Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-26, 15:45 Autor: Daniel Klimczak

Dotlenieni RUN - zawody biegowe w strefie przemysłowej Skarbimierza i sadzenie drzew

DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
DotlenieniRUN w Skarbimierzu
Strefa przemysłowa w Skarbimierzu już po raz drugi stała się areną zmagań sportowców. Jej ulicami przebiegli dziś (26.03) uczestnicy imprezy DotlenieniRUN łączącej sportową rywalizację z ochroną środowiska.
Po każdej edycji biegu organizatorzy sadzą niewielki las, który ma przypominać o zmianach klimatu, a także pomóc w ich powstrzymaniu. Jeden z nich, Marek Kołkowski powiedział Radiu Opole, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- Mamy obecnie 241 zapisanych, a ilu się dzisiaj dopisało do tej listy, to będziemy dopiero liczyć. Frekwencja dopisała. Za każdego biegacza sadzimy jedno drzewo. Chcieliśmy zwrócić uwagę na problem wody na świecie, braku tej wody i stąd taki pomysł, żeby zrobić to w miejscu, gdzie jest bardzo dużo fabryk, żeby zwracać uwagę na tego typu rzeczy - tłumaczy.

Uczestnicy mieli do wyboru trasy o długości 5 i 10 kilometrów. Po dotarciu na metę wielu z nich przyznawało, że warunki atmosferyczne nie były sprzyjające jednak nie przeszkadzało to w dobrej zabawie.

- Większa część biegu to warunki pod wiatr, tylko tu ostatnie 2,5 kilometra było z wiatrem. Ciężko było.

- Był fantastyczny zespół, z którym szłam, wspólnie się motywowaliśmy.

- Rewelacyjna trasa, trochę wiatr wiał, ale nie przeszkodziło mi to w zdobyciu 3. miejsca prawdopodobnie. super atmosfera, wiatr przeszkadzał, ale OK - przekonują.

Dodajmy, że organizatorzy akcji dokonują nasadzeń roślin także we współpracy z biznesem. Tylko w ubiegłym roku udało im się zazielenić łącznie 126,5 tysiąca metrów kwadratowych.
Marek Kołkowski
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2023-06-04, godz. 20:15 Mniejszość niemiecka podtrzymuje ludowe tradycje. Dziś ponownie prezentuje je na Górze św. Anny 25 zespołów ludowych wzięło udział w Festiwalu zespołów artystycznych Mniejszości Niemieckiej na Górze św. Anny. » więcej 2023-06-04, godz. 19:45 Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek" Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan. » więcej 2023-06-04, godz. 18:00 Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na… » więcej 2023-06-04, godz. 16:39 Piknik rodzinny nad Jeziorem Nyskim z opolskim ARiMR-em Pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone… » więcej 2023-06-04, godz. 15:53 Janusz Kowalski mówił o "marszu hejterów" Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski skrytykował polityków opozycji, którzy dziś biorą udział w warszawskim marszu, zorganizowanym przez Donalda Tu… » więcej 2023-06-04, godz. 14:51 Zakończono poszukiwania zaginionego wędkarza Policja i straż pożarna poszukują w Kędzierzynie-Koźlu zaginionego wędkarza. Mężczyzna pozostawił przy brzegu samochód, namiot i sprzęt wędkarski. » więcej 2023-06-04, godz. 13:43 W Opolu uczczono rocznicę wyborów kontraktowych. Nie zabrakło też antyrządowych haseł Obchody związane z 34. rocznicą wyborów kontraktowych odbywają się także w naszym regionie. Kilkaset osób zebrało się w południe na opolskim Placu Wolności… » więcej 2023-06-04, godz. 09:00 Szeroki przekrój muzyczny na zbliżających się Dniach Kluczborka. Obowiązują bilety Zespół Dżem i Krzysztof Kiljański to największe gwiazdy zbliżających się Dni Kluczborka. Święto miasta zaplanowano na 9-10 czerwca. » więcej 2023-06-04, godz. 08:15 Sygnały myśliwskie można było usłyszeć w Opolu. "Tak pokazujemy miłość do przyrody" Blisko 60 solistów i 10 zespołów zaprezentowało się w Opolu podczas XVII Konkursu Sygnalistów Myśliwskich o statuetkę opolskiej Karolinki. » więcej 2023-06-04, godz. 07:15 Prószków: 8 miesięcy remontu z przedszkolakami za ścianą, ale wszystko udało się Zakończył się długo oczekiwany remont Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Co ważne, inwestycję realizowano bez zamknięcia, więc rodzice nie musieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »