Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-30, 13:04 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkania autorskie, projekcje filmowe, wystawy, debata i koncert - zobacz propozycje WBP na październik

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Marcin Kydryński, Leszek Talko, Tomasz Różycki, Przemysław Kossakowski – na spotkania z tymi osobami zaprasza w październiku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szykowane jest też spotkanie poświęcone zmarłemu w tym roku Januszowi Wójcikowi. Poza tym w ogrodzie WBP otwarte zostanie… kino!
W ramach Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy w ogrodzie WBP będzie można obejrzeć 3 filmy Agnieszki Holland oraz film Jana Komasy „Miasto 44” (przypomnijmy: Agnieszka Holland i Jan Komasa to w tym roku laureaci Honorowej Lamy). Poza tym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu zaprasza na debatę pt. „Młodzież o sytuacji na Białorusi", a Biblioteka Obcojęzyczna na spotkanie z Pawłem Nowikiem o coachingu językowym, czyli jak przestać być uczonym i zacząć się skutecznie uczyć. W związku z trwającym przedsięwzięciem „Wiosna jesienią” odbędzie się też w filharmonii koncert Tria Guschlbauer-Blachuta.

Tradycyjnie nie zabraknie też wystaw, które do końca października będzie można oglądać w Galerii WUBEPe. Szczegóły wydarzeń zamieszczamy poniżej.

Kalendarium wydarzeń:

Opolskie Lamy w WBP, ogród WBP, ul. Piastowska 20
3.10, 18:00 Obywatel Jones reż. Agnieszka Holland
4.10, 18:00 W ciemności reż. Agnieszka Holland
5.10, 18:00 Aktorzy prowincjonalni reż. Agnieszka Holland
6.10, 18:00 Miasto 44 reż. Jan Komasa

7 października
17.00
Spotkanie z Marcinem Kydryńskim, prowadzenie Mateusz Torzecki, ogród WBP, ul. Piastowska 20 (projekt „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

9 października
17.00 Leszek Talko – spotkanie autorskie i promocja książki „Królowie bajek. Opowieść o legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych” (współautor: Karol Vesely), prowadzenie: Grzegorz Pielak, sala narad, pałacyk, ul. Piastowska 20

12 października
17.00 „Młodzież o sytuacji na Białorusi", sala narad, pałacyk, ul. Piastowska 20 (org. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu)

13 października
18.00 Koncert zespołu TRIO GUSCHLBAUER-BLACHUTA
Wystąpią: Veronika Blachuta – flet, Marilies Guschlbauer – wiolonczela, Kasumi Yui – fortepian. Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24
Darmowe wejściówki dostępne od 1 października w Bibliotece Austriackiej – można już dokonywać rezerwacji (w ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie)

15 października
17.00 Spotkanie z Tomaszem Różyckim, czytelnia WBP, Piastowska 18 (projekt „Ogrody literatury”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury)

15 października
18.00 Paweł Nowik – coaching językowy, czyli jak przestać być uczonym i zacząć się skutecznie uczyć. Online https://www.facebook.com/ObcojezycznaOpole

21 października
17.00 Pielgrzym – wspomnienie o Januszu Wójciku, Filharmonia Opolska, ul. Krakowska 24

23 października
17.00 Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, czytelnia WBP, Piastowska 18 (projekt „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury) ODWOŁANE!

30 października
17.00 Spotkanie z Adamem Korzeniowskim i promocja zbioru wierszy „W drodze do Pampeluny” (z cyklu spotkań z członkami i sympatykami Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu), czytelnia, ul. Piastowska 18

Wystawy:
  • „TYPOWO ŚLĄSKIE!? świadomość regionalna i śląskie tożsamości”
23.09 -31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach XVIII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim we współpracy
z TSKN i HausSchlesien
  • LUDWIG WITTGENSTEIN: ODYSEJA TRAKTATU stulecie "Traktatu logiczno-filozoficznego"
23.09 -31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w
Warszawie
  • "WIEDEŃ POST MORTEM czyli o śmierci w Wiedniu"
1-31.10 Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20
W ramach „Wiosna jesienią” we współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawieprojekcje filmów, koncert i wystawy

Zobacz także

2024-05-02, godz. 17:20, Patronaty - polecamy Spotkanie z Filipem Łobodzińskim w Opolu Aktor, dziennikarz, muzyk Zespołu Reprezentacyjnego, iberysta, tłumacz literatury, w latach 70. aktor dziecięcy - Filip Łobodziński przyjedzie do Opola promować swoją świeżo wydaną autobiografię. Na spotkanie w sobotę 11 maja zaprasza… » więcej 2024-05-02, godz. 08:36, Patronaty - polecamy Jedyny taki pociąg z orkiestrami na pokładzie wyruszy 11 maja Opolski Ekspres Dęty wyruszy w tym roku z Opola do Kluczborka. Na trasie przez Lubliniec będą czekać na uczestników liczne atrakcje i postoje na stacjach pośrednich. Wyjazd ekspresu ze stacji Opole Główne zaplanowano w sobotę 11 maja… » więcej 2024-04-30, godz. 15:44, Patronaty - polecamy Uznany kubański organista wystąpi w niedzielę w Filharmonii Opolskiej Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu „Organy w samo południe”. Tym razem na odrestaurowanych organach Filharmonii Opolskiej, które są w tym sezonie bohaterem comiesięcznych koncertów, zagra uznany kubański organista oddany muzyce… » więcej 2024-04-30, godz. 10:29, Patronaty - polecamy "Biblioteka - miejsce na czasie" hasłem 21. Tygodnia Bibliotek - zobacz, co szykuje się w Opolu! Dostępna jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych, uwzględnia nowe trendy, eksperymentuje z innowacyjnymi formami przekazu, jest przestrzenią do dyskusji i spotkania - to współczesna biblioteka… » więcej 2024-04-29, godz. 10:51, Patronaty - polecamy Maria Przebindowska bohaterką wyjątkowej wystawy w Galerii MBP "Zamostek". Wernisaż już 7 maja Postać znanej w Opolu chórmistrzyni, animatorki kultury i aktywnej wiceprezeski Towarzystwa Przyjaciół Opola, założycielki zespołu Camerton, charyzmatycznej i nietuzinkowej osoby - Marii Przebindowskiej zostanie przypomniana na wyjątkowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »