Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-10-23, 18:46 Autor: Katarzyna Zawadzka

Tomasz Liboska i fotograficzna rekonstrukcja wspomnień

Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Katarzyna Zawadzka i Tomasz Liboska w Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Katarzyna Zawadzka i Tomasz Liboska w Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
W stolicy regionu trwa 6. Opolski Festiwal Fotografii. W niedzielę (23.10 niedziela) z opolanami spotkał się Tomasz Liboska, który razem z Michałem Solarskim jest autorem wystawy pt. "Postrzyżyny". Jest to cykl zdjęć, który był prezentowany w Galerii Aneks w Opolu. Opowiada o młodości autorów, spędzonej w rodzinnej gminie Goleszów w województwie śląskim.
W sesji fotograficzne, która miała być rekonstrukcją zdarzeń z przeszłości, udział wzięło dwóch chłopców - Dominik i Marek.

- To wystawa, której tematem przewodnim jest czas - mówi Tomasz Liboska. - Wiele razy słyszeliśmy, że te zdjęcia są uniwersalne, że to nie są zdjęcia o przyjaźni Tomasza i Michała w Goleszowie w latach 90-tych, bo wielu mężczyzn dzieli podobne historie. Chce się poderwać dziewczynę, urwać się z lekcji, kupić sobie pierwszy motocykl, a potem samochód. Chce się żyć jak w amerykańskim kinie, chce się tak ubrać i tak dalej. Natomiast ja chyba widzę w tym jednak upływający czas - dodaje.

6. Opolski Festiwal Fotografii potrwa do soboty 29 października. Kolejne wydarzenie z nim związane już w środę (26.10). Opole odwiedzi Maciej Moskwa autor wystawy "Wiosna, która nie zakwitła". Ekspozycja będzie dostępna w Galerii Aneks w Opolu.
Tomasz Liboska
Tomasz Liboska w rozmowie z Katarzyną Zawadzką

Kultura i rozrywka

2021-02-24, godz. 21:00 Muzeum Ziemi Głubczyckiej zaprasza do zwiedzania ekspozycji poświęconej obozowej rzeczywistości jeńców wojennych W głubczyckim muzeum można oglądać wystawę czasową wypożyczoną z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu związaną z codziennym życiem… » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 Kolejny krok do utworzenia muzeum porcelany tułowickiej. Gmina pozyskała pieniądze na doposażenie Przeszklone witryny i ławki, które zostaną zainstalowane w poczekalni. Takie wyposażenie trafi w ramach projektu 'Ceramika tułowicka po KOLEI' do tworzonego… » więcej 2021-02-24, godz. 14:00 Jacek Podsiadło opowie w bibliotece o archaizmach Opolski poeta Jacek Podsiadło w ramach cyklu 'Fajne komplety' spotka się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ponieważ biblioteka organizuje… » więcej 2021-02-24, godz. 12:00 Pierwsza w tym roku premiera w Kochanowskim Teatr imienia Jana Kochanowskiego, po remoncie i pandemicznym zamknięciu, po raz pierwszy zaprezentuje opolskiej publiczności premierę teatralną. Przygotowany… » więcej 2021-02-24, godz. 10:00 Autorka "Bezmatek" opowie o swojej twórczości w WBP w Opolu Mira Marcinów była gościem poniedziałkowych Rewirów Kultury i opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka spotka się z czytelnikami Wojewódzkiej… » więcej 2021-02-23, godz. 20:00 Można zgłaszać pomysły na maskotkę Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Trwa konkurs na projekt maskotki Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, który świętuje w tym roku swoje 50-lecie. » więcej 2021-02-23, godz. 17:00 Muzeum Wsi Opolskiej czeka na opolskie kroszonki. Termin zgłaszania prac do konkursu mija 26.02 Do 26 lutego Muzeum Wsi Opolskiej czeka na prace do 30. edycji wojewódzkiego konkursu plastyki obrzędowej 'Kroszonki Opolskie 2021'. Prace konkursowe w tym roku… » więcej 2021-02-23, godz. 14:00 Ponad dwieście grafik na wystawie w Galerii BONK w Opolu [ZDJĘCIA] Działająca od roku na opolskim rynku Galeria BONK tym razem przygotowała dla miłośników sztuki międzynarodową wystawę grafik. W kilku pomieszczeniach… » więcej 2021-02-23, godz. 10:00 Nad Jeziorem Nyskim odbędzie się festiwal gitarowy. To impreza nie tylko dla zaawansowanych muzyków Ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Nyskim szykuje nie lada atrakcję dla gitarzystów, jak i osób, które dopiero chcą nauczyć się gry na tym instrumencie… » więcej 2021-02-22, godz. 18:45 "Szansa na sukces"… szansą na karierę młodego wokalisty z naszego regionu Dominik Wąsik z powiatu głubczyckiego weźmie udział w najbliższym odcinku muzycznego show 'Szansa na sukces' na antenie TVP2. Utalentowany wokalista zaśpiewa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »