Radio Opole » Sport i turystyka
2021-05-02, 07:19 Autor: Grzegorz Frankowski

ZAKSA może wszystko. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali Ligę Mistrzów!

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali Ligę Mistrzów! foto:ZAKSA/facebook
Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali Ligę Mistrzów! foto:ZAKSA/facebook
Paweł Zatorski i spółka najlepsi w Europie - [fot: CEV/www.cev.eu]
Paweł Zatorski i spółka najlepsi w Europie - [fot: CEV/www.cev.eu]
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przechodzi do klubowej i polskiej historii siatkówki. Trójkolorowi wygrali w Weronie Ligę Mistrzów. W finale ZAKSA pokonała Itas Trentino 3:1. To pierwsze tak prestiżowe trofeum wywalczone przez klub z Opolszczyzny.
- To było piękne zwieńczenie tego sezonu. Fantastycznej ciężkiej pracy wspaniałych ludzi, których miałem wokół siebie – mówi Paweł Zatorski, libero ZAKSY. - Coś pięknego, bardzo się cieszymy. Ciężko było ukryć łzy radości. Nawet nie chcieliśmy ich ukrywać po meczu. Po prostu ta radość z nas wybuchła. To był mój drugi finał Ligi Mistrzów w życiu, gdzie w pierwszym miałem piłki meczowe, które mogliśmy przechylić na swoją korzyść. Nie udało się. Wiedziałem, że finały Ligi Mistrzów zdarzają się rzadko. Na szczęście zdarzyło mi się to po raz kolejny i tym razem z wielkim, wielkim sukcesem i euforią.

- Nie mamy dużo czasu na świętowanie w Weronie, ale na pewno przed powrotem do domu uczcimy ten sukces – dodaje Paweł Zatorski. - Na pewno możemy dzisiaj poświętować. Śmialiśmy się, że trzeba sprawdzić, czy w basenach w hotelu jest ciepła woda. Na to przyjdzie czas, jak dojdziemy do szatni. Napijemy się szampana. W tej chwili jest po prostu euforia. Chcemy podzielić się również z wami naszymi emocjami, co wam się należy. Dlatego dziękujemy i do zobaczenia.

Kędzierzyńska ZAKSA jest dopiero drugim polskim klubem, który zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jako pierwszy dokonał tego Płomień Milowice w 1978 roku.
Paweł Zatorski
Paweł Zatorski

Sport i turystyka

2021-06-23, godz. 18:00 Siatkówka: Jednomyślna zgoda. UNI Opole zagra w Tauron Lidze! Historyczne osiągnięcie stało się faktem, a po sukcesie sportowym jest także sukces organizacyjny. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki jednogłośnie pozytywnie… » więcej 2021-06-23, godz. 16:45 Euro 2020: Przed Polakami mecz ostatniej szansy. Gramy ze Szwedami Dziś (23.06) dowiemy się czy polscy piłkarze pozostaną na Euro 2020. W meczu ostatniej szansy biało-czerwoni zagrają w Petersburgu ze Szwedami. Przeciwnicy… » więcej 2021-06-23, godz. 14:00 Stal Nysa: szykują się zmiany na stanowisku prezesa klubu Marek Majka nie będzie już zarządzał nyskim klubem. Następca obejmie stanowisko 1 lipca. » więcej 2021-06-23, godz. 09:20 Wzmocnienie przyjęcia w ZAKSIE Wojciech Żaliński został nowym przyjmującym Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 33-letni zawodnik ostatnie dwa sezony spędził na Warmii i Mazurach, występując… » więcej 2021-06-23, godz. 07:02 O radości z rodzinnego gotowania w RO 3 SPORT Kamil Klekowski, szef kuchni opowiada m.in o gotowaniu i nauce gotowania oraz o wspólnych edukacyjnych projektach z Rybacką Lokalną Grupą Działania 'Opol… » więcej 2021-06-22, godz. 18:15 Dwóch młodych zawodników Odry Opole przechodzi do ekstraklasy Kacper Tabiś i Michał Surzyn zamieniają Odrę Opole na ekstraklasę. Obaj od nowego sezonu będą bronili barw Jagiellonii Białystok. » więcej 2021-06-22, godz. 15:15 Trzy atrakcje turystyczne z naszego regionu znalazły się na liście Top Atrakcji 2021 Zamek w Mosznej, JuraPark w Krasiejowie oraz stolica regionu - Opole. To trzy turystyczne hity z naszego regionu, które znalazły się w ósemce Top Atrakcji… » więcej 2021-06-22, godz. 11:30 Koszykówka: Przyspieszają zmiany kadrowe w opolskiej Politechnice Coraz więcej wyjaśnia się kontekście w składu I-ligowego Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej na kolejny sezon. Klub na pewno opuści jeden z kluczowych … » więcej 2021-06-22, godz. 09:08 "Misja Werona 2021" - reportaż Pawła Koniecznego, Grzegorza Frankowskiego i Piotra Moca w RO 3 SPORT Na taki sukces klub czekał długie lata. Pierwszego maja br. ZAKSA dopisała piękną historię do polskiej siatkówki. W finale Ligi Mistrzów Itas Trentino… » więcej 2021-06-22, godz. 08:45 Tablice informacyjne, kod na smartfony i ulotki. Turyści bez problemu odnajdą najciekawsze zabytki Kluczborka Szlak miejski zabytków ma ułatwić turystom zwiedzanie najciekawszych punktów Kluczborka. To inicjatywa radnego Krzysztofa Adamskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »