Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-10-23, 18:46 Autor: Katarzyna Zawadzka

Tomasz Liboska i fotograficzna rekonstrukcja wspomnień

Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Katarzyna Zawadzka i Tomasz Liboska w Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Katarzyna Zawadzka i Tomasz Liboska w Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
W stolicy regionu trwa 6. Opolski Festiwal Fotografii. W niedzielę (23.10 niedziela) z opolanami spotkał się Tomasz Liboska, który razem z Michałem Solarskim jest autorem wystawy pt. "Postrzyżyny". Jest to cykl zdjęć, który był prezentowany w Galerii Aneks w Opolu. Opowiada o młodości autorów, spędzonej w rodzinnej gminie Goleszów w województwie śląskim.
W sesji fotograficzne, która miała być rekonstrukcją zdarzeń z przeszłości, udział wzięło dwóch chłopców - Dominik i Marek.

- To wystawa, której tematem przewodnim jest czas - mówi Tomasz Liboska. - Wiele razy słyszeliśmy, że te zdjęcia są uniwersalne, że to nie są zdjęcia o przyjaźni Tomasza i Michała w Goleszowie w latach 90-tych, bo wielu mężczyzn dzieli podobne historie. Chce się poderwać dziewczynę, urwać się z lekcji, kupić sobie pierwszy motocykl, a potem samochód. Chce się żyć jak w amerykańskim kinie, chce się tak ubrać i tak dalej. Natomiast ja chyba widzę w tym jednak upływający czas - dodaje.

6. Opolski Festiwal Fotografii potrwa do soboty 29 października. Kolejne wydarzenie z nim związane już w środę (26.10). Opole odwiedzi Maciej Moskwa autor wystawy "Wiosna, która nie zakwitła". Ekspozycja będzie dostępna w Galerii Aneks w Opolu.
Tomasz Liboska
Tomasz Liboska w rozmowie z Katarzyną Zawadzką

Kultura i rozrywka

2021-06-13, godz. 09:45 Przed nami wyczekiwana inauguracja 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Zabytkowe organy kościoła ewangelickiego w Kluczborku zabrzmią w niedzielę (13.06) na inauguracji 36. festiwalu Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej 2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:30 Ostatnie w tym sezonie przedstawienie w Ekostudiu Teatr Ekostudio kończy sezon artystyczny w sobotę (12 czerwca). Na zakończenie zobaczymy spektakl w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący rodziny śląskie… » więcej 2021-06-12, godz. 07:52 Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA] W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego… » więcej 2021-06-11, godz. 19:30 "Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami". Za nami pierwszy dzień święta książki [FILM] Zakończył się pierwszy dzień 5. Festiwalu Książek w Opolu. Z czytelnikami spotkało się na scenie głównej ośmiu autorów różnorodnych książek. Uczestnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »