Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-01-11, 11:03 Autor: Paula Hołubowicz

Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania

Motocykliści kolędują w klasztornym kościele franciszkanów w Prudniku Lesie [fot. Jan Poniatyszyn]
Motocykliści kolędują w klasztornym kościele franciszkanów w Prudniku Lesie [fot. Jan Poniatyszyn]
Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku.
Impreza skierowana jest do całych rodzin, dorosłych i dzieci. Na miejscu nie zabraknie słynnej franciszkańskiej herbatki i domowego ciasta, a przede wszystkim cudownej motocyklowej atmosfery i wielkiego ogniska. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą swoich instrumentów muzycznych i dołączenia do koncertu.

- Nasza inicjatywa to nie koncert kolęd, to okazja do wspólnego śpiewania przy pięknym żłóbku w Prudnickim Lesie, gdzie motocykliści są moderatorami, a śpiewają i grają na instrumentach wszyscy uczestnicy spotkania - mówi Artur Żurakowski, prezes stowarzyszenia.

Spotkaniu tradycyjnie będzie towarzyszyć kwesta. Pieniądze będą zbierane dla zakonu ojców franciszkanów w Prudniku Lesie. Nie bez znaczenia jest też miejsce spotkania, którym jest więzienie Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

Przypomnijmy, XV Motocyklowe Kolędowanie odbędzie się 16.01.2020 r. (niedziela) w Sanktuarium św. Józefa (klasztor ojców franciszkanów) przy ul. Józefa Poniatowskiego 5. Początek o godz. 14:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe, a Radio Opole objęło nad nim patronat medialny.
XV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie

Zobacz także

2022-05-02, godz. 17:44, Patronaty - polecamy Koncert kameralny Metropolis Piano Quartet w Filharmonii Opolskiej już w piątek – są jeszcze bilety! W najbliższy piątek (06.05) Filharmonia Opolska zaprasza na wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy muzykę kameralną. Jak podkreślają organizatorzy, ostatnie lata pokazały, że w Opolu znajduje się całkiem pokaźna grupa słuchaczy… » więcej 2022-05-02, godz. 15:15, Patronaty - polecamy Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Corocznie 5 maja w Europie obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji… » więcej 2022-05-02, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Trwa kampania Pola Nadziei 2022 – zobacz, jak można pomóc Mija 25 lat od czasu, gdy w Krakowie odbyły się pierwsze Pola Nadziei - ogólnopolska kampania społeczna, której głównym celem jest promowanie opieki hospicyjnej, informowanie o możliwości jej otrzymania oraz pozyskiwanie środków… » więcej 2022-04-29, godz. 18:23, Patronaty - polecamy Dzień Flagi i rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego - wojewódzkie obchody na Górze św. Anny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. Od lat wojewódzkie z tej okazji odbywały się w Moszczance… W tym roku odbędą się na Górze Świętej Anny i będą połączone z obchodzoną tego dnia 101. rocznicą wybuchu… » więcej 2022-04-28, godz. 09:49, Patronaty - polecamy 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - obchody w Opolu We wtorek (03.05) minie 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości w Opolu odbędą na placu przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, poprzedzi je msza święta w intencji Ojczyzny. Tego dnia odbędzie… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »