Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-03-18, 20:00 Autor: Mariusz Majeran

Bez oficjalnego otwarcia pojawi się nowa wystawa w Aneksie

Galeria Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Galeria Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Nie będzie wernisażu ale w piątek (19.03) pojawi się nowa wystawa w Galerii Aneks w Opolu. I mimo zamknięcia dla publiczności od soboty instytucji kultury, ta ekspozycja będzie dostępna dla widzów. Galeria Aneks to mała przestrzeń wystawiennicza przy Galerii Sztuki Współczesnej, której główną zaletą jest jedna szklana ściana.
- Początkowo plany tej ekspozycji były inne - mówi Michał Przyszlak, autor wystawy "kompozycja 5/4". - Pierwotnie miał to być audio-wizualny performance, ponieważ na co dzień zajmuję się animacją, motion designem i VJingiem. I miała to być taka forma na żywo ale z racji na panujące obostrzenia zamieniamy ten projekt na taką troszeczkę wersję instalacji multimedialnej. Będzie ona czynna właściwie w godzinach wieczornych.

Michał Przyszlak pochodzi z Turawy, w Opolu kończył Liceum Plastyczne i Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Jest współtwórcą Nokta Festivalu. Od pół roku mieszka i pracuje w Warszawie. Autor jest laureatem konkursu "Aneks". Muzykę do prezentacji skomponował Nikodem Dybiński.

Wystawa będzie dostępna do 11 kwietnia. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Michał Przyszlak

Kultura i rozrywka

2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teamtr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »