Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-28, 19:50 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opole: szczepienie przeciw COVID-19 czwartą dawką nie cieszy się dużym zainteresowaniem

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Z danych resortu zdrowia wynika, że czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, czyli drugą dawkę przypominająca, przyjęło 1,5 miliona Polaków. Skierowania na szczepienia dla osób od 12 roku życia są dostępne od 16 września. Jak się okazuje w opolskich przychodniach nie ma chętnych na przyjęcie drugiej dawki przypominającej.
- Jesteśmy przygotowani i mamy zamówionych 700 dawek przeciw wariantowi omikron. Natomiast zainteresowanie pacjentów jest bardzo małe - mówi Jolanta Kawecka, rzeczniczka prasowa Centrum Zdrowia w Opolu. - 16/17 osób dziennie w naszych trzech przychodniach przy ul. Kościuszki, Waryńskiego i Licealnej, to bardzo mały wskaźnik. Zwykle przy takich nasileniach to było około 100-150 osób dziennie. Zainteresowanie było duże wtedy, kiedy był komunikat ministra zdrowia, że te szczepienia ruszają. Teraz zainteresowanie spadło. Na szczepienia w naszych przychodniach można się umawiać telefonicznie, ale można też przyjść tzw. prosto z ulicy.

- Będę się szczepić, wnuk przeszedł zakażenie bezobjawowo, a teraz ma powikłania. Na razie nie mam na to czasu, ale na pewno się będę szczepić - mówi jedna z kobiet. - Nie jestem zaszczepiony, ale przeszedłem covid. Ostatnie dane pokazują, że szczepienie nie zabezpiecza przed zakażeniami - dodaje mieszkaniec Opola. - Nie mam z nikim kontaktu, jestem na emeryturze. Przyjęłam trzy dawki szczepionki, ale czwartej nie planuję. Dbam o zdrowie i nie sądzę, żeby było mi to potrzebne - dodaje seniorka z Opola.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dziś (28.09), że zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, od 3 października szczepienie drugą dawką przypominającą będzie dostępne także dla dzieci w wieku od 5-11 lat.
Jolanta Kawecka, mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »