Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Smaczne, bo opolskie. Rusza III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj"

I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
Rusza III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”, Wydarzenie potrwa do 21 listopada, a rozpocznie je w najbliższą środę (13.11) uroczysta kolacja na Zamku w Mosznej.
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna od lat działa na rzecz promocji regionu i rodzimych produktów. W 2015 r. stworzyła Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego „Opolski Bifyj”. I to właśnie chęć promocji zarówno tradycyjnej kuchni Śląska Opolskiego, jak i tradycyjnych i regionalnych produktów – stały się główną inspiracją przyświecająca organizacji tego festiwalu.

Dzięki wykorzystanym produktom tradycyjnym i regionalnym podczas festiwalu zostanie przygotowane przez szefów kuchni restauracji biorących udział w wydarzeniu (zobacz listę poniżej) jedyne i niepowtarzalne menu. Zaprezentowane ono zostanie podczas uroczystej kolacji w Zamku w Mosznej. Na kolację wymagane są wejściówki – informacje w Zamku Moszna.

Poniżej lista restauracji, które stały się partnerem przedsięwzięcia:
  • Zamek w Mosznej
  • Restauracja "Zamkowy Młyn" w Krapkowicach
  • Restauracja "Nad Stawem" w Bogacicy
  • Restauracja "Na Wyspie" w Niemodlinie
  • Szef Kuchni Marcin Klich.
Dodatkowo w ramach festiwalu będą miały miejsce warsztaty zdobienia pierników, zwiedzanie lokalnej winnicy, browaru, piekarni, warsztaty kulinarne, zielarskie, a także malowania drewna oraz bombek choinkowych opolskim wzorem kwiatowym, jak również wystawa i prelekcja dotycząca starej Porcelany Tułowickiej. Szczegóły znajdują się na plakacie zamieszczonym poniżej oraz na stronie OROT-u.

Producenci regionalni / Partnerzy Festiwalu:
  1. Miody - Maciejów
  2. Piekarnia GS Samopomoc Chłopska - Praszka
  3. Książęcy Browar - Nysa
  4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska - Olesno
  5. Kozi Dar - Chudoba
  6. Agroturystyka Stary Młyn - Obrowiec
  7. Mięso-Wędliny Róża i Robert Blach s.c. - Górki
  8. Winnica Rodzinna Cwielong - Balcarzowice
  9. Winnica Hople - Paczków
  10. Winnica Parypa - Byczyna
  11. Cukry Nyskie
  12. Gospodarstwo Rolne Gorzellik Jan – Zakrzów
  13. Gospodarstwo Pasieczne - Piotr Krękiewicz – Ligota Tułowicka
Organizatorem wydarzenia jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Radio Opole III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj” objęło patronatem medialnym.
Program
MENU

Zobacz także

2025-01-16, godz. 14:02, Patronaty - polecamy "Burza. Regulamin wyspy" jeszcze w styczniu na afiszu, a po spektaklu dyskusja ze znawcami teatru 'Dawni mistrzowie. Sztuka jako utopia' - pod takim tytułem w sobotę 25 stycznia odbędzie się spotkanie po spektaklu „Burza. Regulamin wyspy”. Wątki obecne w tym nagradzanym przedstawieniu mają być pretekstem do teatralnej dyskusji… » więcej 2025-01-16, godz. 09:13, Patronaty - polecamy Biała świętuje 800-lecie Jedno z najstarszych miast w Polsce, Biała leząca w powiecie prudnickim, świętuje w tym roku jubileusz 800-lecia. „To wielkie wydarzenie, nad którym pracowaliśmy przez lata, by w pełni pokazać niezwykłą historię, kulturę i tradycję… » więcej 2025-01-15, godz. 11:30, Patronaty - polecamy "Stanisław Bober. Fotografie" - wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego Przedsmak tej wystawy mogliśmy oglądać w październiku przed dworcem w Opolu, teraz będzie okazja obejrzenia jej w pełnej okazałości. Mowa o zdjęciach, których autorem jest zmarły w 1990 r. malarz, grafik i jedna z czołowych postaci… » więcej 2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »