Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-30, 12:40 Autor: Joanna Matlak

"Drogowe ABC Przedszkolaka". Najmłodsi utrwalali zasady bezpieczeństwa na drodze

" Drogowe ABC Przedszkola" - najmłodsi z Opola utrwalają zasady bezpieczeństwa [fot. Joanna Matlak]
" Drogowe ABC Przedszkola" - najmłodsi z Opola utrwalają zasady bezpieczeństwa [fot. Joanna Matlak]
Nauka poprzez zabawę i rywalizację – tak wygląda olimpiada „Drogowe ABC Przedszkolaka” organizowana dziś (30.11) w Opolu. Imprezę organizuje Polski Czerwony Krzyż, przy współpracy z Urzędem Miasta Opola. Dzieci rywalizują na krytym boisku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu.
- Chodzi o to, by utrwalić wiedzę przedszkolaków o bezpieczeństwie na drodze, ale nie tylko – mówi Agnieszka Jabłońska-Berendowicz z opolskiego oddziału PCK. - Chcemy zadbać o to, by dzieci nauczyły się także, jak być bezpiecznym pieszym czy pasażerem. Powinniśmy jak najwięcej mówić o tym, że dzieci powinny jeździć w fotelikach i że powinny być zapięte pasami - dodaje.

Jak się okazuje, zasady bezpieczeństwa są dzieciom dobrze znane, o czym powiedziały Amelka, Ala i Zosia z przedszkola „Elemelek” w Opolu.

- Trzeba się rozglądać, przechodzić na zielonym, a na czerwonym trzeba stać, bo może nas ktoś przejechać. W samochodzie zapinamy pasy i siedzimy na fotelikach. O bezpieczeństwo dba policja i straż miejska - mówią dziewczynki.

W Olimpiadzie bierze udział blisko 100 przedszkolaków z 14 przedszkoli.
Agnieszka Jabłońska-Berendowicz
Amelka, Ala i Zosia

Wiadomości z regionu

2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej 2023-01-26, godz. 17:30 Na razie nie ma ryzyka zamknięcia chirurgii w Namysłowie. To ocena prezes szpitala 'Do działu kadr nie wpłynęła ani jedna rezygnacja chirurga'. Tak Agnieszka Kruk, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia, odnosi się do sprawy rzekomego zamknięcia… » więcej 2023-01-26, godz. 17:00 4 miliony złotych na dokumentację trasy średnicowej zabezpieczone. Wpisano je w budżet i wieloletnią prognozę finansową… Pieniądze na dokumentację trasy średnicowej zostały wpisane do budżetu Opola. Taką decyzję podjęli dziś (26.01) radni podczas sesji. W tym do roku na… » więcej 2023-01-26, godz. 16:54 Świadomość donacji narządów w Polsce wzrasta, ale dawców wciąż jest za mało Dziś (26.01) przypada Ogólnopolski Dzień Transplantacji. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu rocznie wykonuje się kilkanaście pobrań narządów… » więcej 2023-01-26, godz. 15:15 Chcą pokazać, że można inaczej. Strzelce Opolskie ruszają z kampanią dotyczącą fonoholizmu Z kampanią dotyczącą fonoholizmu, czyli nałogowego korzystania z telefonów komórkowych, niebawem wystartuje gmina Strzelce Opolskie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »