków pracy – konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy Sztuczna inteligencja na rynku pracy czy elektronika pomagająca chronić pracowników wykonujących swoje zadania na wysokościach - o tym m.in. powiedzą uczestnicy konferencji pn. „Wykorzystanie nowoczesnych technologii w efektywnym sprawowaniu… » więcej 2024-10-18, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Porozmawiają o dostępności przestrzeni publicznych w naszym regionie Budynek dostosowany dla osób niepełnosprawnych - co w praktyce oznacza to określenie i dlaczego rozmowa o tym wciąż jest potrzebna? To m.in. tematy konferencji pt. “Dostępność architektoniczna w przestrzeni miejskiej”, jaka odbędzie… » więcej 2024-10-18, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Droga do dostępności jest długa. Przed nami Przystanek Dostępność i Targi Dostępności Największy problem to wciąż bariery mentalne - podkreślają organizatorzy Ogólnopolskich Targów Dostępności Opole. W tym roku zaplanowano cały tydzień poświęcony zagadnieniu dostępności - od 21 do 27 października w Opolu odbędzie… » więcej 2024-10-16, godz. 18:27, Patronaty - polecamy Fascynujesz się światem fotografii? To propozycja dla Ciebie! Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie „Świat w obiektywie. Tradycja i innowacja”, który łączy tradycyjne techniki fotografii z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, oferując bogaty program… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »