Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-10-23, 18:46 Autor: Katarzyna Zawadzka

Tomasz Liboska i fotograficzna rekonstrukcja wspomnień

Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Katarzyna Zawadzka i Tomasz Liboska w Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Katarzyna Zawadzka i Tomasz Liboska w Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
Tomasz Liboska gościem Galerii Aneks w Opolu [fot. archiwum organizatora]
W stolicy regionu trwa 6. Opolski Festiwal Fotografii. W niedzielę (23.10 niedziela) z opolanami spotkał się Tomasz Liboska, który razem z Michałem Solarskim jest autorem wystawy pt. "Postrzyżyny". Jest to cykl zdjęć, który był prezentowany w Galerii Aneks w Opolu. Opowiada o młodości autorów, spędzonej w rodzinnej gminie Goleszów w województwie śląskim.
W sesji fotograficzne, która miała być rekonstrukcją zdarzeń z przeszłości, udział wzięło dwóch chłopców - Dominik i Marek.

- To wystawa, której tematem przewodnim jest czas - mówi Tomasz Liboska. - Wiele razy słyszeliśmy, że te zdjęcia są uniwersalne, że to nie są zdjęcia o przyjaźni Tomasza i Michała w Goleszowie w latach 90-tych, bo wielu mężczyzn dzieli podobne historie. Chce się poderwać dziewczynę, urwać się z lekcji, kupić sobie pierwszy motocykl, a potem samochód. Chce się żyć jak w amerykańskim kinie, chce się tak ubrać i tak dalej. Natomiast ja chyba widzę w tym jednak upływający czas - dodaje.

6. Opolski Festiwal Fotografii potrwa do soboty 29 października. Kolejne wydarzenie z nim związane już w środę (26.10). Opole odwiedzi Maciej Moskwa autor wystawy "Wiosna, która nie zakwitła". Ekspozycja będzie dostępna w Galerii Aneks w Opolu.
Tomasz Liboska
Tomasz Liboska w rozmowie z Katarzyną Zawadzką

Kultura i rozrywka

2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej 2021-10-21, godz. 18:07 Młodzi mają głos w teatrze? Powstanie młodzieżowa rada Młodzieżowa rada programowa powstanie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Nabór prowadzi utworzone tam, po gruntownym remoncie placówki, Centrum Edukacji… » więcej 2021-10-21, godz. 15:30 Uczcili pamięć ofiar obozu Blechhammer, filii KL Auschwitz [ZDJĘCIA] Pamięć więzionych i pomordowanych w dawnym niemieckim nazistowskim obozie pracy Blechhammer uczczono dzisiaj (21.10) otwierając poświęconą im wystawę… » więcej 2021-10-21, godz. 12:15 Opole: już dziś - "Przystanek Historia" - o czynie braci Kowalczyków Minęło 50 lat od czynu braci Kowalczyków, czyli zdetonowania ładunków wybuchowych w auli dawnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w przeddzień uroczystości… » więcej 2021-10-21, godz. 10:00 Te kresowe twierdze weszły do kanonu narodowej legendy Nazywano je „przedmurzem chrześcijaństwa”. Przez wieki broniły wschodnich rubieży Rzeczpospolitej przed islamem i kozactwem. „Twierdze Rzeczpospolitej”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »