Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-10-03, 15:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Nuty dla Ojczyzny” - zobacz, co szykuje Muzeum Polskiej Piosenki!

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Flaga Polski [fot. Łukasz Nawara]
Popularyzowanie narodowego dziedzictwa, jakim jest polska piosenka patriotyczna – to główny cel cyklu wydarzeń szykowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach projektu „Nuty dla Ojczyzny”. W programie koncerty, projekcje filmowe, spotkania, warsztaty. Wśród gości: Igor Przebindowski, Czesław Mozil, Marcin Januszkiewicz, Janusz Radek czy Wojciech Dąbrowski. Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać w kasie Amfiteatru NCPP.

?Nuty dla Ojczyzny? zainauguruje w środę (04.10) koncert Igora Przebindowskiego "Powidoki Powstania Warszawskiego". Gościem specjalnym będzie wokalista Marcin Januszkiewicz, tegoroczny laureat Nagrody Głównej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Kolejny koncert już w czwartek (12.10), a wystąpi Czesław Mozil. Artysta zaprezentuje przewrotną, słodko-gorzką i zabawną opowieść o patriotyzmie i emigracji w formie śpiewanego monodramu "Czesław Śpiewa Solo Act". Szykują się także pokazy filmowe. Będzie można obejrzeć takie filmy, jak: "Baczyński" (12.10), "Zakazane piosenki" (19.10) czy "Do potomnego" (24.10). W programie również panele dyskusyjne oraz międzypokoleniowe warsztaty plastyczne.

Finałem przedsięwzięcia będzie w Narodowe Święto Niepodległości (11.11) koncert "Wielkie patriotyczne śpiewanie z Wojciechem Dąbrowskim". Koncert odbędzie się w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. Pozostałe wydarzenia odbędą się w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Program:

Środa 4 października

18:00 ?Powidoki Powstania Warszawskiego? ? koncert Igora ?Ygora? Przebindowskiego z gościnnym udziałem Marcina Januszkiewicza

Czwartek 12 października

18:00 ?Baczyński? ? projekcja filmu oraz koncert Czesława Mozila ?Czesław Śpiewa Solo Act?

Czwartek 19 października

11:00 ?Od pieśni patriotycznej do piosenki zaangażowanej? ? panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości na temat dawnych i współczesnych piosenek patriotycznych

18:00 ?Zakazane piosenki? ? projekcja filmu

Sobota-niedziela 21?22 października

10:00 i 12:00 ?Mały śpiewnik wielkiego patrioty? ? międzypokoleniowe warsztaty plastyczne

Wtorek 24 października

18:00 ?Do potomnego? ? projekcja filmu oraz spotkanie z Januszem Radkiem

Sobota 11 listopada

14:00 ?Wielkie patriotyczne śpiewanie??wspólnie z Wojciechem Dąbrowskim? ? Koncert finałowy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na cykl wydarzeń realizowanych w ramach projektu edukacyjno-artystycznego ?Nuty dla Ojczyzny?

Zobacz także

2017-10-19, godz. 16:47, Patronaty - polecamy Akustyczne przy kominku, czyli Czarny Miś w Krapkowicach W jesienne piątkowe wieczory Zamkowy Młyn w Krapkowicach zaprasza na kolejne koncerty akustyczne przy kominku. Tym razem będzie okazja posłuchania zespołu Czarny Miś, który tworzą Janusz Starczynowski i Wojciech Nędza. Koncert rozpocznie… » więcej 2017-10-19, godz. 14:59, Patronaty - polecamy Amatorskie chóry senioralne zaprezentują się w piątek w SCK Osiem zespołów zaprezentuje się w najbliższy piątek (20.10) w Studenckim Centrum Kultury w ramach II Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych „Od seniora do Opola”. Przegląd rozpocznie się o godz. 10:00. Wstęp wolny. » więcej 2017-10-19, godz. 13:33, Patronaty - polecamy W "Ostrodze" będą "gonić lisa" Gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. 'lisa', czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do ramienia - to główny punkt Hubertusa, który już po raz 42. odbędzie się w Ludowym Klubie Jeździeckim „Ostroga”. Sama gonitwa rozpocznie… » więcej 2017-10-19, godz. 12:23, Patronaty - polecamy Przysieczański Hubertus Kawaleryjski już w sobotę Stowarzyszenie to powstało, by kultywować tradycje kawaleryjskie oraz popularyzować wiedzę o polskiej historii i jeździectwie. Mowa o Stowarzyszeniu Szwadron Przysiecz. Stowarzyszenie w najbliższą sobotę (21.10) zaprasza na III Przysieczański… » więcej 2017-10-18, godz. 13:00, Patronaty - polecamy Szpadziści zmierzą się w turnieju z okazji 800-lecia Opola już w sobotę! Klub szermierczy UKS Start Opole wraz z prezydentem Opola zaprasza na Ogólnopolskie Zawody Szermiercze Młodzików „Złoty Ryngraf Księcia Kazimierza z okazji 800-lecia Miasta Opola”. Turniej szpadzistów jest połączony z obchodami… » więcej
631632633634635636637
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »