Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-06-09, 12:41 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

"Taniec, który koi lęki" - Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret

Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
Teatr Kochanowskiego zaprasza na premiera "Danse Macabre" w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret [materiały organizatora]
W piątek (18.06) o godz. 19:00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się kolejna z zapowiadanych premier. Tym razem na deskach teatru wystawiona zostanie sztuka "Dance Makabre". Będzie to przedstawienie realizowane w ramach projektu Triennale na Modelatorni, gdzie poprzez nieoczywiste połączenie teatru, performansu i tańca autorka pragnie uporać się z doświadczeniem pandemii koronawirusa.
Kiedy w 1353 roku epidemia dżumy zwana „Czarną Śmiercią” wygasała w Europie, mieszkańcy Starego Kontynentu stanęli w obliczu niewyobrażalnych strat. Liczba ludności zmniejszyła się o prawie czterdzieści procent, a międzyludzkie relacje zostały naznaczone nieufnością i podejrzeniami. Z pomocą przyszedł taniec, którego wspólnotowy charakter pozwolił na przywrócenie współczucia, wzajemnego zaufania, a także ponownego poczucia własnego ciała i ciał Innych. W 2020 roku nieporównywalnie mniejsza pandemia zatrzymała cały świat. Kolejne fale zachorowań, kolejne lockdowny i strach przed nieznanym wpłynęły na międzyludzkie relacje, burząc nasze przyzwyczajenia.

W swojej najnowszej pracy choreograficznej Renata Piotrowska-Auffret bada ruchowy i społeczny wymiar Danse Macabre, skupiając uwagę na potencjale wspólnotowym i cielesnym nieprzerwanego, oczyszczającego tańca. Tańca, który koi lęki, daje możliwość odkrywania radości, dystansu i grupowej siły.

Spektakl – jak pisze reżyserka – „wyjdzie poza samo doświadczenie społeczne koronawirusa, przyglądając się ludziom i ich historiom przez pryzmat nowego, zmienionego, niezbędnego bycia razem. Fizycznie, mentalnie, społecznie i politycznie”.

Bilety na spektakl są dostępne na stronie Teatru Kochanowskiego oraz w kasie biletowej, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00, w soboty i niedziele na dwie godziny przed spektaklem.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą… » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie… » więcej 2019-10-15, godz. 15:18, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie powstania Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie, a opolski oddział tej instytucji - 70-lecie. Z tej okazji w najbliższy czwartek (17.10) w jednej z opolskich restauracji odbędzie się jubileuszowe spotkanie, podczas którego uhonorowani… » więcej 2019-10-15, godz. 15:10, Patronaty - polecamy „BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami zaprasza do udziału w fotomarat[h]onie z okazji setnej rocznicy założenia szkoły projektowania Bauhaus. Wydarzenie przyjmie formę konkursu fotograficznego, czyli właśnie fotomarat[h]onu… » więcej 2019-10-15, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Wystawa Mirosława Filonika w GSW do 17 listopada Od 30 lat materiałem jego twórczych realizacji jest… świetlówka. Tym razem Mirosław Filonik ponownie za „materialny” budulec prac wybrał lampy jarzeniowe. Jaki jest tego efekt, można się przekonać w Galerii Sztuki Współczesnej… » więcej
398399400401402403404
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »